Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A közösségi oldalak nélkül is...

A közösségi oldalak nélkül is lehet ma élni?

Figyelt kérdés
Rengeteg negatív dolgot olvastam a közösségi oldalakról amelyek nagyon jellemzőek voltak rám, ezért 3l2 hónapra felfüggesztettem magam az összes oldalon. De egyszerűen megőrültem, hogy nem tudtam mi történik körülöttem, a barátaimmal, mert manapság mindenki nagyrészt online éli az életét sajnos!!! Ezért hát visszatértem, de hogyan lehetne ráébreszteni az embereket, hogy nem jó irányba haladunk? A fiatalok 90%-a személyiségtorzulásban szenved az idősek pedig csak osztogatják meg a macskás videókat a Facebookon.

2018. jún. 28. 19:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
63%

Nekem csak fb-m van,hetente talán 2x lépek fel.

23f

2018. jún. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
74%

Hát akkor kéremszépen itt vagyok élő példának, hogy lehet. Sőt... Én nem úgy fogalmaznám ezt meg, hogy lehet nélkülük élni - hanem hogy NÉLKÜLÜK LEHET ÉLNI. Ott kezdődik az élet, amikortól bezárod ennek a képmutató, hamis világnak az ablakát, és visszatérsz az igaz valóba.


Annyira szeretem, hogy rengeteg alkalommal elhangzik ez a "vajon lehet nélküle élni?" téma. Mintha olyan szinten lenne egy kib..szott F..szbúk, mint az oxigén. Aztán amikor arra invitálom az illetőt, hogy soroljon már fel legalább három olyan érvet, ami annyira nélkülözhetetlenné teszi, akkor meg megy a pislogás.


Ez egy pszichológiai komplexus, hogy a "felhasználók" úgy érzik, hogy "nab..szdmeg. Nincs F..szbúkom, most le fogok maradni mindenről. Nem fog megtalálni egy Hollywood-i ügynökség, hogy szerepeljek a filmjükben, meg nem fogom látni, hogy mit pakolt az Ilonka néni a szatyrába a Céjbéjájban."


Szerintem egy igaz barátságban alap követelmény, hogy a telefonszámcsere meglegyen, az ismerősök túlnyomó többségét jelentő tökismeretlen vagy egyszerlátott "haverok" meg épeszű embernek nem hiányoznak. Ilyen látszatkapcsolatokért nem kár, mivel annyi súlya nincs a velük való kapcsolatnak, mint a desztillált levegőnek.

2018. jún. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
71%
2 hétig volt facém(4-5 éve), nem hiányzik cseppet se.
2018. jún. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
50%
Egy ideig én is taga voltam az Fb-nek, mjd szép fokozatosan kivágtam a fél csapatot. Egyre jobban nem érdekelt a virtuális élet vs. valóság közti ellentét, igy kiléptem. Nem hiányolom, helyette más, értelmes dolgot csinálok.
2018. jún. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
63%
Egy napig volt Facebook-om, olyanok találtak meg, akiket akkor lássak, mikor a hátam közepét. Azóta is életben vagyok, a családommal, barátaimmal így is kapcsolatban tudok maradni. Van telefon, e-mail, Skype és nem utolsósorban közös programok.
2018. jún. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Én csak azért nem töröltem magam, mert van pár csoport amire az egyetem miatt szükségem van, simán elvagyok, ha csak a Messenger-t használom, illetve máa chat programot, azok akikkel akarok tudok beszélni, az meg nem érdekel, hogy xy ismerős, akivel évente max pár szót váltok mit csinál a szabadidejében...


Magamról pedig semmit nem posztolok, nem osztok meg képeket...


Nem vagyunk egyformák, nem baj, ha valaki szereti a közösségi oldalakat, inkább a mértéktartásra kéne rávezetni az embereket. Azt pedig csak azzal tudod ha példát mutatsz, és megosztod a véleményed másokkal.

