Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nem tudok beilleszkedni egy 4...

Nem tudok beilleszkedni egy 4 éves barátsági körben. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
4 éves barátaim vannak, és társasági életet élünk. 11-ben még jó volt velük mert akkor sokat beszélgettünk, de aztán 1 év kiesett mert barátnőmmel töltöttem az egész elmúlt 1 évet. Humorérzékem nullára csökkent (poénelbaszónak csúfolnak). Már nem tudok bekapcsolódni a poénos témában és kínos az hogy 7 ember röhögnek egymással, én csak bambulok, és hülyeségeken kívül nem tudok mást megszólalni. Nem tudom hogyan tudtak ők megváltozni hogy gazdagodtak a fantáziájuk, hogy jó humorérzékük van, én meg levagyok maradva, és ez fáj. Egyik osztálytársam 10-ig sose mukkant meg, most meg hirtelen megváltozott és ő a legnagyobb arc közülünk mert nagyon nagy dumái vannak és tele van fantáziával és őt értékelik. Én már csak úgy egy plusz ember lettem. Mit tegyek? Járjak bulizni vagy nézzek videóükat? A baj hogy más társaságokban is kiszorultam és ott se tudok értelmes nyilvánulásokat tenni ami felnőttkörben van, hanem ami még fiatal kölyökkorban volt.. Legnagyobb hülye lettem. Mit tudtok javasolni vagy ajánlani, nagyon szeretnék ezen változtatni. Egyetemre fogok kerülni szeptembertől és addigra fel kell érjem a szintet. Nagyon megköszönném

#társaság #beilleszkedés #problémakörök
2018. júl. 15. 16:45
 1/9 A kérdező kommentje:
Régen se volt valami fényes de azzal a 4 éves barátokkal tudtam még el lenni, de most már azokkal se.. irigylem az osztálytársamat
2018. júl. 15. 16:47
 2/9 anonim ***** válasza:
Miért csak a barátnőddel foglalkoztál egy évig?
2018. júl. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Miert nem tudsz nevetni a hulyesegein te is? Neked nem vicces? Vagy alapbol semmin nem tudsz nevetni? Nezzel vigjatekokat meg videokat..
2018. júl. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Barátnőm egyiskolában járt velem, barátaimmal csak úgy suliban meg néha fociban találkozgattunk, buliban meg máshol már nem mentem el.

Kissé hülyeség volt csak a barátnőmmel lenni, ő az első nekem és eddig hanyagoltam a barátaimat.. És most az 5 napos nyaraláson meg tapasztaltam hogy én már nem tudok megmukkani meg hozzászólni. De más körökben is ez tapasztalható. Túl sokat otthon töltöttem vagy barátnőmmel minthogy barátokkal is, és így hát.

Én értem a humorokat, de mikor én is poént mondok azzal csak rontok mostanában, hülyeségeket kezdek beszélni, nagyon lemaradtam az élet ranglétráján.. És amiatt mert beszólogattak mert hülyeségeket beszélek és rajtam röhögnek, így már nem merek másokkal se beszélni, nehogy lenézzenek engem. És már sajnos az utolsó személy lettem számukra..

2018. júl. 15. 17:06
 5/9 A kérdező kommentje:
És már olyan témákban mint amivel ők beszélnek nem tudok hozzászólni meg velük viccelődni, csak a foci meg más és az nem jó mert nem csak foci az élet
2018. júl. 15. 17:07
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem kezdesnek nevess a vicceiken meg ilyesmi te meg ne viccelodj, es majd ha belerazodsz akkor majd te is poenkodsz addig meg csak szolj hozza ilyesmi meg nevetgelj...
2018. júl. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Elozo hozzaszolo vagyok amugy az is lehet hogy erettebb lettel es mar nem ez a tarsasag a tied?!
2018. júl. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdés először az, hogy velük szeretnél-e tényleg lenni vagy csak azért vagy velük, mert nincs más? Tényleg bírod őket, még mindig jól érzed magad velük (most függetlenül attól, hogy nem tudsz hozzászólni a dolgokhoz)? Maradt még valami közös bennetek?


