Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Lehet úgy élni az életünket,...

Lehet úgy élni az életünket, hogy semmivel kapcsolatban nem érdekel senki véleménye minket? Maximum azoké akik igazán fontosak számunkra? Ez jó vagy rossz?

Figyelt kérdés

jelenleg egy olyan ember vagyok aki fél mások véleményétől, próbál másoknak megfelelni, stb.

Viszont szeretnék nem ilyen lenni, független lenni mindenki véleményétől.

Ez lehetséges akkor ha együtt élsz másokkal viszont ők osztogatnak neked tanácsokat de te nem szeretnél aszerint élni?


Jó vagy rossz ha valakit egyáltalán nem érdeki magával kapcsolatban senki véleménye sem?


- Most pl félek az ismerőseim véleményétől ha kirakok valami új képet a közösségi oldalakra.

- Nem merek minden kérdésre válaszolni magammal és az életemmel kapcsolatban, mert félek hogy az ismerőseim kibeszélik majd ezeket a dolgokat. (ebben már sokat fejlődtem, régen ezért nem kommunikáltam soha senkivel)

- Félek ha bemegyek egy boltba, hogy nehogy elbénázzak valamit

- Ha elmondom valakinek valamiről a véleményem félek mit fog rólam gondolni.



Hogyan dobjam le magamról ezeket a gátlásokat?

Érdemes ilyen módon tartani attól, hogy kibeszélnek?


20L



2018. jún. 15. 23:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

sose másnak akarj megfelelni ,csak is magadnak

a legnagyobb börtön mikor az ember mások véleményétől félve él

2018. jún. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

lehet igen,de ehhez meg kell érni és a rengeteg sikeres és eredményes cselekvés által ennek alapot kell adni.

akkor ez nem lesz kérdés mert egyértelmű lesz,hogy te jó vagy abban amit csinálsz és már direkt nem javítod ki az okoskodót,mert mulattat a butasága,vagy ha családtag akkor mondjuk nem akarod megbántani azzal,hogy megvilágítod neki hogy miért is ostobaság és dilettantizmus amit összehord.

az is naiv nézőpont a részedről,hogy "Maximum azoké akik igazán fontosak számunkra?"

azért mert fontos a számodra egy adott személy még nem feltétlen ért az adott dologhoz annyira,hogy objektíven és szakszerűen,hasznosan és építően véleményezze.

így pedig a szakértő véleménye kevéssé hasznos.

aki hasznos lehet az az a személy aki jobb az adott dologban mint te vagy.

legyen ez barát,rivális,vagy ellenség,tökmindegy.

bár a riválisoktól és az ellenfelektől lehet a legtöbbet tanulni,mert ők kényszerítenek rá a fejlődésre leginkább ha akarod ha nem.

2018. jún. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos vannak emberek,akik elnyomjàk a màsikat.


Velem így bànnak a munkahelyemen.


Semmilyen vèlemènyem nem szàmít ès nem lehetek önmagam.

Így nem is igazàn vagyok a közèppontban.


Aztàn csodàlkoznak ha visszahúzódóbb lettem.


Meg is kaptam,hogy nincs önbizalmam.


Elnyomnak utàna meg megszolnak.

Nem is èrtem a kollègàimat.

2018. jún. 16. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!