Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért viszi minden szülő az...

Miért viszi minden szülő az idegesítő gyerekét a templomba?

Figyelt kérdés

Mindig minden templomban van legalább 2 retardált család, ahol legalább 2 rossz gyerek van aki ordít, sír, hisztizik, hangosan beszél és még sorolhatnám... Ha tudják, hogy rossz a gyereke, nem az az evidens, hogy lepasszolja arra az 1 órára és nem viszi be oda, ahol csend van és nyugalom?

Ha meg ordít és sír, akkor miért nem viszi ki? Ugyan miről maradna le a gyerek?...

Számomra ez még 20 év után is érthetetlen....



2018. jún. 3. 11:34
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Biztos nincs kire hagyniuk, mert akikre hagynák, azok is tudják, hogy milyen neveletlenek és nem vállalják be őket 1 órára sem.

Amúgy egyetértek, szerintem is érthetetlen és idegesítő, csak talán ez lehet az oka.

2018. jún. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Lehet hogy nem tudja le paszolni,hát igen ki kéne venniük lusták, meg kell kicsit nevelni a gyereket és akkor jól viselkednek
2018. jún. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
Esetleg nekik ez a "normális", és meg sem fordul a fejükben, hogy másokat zavar.
2018. jún. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
97%
Én nem vagyok vallásos, de ilyen-olyan okok miatt már megfordultam templomban és igazából én sem értem. Nemrég mesélte az egyik püspök (az egyik családtagom egyházi fenntartású intézményben dolgozik és szoktak lenni előadások, beszélgetések stb.), hogy ő sem kifejezetten szereti, ha a szülők viszik a kicsi gyerekeket a templomba, mert gyakran zavaróak, illetve az nem egy színházi előadás és nem az a lényege, hogy leülsz és nézed, hogy milyen szép a templom stb., hanem többek között az, hogy elmélyítsd a kapcsolatodat Istennel. Teljesen felesleges elvinni egy pici gyereket, aki nem ért semmit az egészből, nem tudja, hogy mi mit jelent, mit miért kell csinálni és egyáltalán az is probléma, hogy sok esetben nem tudják, hogy hogyan kell viselkedni és végig sem bírják ülni. Elmesélte, hogy egyszer egy kisgyerek odafutott elé a templomban és meglátva az égő gyertát elkezdte énekelni a "Boldog szülinapot" kezdetű dalt...hirtelen azt sem tudta, hogy mit csináljon, majdnem elnevette magát és megnyugodott, mikor látta, hogy elindultak utána a szülők, erre azok elkezdték videózni az éneklő gyereket...
2018. jún. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem sokan nem tudják/akarják másra/otthon hagyni a gyereket. És bele sem gondolnak, hogy másnak mennyire idegesítő a gyerekük viselkedése, vagy át sem gondolják a helyzetet.


Én Hungaroringre szoktam kijárni, hát volt már 1-2 napom, amit rendesen tönkre csesztek mások gyerekei. Apuka, anyuka kiviszi őket, hogy lássanak kocsikat, szabadban legyenek, örüljenek. Aztán a gyerek érdeklődése tart 10 percig, onnantól meg egész nap megy a tombolás, mert nem tudnak mit kezdeni magukkal. És ezt a körülöttük lévők szívják meg.


Vagy a másik hasonló dolog az esküvő és a lagzi. Nem is értem mit keresnek ott kisgyerekek.


Amúgy nem gondolom magam gyerek ellenesnek, lehet szimplán az lenne a megoldás, ha az emberek előre terveznének velük és nagyobb rendezvényeken meg hasonlókon lenne játszóház, ahol tudnak rajzolni, tombolni vagy csak csendben pihenni. Nekik is jobb lenne.

2018. jún. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
25%
Hmm... Nem lehet hogy a gyereket a vallásosságra szeretnék nevelni? Vagy ez ma már olyan elképzelhetetlen? Mellesleg ha bent ordít és kiviszik, akkor egy idő után meg fogja szokni hogy csak hisztizni kell picit és megvan amit szeretne. Az Isten házában pedig az Istenre kell figyelni, és nem puffogni pár (még) neveletlen gyerek miatt. Ők is azért vannak ott amiért te.
2018. jún. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
43%
A jó keresztény elfogadás....
2018. aug. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én sem értem, de tényleg mindig jut egy. Én ugyan nem járok misére, de turistaként több templomban, bazilikában voltunk a családdal itthon, amikor jól esett (volna) bemenni és kicsit megnyugodni, átszellemülni, de tényleg mindig volt egy vagy több kisgyerek, aki ordított, hisztizett, vagy éppen kurjongatott, nevetett (sőt, még az "Anyu, bekakiltam!") is elhangzott egyszer, hát tényleg rohadt idegesítő.


De amúgy manapság sok szülő nem neveli a gyerekét, hanem a gyerek csak van, eteti, ruházza és itt ki is merül, mindegyik tiszteletlen, ostoba, bunkó lesz ha megnő, mert nincs velük foglalkozva. Minden rájuk van hagyva. Nálunk nemrég költöztek a szomszédba új család, van két iker gyerek, mind a kettő hiperaktív és elképesztő neveletlen, apám megy a házuk elé beszélgetni a pasassal, erre a gyerek elkezd turkálni apám nadrágjának zsebében. Azt mondják nem kell megijedni, így szokta... Hihetetlen.

2018. szept. 6. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!