2018. jún. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
66%
Saját példám,nem is az emberek miatt vagyok fent,meg hogy ki mit tesz ki,nem érdekel,ha meg rokon,1 évben kitesz 2 dolgot vagy képet az untig elég,de lehet telefonon vagy még jobb,élőben társalogni ,élő kapcsolatot létesítesz hogy ott vagy vele,az már megint másik dolog hogy van-e idő,van akinek tényleg kevés van,de nehogy már 1 évben egyszer legalább ne legyen időd a másikra.Egyes témákkal kapcsolatos fontos információkért,például a haditechnika csoportban fent vagyok,mégha máshol is hozzá tudnék jutni infókhoz,jó olvasni,meg sok érdekes témákkal való csoportot vagy oldalakat kedvelhetsz,amik megint érdekességeket,vagy friss hírt közölnek,nem a híradóra gondolok,az évi egy-két nagy balesetet úgyis hallod még szájról-szájra terjedve is.Szóval az a lényeg,IGEN LEHET NÉLKÜLE ÉLNI,én is tudnék viszont a saját szabadidőmben szeretek a kedvelt témáimmal kapcsolatos dolgokat olvasni egy helyen,esetleg a kedvenc autódról is lehet egy tökéletes kép ami hmm...persze,van akit semmi se érdekel meg van akinek a napja ebből áll->eszek,iszok,wc-zek,fürdök,alszok,kelek,dolgozok,restart.Sok félék vagyunk,legszívesebben én se lennék fent,csak jó egy helyen a sok érdekességeket olvasni,lehetne külön is,meg google-ön megtalálsz rengeteg dolgot,de úgysem azt olvasgatod ha mozoghatsz,pihenhetsz,barátnőddel lehetsz stb...
2018. jún. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
60%

Persze hogy lehet közösségi oldalak nélkül élni. Csak butaság. Semmivel sem leszel több,mint a közösségi oldal használók.

Sosem értettem hogy lehet valaki tényleg "függő",mert az olvasottak alapján nem tűnt annak,és az ismerőseim körében sem ismertem senkit akinek gondot okozott volna. Talán mert 20-on túl vagyunk. Lehet hogy a fiatalabb generáció érzékenyebb rá. De a megfelelő tájékozottsággal és neveltetéssel gyakorlatilag lehetetlen hogy gondot okozzon a közösségi média.

Az,hogy érdekel mi van a barátaiddal,teljesen normális,mindenkit érdekel,ezért használják a Facebookot. Ez nem a közösségi hálók ördögi hozománya.

Változik a világ,normális hogy fejlődünk. A közösségi oldalakat is lehet jól és rosszul használni,ahogy bármi mást.

Azt nem értem hogy lehet személyiségtorzulása valakinek attól hogy megnézi a barátai miket posztolnak,de ha így van akkor valamit nem jól csinál.

1. Mért vannak olyan ismerősei akikre nem kíváncsi,csak irigykedik?

2. Amikor csak sms meg hívás létezett,akkor is pár óránként megnéztük,hogy keresett-e valaki,így kommunikáltunk a barátokkal,családdal.

3.Ha valakire nem kíváncsi,vagy nem akarja hogy lássa,arra ott a rejtés-kikövetés funkció.

Itt van például ez az agyf4sz cikk ugyanerről:

[link]


Megjegyzem,tényleg elég baj,ha valaki ennyire rosszul érzi magát a közösségi médián,de az hogy pl irigykedik másokra,csúnyának érzi magát stb. nem a Fb. hibája,és nem is fog megszűnni a való életben. Ugyanúgy irigykedni fog,csak ezúttal személyesen.

2018. jún. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, a 8-as nagyon tetszett!
2018. jún. 28. 21:19
 10/17 anonim ***** válasza:
72%
eddig nem volt..és a válasz küldés időpontjában még élek
2018. jún. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!