Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szívesen ismerkednék, barátkoz...

Szívesen ismerkednék, barátkoznék, de nem megy a kezdeményezés, szorongok és félek ha nyitni kell. Hogyan tudnám legyőzni, javítani a helyzeten?

Figyelt kérdés

3-4 éve sokkal rosszabb helyzetben voltam ebből a szempontból, de sikerült egy szintre felhúznom magam. Az okai nem fontosak, gyerekként szimplán rengeteg rossz élményem van (beleértve a családot) és nehéz a jót elképzelni. Haverjaim ritkán voltak, azokat a kapcsolatokat nem is vettem komolyan, nem törődtem velük. Néhány barátommal éreztem jól magam, akiket suli óta ismertem és nagyon szoros kapcsolatban álltam velük (erős bizalmi viszonnyal), de különböző okok miatt az elmúlt 2-3 évben szép lassan eltávolodtunk (külföldre költöztek, családjuk lett, stb.).


Mostanában még jobban erőltetem az eljárkálást, de annál tovább nem tudok jutni, hogy az adott helyen elvagyok magammal. Ha nekem kellene nyitnom, melankólikus leszek, teljesen belassulok, lassan reagálok. Ilyen csak ebben az esetben van, ha más nyit felém, sosem, és az eddigi baráti kapcsolataimnál sem volt semmi hasonló - sőt, velük nagyon nyitott voltam érthető módon. Szóval magamtól nem merek nyitni - ha valaki odajön és megszólít, akkor viszont szívesen dumálgatok és jól elvagyunk. Ennek ellenére persze magamról nehéz beszélni. Olyanok járnak a fejemben, hogy nem hiába vannak társaságban, egy vadidegen csak belezavarna az estéjükbe/programjukba, vagy hogy valami hülyeséget csinálnék és az elég kínos lenne. Vagy ha nem csinálnék semmi hülyeséget, csak maga a helyzet lenne kínos, mondjuk nem jönnének fel értelmes témák/nem tudnék bekapcsolódni a társalgásba/nem tudnám irányítani a beszélgetést, ha arra lenne szükség. Tudom hatalmas hülyeségek, de ezek ugranak be.


Átlagos ember vagyok, reaktív személyiséggel (nem szeretek a középpontban lenni, de egy középpontban szerepelni szeretőt nagyon jól kiegészítek). Olyan helyekre járok, ahol tudom, hogy nagyjából hasonló stílusú személyek vannak. Igazából a kérdés az, hogy hogyan meríthetnék bátorságot a nyitáshoz. Hogy tudnám áttörni azokat a gondolatokat, amik blokkolnak. Az önbizalmam nyilván nem verdesi az eget, de okésnak érzem, nem gondolom hogy ebből fakadnának a gondjaim. Inkább a szégyen, a kínosság és a lepattintás gondolata az, ami túlságosan megrémít. 25 vagyok, túl akarok ezen lépni.


2018. júl. 9. 22:19
 1/4 anonim válasza:

Szia :)


Én úgy látom és sejtem hogy nagyjából tisztában vagy problémád lényegével ,teljesen rendben vagy és ezt Te is így látod csupán az önbizalom hiány az ami vissza tart attól hogy kapcsolatot kezdj másokkal.Sajnos azt hiszem erre nincsen semmilyen recept ,de ha találsz esetleg akkor arra tuti hogy nagyon sokan vevők lennének :) Ezt magadban kell leküzdened és megharcolnod ,el kell hinned hogy igenis jó vagy ,pozitívan állni mindenhez,sokat mosolyogni mert az neked is jó és másoknál is sokkal pozitívabb képet alkotsz magadról .

Tudod azt mondják a- nem -mindig biztos .Ha megpróbálod és nem jön össze akkor azért ha pedig megsem próbálod akkor azért.

Csak pozitívan és mosolyogva előre ! ;)

2018. júl. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Azert itt arrol van szo, hogy a multban rengeteg dolog nem tortent meg, nem lett atelve, ami masokkal viszont megtortent.

Ez nem ugy mukodik, hogy elhatarozom, hogy aztan huu de magabiztos leszek. Mindenfele emberi kapcsolathoz szemelyesen atelt tapasztalatok szuksegesek. Ezeket nem lehet konyvbol megtanulni, sem utolag bepotolni. Ez olyan, mint ha egy gyereknek honapokig mutogatnank, hogy hogyan kell biciklizni, aztan elvarnank, hogy azonnal menjen. De nem fog. Csak ugy lehet megtanulni ha a konkret dologban nyakig benne vagyunk, ha csinaljuk.


Az ismerkedest is csak ugy lehet megtanulni ha probalkozunk, hibazunk, probalkozunk...

2018. júl. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Szia


Én szívesen barátkozom veled.


29/L

2018. szept. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Linnda válasza:

Szia,

Ha még aktuális írj nyugodtan.


28/L

2019. máj. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!