Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ez a kérdés az introvertált...

Ez a kérdés az introvertált és extrovertált embereknek is szól, szóval ti hogyan vagytok ezzel?

Figyelt kérdés
Röviden , tömören 20+/F vagyok és erőteljesen introvertált . Arra lennék kiváncsi hogy az ehhez hasonló emberek hogyan élik meg a mindennapjait , hogyan bírják a sulit vagy munkahelyet !? A kérdés másik fele az extrovertáltaknak szól , ti hogyan álltok hozzá az iskolában vagy munkahelyen egy introvertált emberhez ? Előre is köszönöm az értelmes válaszokat ! :)

2018. ápr. 24. 22:32
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
89%
Nagyon rosszul, hányingerem van az emberektöl, és utálok közéjük menni, de sajnos elkell viselnem bármennyire sem szeretem. 22/L
2018. ápr. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok annyira introvertált, de extrovertált sem. A kettő között vagyok,de inkább magányosabb típus. Ált. iskolában céltábla voltam,mert akkor nagyon befelé tekintettem. Középiskolában elvoltam volt 1-2 "barátom",de valahogy mindig lekoptak rólam az emberek,mert különcebb voltam felnőttebb, komolyabb,mint ők. Munkahelyen az elején nehezen nyitottam mások felé,viszont próbálkoztam ők is szívesen nyitottak felém. Egész jól éreztem magamat az első munkahelyemen.Igénylem az értelmes társaságot,de egy idő után rájövök,hogy valahogy mégsem nekem való. Szóval elég fura szerzet vagyok. Amúgy mindig is zavart az,aki mindenhol ott van gyűjti maga mellé a barátokat és mindenkire ráerőlteti magát. Aki nálam introvertáltabb azzal semmi bajom sőt általában szimpatikusabb is és inkább vele beszélgetek szívesebben.

25/N

2018. ápr. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
95%

Én fiatalon introvertált voltam (bár nem annyira, hogy az osztálytársaim közé ne akartam volna bemenni), most már kb. félúton a kettő között.

Egyébként abszolút tiszteletben tartom, ha valaki magába (okostelefonjába) :DDD zárkózó típus. Néha jólesik valakivel beszélgetni, de ügyelek arra, hogy ne erőltessem magam olyanra, aki magában akar lenni.

2018. ápr. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
A köztes típust ambivertáltnak hívják. Én introvertált vagyok. Nem szeretek emberek közt lenni. Még tűrök.
2018. ápr. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
88%

Én 20 éves lány vagyok és erősen introvertált, plusz emellett szociális fóbiás is...Utálok emberek közé menni, egyrészt nyilván a szocfóbia miatt, másrészt mert a személyiségem miatt csak nagyon kevés emberrel vagy egyáltalán senkivel nem jövök ki a társaságokban, mindenki furának tart, amiért nem pofázok folyton, valamint sokan azt hiszik, azért nem szólok hozzá mindenhez (azaz kb. semmihez), amiről beszélgetnek mondjuk az osztályban, mert hülye vagyok és úgy viselkednek velem, mintha szellemi fogyatékos lennék..

Valamint az iskolában mindig van pár tanár, aki azt hiszi, a hozzám hasonló emberek hisztiből nem szeretnek pl. kimenni a táblához. Most is van olyan tanárunk, aki mondta is, hogy amiért mindig úgy görcsölök, mikor kihív felelni, direkt többször hív majd ki és tényleg év elején kb minden órán engem szólítgatott meg minden héten kihívott felelni :D Végül megunta szerencsére..

2018. ápr. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
67%

Én is introvertált vagyok, emellett közömbös és szarkasztikus is. Nekem nincs szociális fóbiám. A napjaim átlagosnak moshatóak, viszont semmi kedvem "álhaverodni" másokkal. Negatív és világvége hívő vagyok. Egy posztapokaliptikus világban szeretnék élni, ahol mindenki agyon tapossa egymást én pedig chipset rágva nézem.

F/68, kisnyugdíjas.

2018. ápr. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
6%

Szerintem manapság egy kicsit divat lett introvertáltnak lenni, mert hogy az milyen titokzatos még zárkózott még nehezen kiismerhető. Közben szerintem az introvertáltak nagy része szimplán unalmas és egyáltalán nem nehezen kiismerhető xD Csak azért zárkózottak, mert igazából nincs bennük semmi, amit kifelé mutathatnának.

Persze vannak kivételek, de az introvertáltak nagy részéről én ezt tapasztaltam.