Ha nem, akkor ismerkedj új emberekkel, szerezz új ismerősöket, akikkel jól elvagy. A leírás alapján nehezen hiszem, hogy a nagy társaságok jönnek be, 8 ember az már elég nagy bandának mondható. Lehet 3-4 ember társaságában rögtön jobban éreznéd magad, mert nem azonnal kell reagálni hirtelen mindenre, hanem van idő dumálgatni egy témáról, megtudod gondolni mit szeretnél mondani, kialakulhat véleményed közben, eszedbe juthatnak dolgok. Nem beszélve arról, hogy sokkal könnyebb felhozni magadtól is témákat, nem 7 ember hangját kell legyőznöd.


Ha velük szeretnél maradni, szerintem próbálj meg ezért szűkebb találkákat is összehozni 1-2-3 emberrel. Ha valahova menned kell, elhívod egyiküket-másikukat, vagy csak simán lehívod őket dumálgatni, járkálgatni, akármi. Attól, hogy nem vagytok együtt 8-an, még nem történik semmi. Így élményeket tudsz szerezni 1-2 emberrel, amikről tudtok később beszélni, mélyül a kapcsolatotok, jobban megismeritek egymást, stb.


Idővel szorosabb lesz velük a kapcsolatod, nem érzed kívülállónak magad, könnyebben betudsz kapcsolódni a beszélgetésekbe. Egy ekkora bandánál már nagyon a középpontban kell lenned, nagyon beágyazódva és jól ismerve a többieket, hogy irányítani tudj, de megint, nem hiszem hogy ez hiányzik neked. Ha közelebb kerülsz 1-2-3 emberhez, akkor bátrabban fogsz majd hozzászólni, tudod hogy ők biztosan támogatnak. A kezdetekben az is jó, hogy 1-1x hozzáteszel valamit, normálisan reagálsz más megnyilvánulásaira (pl. aki 10-ik osztályig csendes volt és most a banda arca, őt nem leszólod meg kinézed, hogy mi lett belőle, hanem együtt nevetsz vele és elismered). A suliból kikerülve már nem csettintésre mennek a dolgok, tenni kell azért, hogy ápoljuk a kapcsolatokat, mert nem vagyunk ezekkel az emberekkel egy helyre zárva.


Az egyetemen megint könnyebb lesz, rengeteg alap téma áll majd rendelkezésedre (pl. mit tervez a jövőjével, honnan jött, érdeklődési körök, stb.) és ismét sokan lesztek egy szűkebb helyen hasonló érdeklődéssel, szóval nem kell izgulni.

2018. júl. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Lehet belül úgy érzik, hogy dobtad őket a barátnőd miatt. Amúgy ez csak egy személyes gondoltatom ahogy olvastam a leírásod.


Egy év alatt egy emberrel is sok minden történik, sok változás bizonyos dolgokban, nemhogy 8-al...


Amíg te 1 évig a barátnőddel voltál, addig ők ugyanúgy ott voltak nélküled. Szóval te nem lemaradtál, hanem kimaradtál dolgokból, sztorikból, stb


Egyébként velem is hasonló, szinte ugyanez a helyzet a barátaim, ismerőseim között. Ők olyanokról beszélgetnek meg nevetgélnek akiket ők ismernek de én nem. Olyan sztorikat mesélnek meg hoznak fel egymásnak amiknél én nem voltam ott.

Az ilyenek miatt van az, hogy csak kussban ülök és nem tudok mit hozzászólni a beszélgetéshez.

Persze, próbálkozok, de ez annyiban nyilvánul meg, hogy figyelek miről van szó és néha belekérdezek valamibe.

És olyankor egyből válaszolnak, többen is szóval megnyugtató, hogy legalább még nem vagyok levegő...

2018. júl. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!