Amúgy hogy állok hozzájuk... leginkább sehogy xD Nem utálom őket még semmi, sokszor észre se veszem, hogy ott vannak xD Nem igazán zavarnak xD


Egy erősen extrovertált 21f

2018. ápr. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

#7. Épp az, hogy az introveltáltak intenzív belső életet élnek, szóval nem az, hogy nincs bennük semmi, csak nem érdeklik őket a "mit főztél ma?" mélységű beszélgetések, lehet, sokkal komolyabb dolgokról agyalnak.


Én is introveltált vagyok, mostanra már megbékéltem vele, és nem érdekel az se, hogy mások mit szólnak hozzá, hogy általában nem csatlakozok az órákig tartó üres fecsegéshez, aminek az információtartalma közelít a nullához. Régebben legalább agyaltam rajta, hogy miről is lehetne beszélgetni valakivel, hogy ne legyen kínos csend, de most már nem törődöm vele. Azért képes vagyok feloldódni valakinek a társaságában, csak kell hozzá mondjuk fél év. :) Munkahelyen amúgy nem gond, hogy ilyen vagyok, van munka, így legtöbbször mindenki a monitorjába bújva dolgozik, nincs idő órákig beszélgetni egymással, akik meg mégis dumálnak, azok általában másokat beszélnek ki, az meg úgyse érdekel, és nem is figyelek oda.


Viszont mostanában kezd rajtam is elhatalmasodni az emberutálat, lehet, azért is, mert nagyobb népsűrűségű helyre költöztem, és itt aztán van khm..... "kellemetlenebb" emberből bőven, ráadásul erősen igényelném, hogy néha egyedül is lehessek, de nincs rá jelenleg lehetőségem. :(

2018. ápr. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
86%

"szerintem az introvertáltak nagy része szimplán unalmas és egyáltalán nem nehezen kiismerhető xD "

Na persze. 😏 Egyáltalán nem arról van szó, hogy unalmasak vagyunk, vallásuk olyan szerte ágazó, mint a sátánizmus vagy bármelyik másik sokrétű valami. (Vallás alatt a introvertáltizmust értem). Ez olyan, mint bármelyik "izmussal" végződő vallás csak teljesen másmilyen. Na szóval vannak köztünk szociális fóbiások, asszociálisok, közömbösek , szarkasztikusak, zárkózottak, viszont nem vagyunk unalmasak! Nem mindenki tud fel oldódni egyik percről a másikra vagy össze havarkodni teljesen lényegtelen emberekkel, akiknek valószínűleg még a jelenléte is kellemetlen. Olyanok ezek, mint a pénzéhes rokonok, akiket minél előbb le akarsz vakarni magadról. Az extrovertáltak könnyen álarc mögé bújnak és felveszik a hangulatok, mint a buddhisták, akik eggyé akarnak válnak az Univerzummal, viszont nekünk ez nem megy olyan könnyedén.

"Csak azért zárkózottak, mert igazából nincs bennük semmi, amit kifelé mutathatnának."

Mindenkiben van valami, csak túl bunkó vagy, hogy észre vedd. 😕 Általában az ilyen emberek sokkal kreatívak, mint az extrovertált barátaid. Sokkal mélyebb gondolataik is vannak és sokkal mélyebb problémáik is. Kár, hogy nem ingyenes a pszichológus. 😁

" Persze vannak kivételek, de az introvertáltak nagy részéről én ezt tapasztaltam."

Mert álarc mögé bújsz és elvagy a saját kis világodban.

"Nem utálom őket még semmi, sokszor észre se veszem, hogy ott vannak xD "

Hmm... valószínűleg te is egy ilyen jelenség vagy részünkről. Az ikszdékből ítélve túl sokat lógsz a francbukon, végül pedig introvertáltan fogod végezni, de ne is álmodj, hogy beveszünk a csapatba. Nekünk nem kellesz. 🤗

2018. ápr. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
8%

Persze lehet nagyon érdekes dolgokon agyal hogyne... mert az introvertáltak mindegyike ilyen überintelligens túlművelt elvont alak mi? XD hát egyáltalán nem, a legtöbb pont ugyanolyan unalmas belülről, mint kívülről.

Meg itt bizonygatjátok, hogy márpedig ti milyen izgalmasak vagytok, csak nézzetek végig a válaszolókon... Az egyik szociális fóbiás a másik depressziós a harmadik a világvéget várja, a negyediknek egy fél év kell, hogy normálisan el tudjon beszélgetni valakivel... és az ilyen emberekről akarod azt mondani, hogy ők titokban hű de izgalmasok és milyen jó lehet velük lógni? XD kétlem... uncsi...

2018. ápr. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!