Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Pécsen milyen jó szórakozási,...

Pécsen milyen jó szórakozási, kikapcsolódási lehetőségeket tudnátok ajánlani egyetemistáknak?

Figyelt kérdés
Bulikon kívül. Olyanokra gondolok, mint pl. önkénteskedés, szakkörök vagy egyesületek (pl. művészetek), sport, hangulatos kávézók - kajáldák, kirándulás, városnézés stb., ami eszetekbe jut.
2018. júl. 18. 19:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

pécsi vagyok, de nincs túl sok ötletem. Ez a város döglődik, csak az egyetem tartja még egyben. Várost nézni érdemes, de nem túl nagy az egész, az összes szebb helyet és nevezetességet be lehet járni egy hét alatt maximum. Talán ott az állatkert, azt egész jól összerakták, érdemes megnézni.

A különböző művészeti körök, egyesületek, csoportosulások viszont elég aktívak, de nem igazán hallani róluk, általában gyenge a marketingjük ( vagy nincs is) nem igazán látni őket social médián keresztül. Lappang még némi zenei élet is.

- Érdemes megnézni Matus Péter próbatermét/próbatermeit a Légszeszgyár utca végén, ott sokféle ember megfordul mindenféle stílust képviselve.


-BuRock bár, ahol néha vannak fellépések és mostanában próbálkoznak a jam estek szervezésével.


-Szabadkikötő, ami egy modern hippi/raszta/alter/goás kocsma és közösségi hely. Volt hogy úgy tévedtem be, hogy ment a techno a fő helyiségben, a pincében pedig valami acid house dübörgött. De ott szokott lenni szervezve egy egyetemi szabadon választható zenés kurzus is, ami tök hangulatos.

-

Csinos presszót érdemes felkeresni, az egy romkocsma valójában, de a város összes fiatalabb, kijárósabb embere megfordul benne, jó nagy az udvar, lehet ismerkedni, beszélgetni, egyszer egyszer van élő DJ est.

- MadeIn Pécs - néha szerveznek dj esteket, és van egy külön rendezvényük ha jól tudom télen, amikor is amatőr bandák mutathaták be a zenéjüket, több kocsmában egyszerre, valamennyire versenyszerű is, ha jól tudom.

-

Pécsi Egyetemi Napok, tavasszal van megrendezve, igazából elég mainstream a fellépőket tekintve, ( Wellhello, Punnany, Halott Pénz, stb.) De azért minden évben akadnak méltán híres fellépők is (pl Belga) és helyi, felfutóban lévő bandák is szoktak jönni, amatőröktől kezdve az ismertebbekig (Junkie Jack Flash, Mongooz and the Magnet [ ők amúgy itt tanuló külföldiek kivéve a dobos ])


- A Nappali nevű presszóban szoktak lenni jazz estek, de nem tudom milyen, nem voltam még.

Pécs nagyon erős a kóruséneklés terén, a Helikon nevű keszthelyi művészeti versenyen, szinte minden alkalommal pécsiek viszik el a fődíjat a vegyeskar kategóriában, időnként el lehet csípni egy-egy fellépésüket. Pár gimi: Kodály Zoltán, Janus Pannonius, Nagy Lajos, Pécsi Református Gimi (ahol én is öt évig énekeltem :) ) Ajánlom még a Pécsi Gospel Kórust követésre, igaz kissé elfogult vagyok azzal kapcsolatban, mert jelenleg ott nyomom :D. De egész hangulatos, csak ritkán lépünk fel városon belül.


Underground témából nem vagyok jártas, a BETWIXT nyomán talán elindulhatsz, keresd őket facebookon és soundcloudon.


Fishing On Orfű - túlhypeolt fesztivál, mainstream - divatalterkedő zenékkel, mint a 30y, vagy a Kiscsillag, stb. Bár még nem voltam, de a fellépők sosem nyerték el a tetszésemet, de azt mondják, nagy buli és jó a hangulat.

Ezen kívül van Pécsi Egyetemi Színház, szoktak lenni a PEN-en a különböző karok hallgatói csapatai közti vetélkedők, és gyakran szerveznek egyetemi kirándulásokat külföldre.

Szinte az összes karon van Oktoberfest, ahol sütögetés, falatozás zajlik, olcsó sör, és sokszor fellépők. Bár a TTK-s alkalmakkkal nem vagyok megelégedve, Kasza Tibi és Kis Grofó kaliberű fellépőket hívnak, már csak elvből sem megyek el ilyen eseményre.


Ha szeretsz sportolni, aktívan kikapcsolódni, akkor a mecseki túrázást ajánlom, vannak jó ösvények, és egy jól szervezett túra igen fárasztó de egyben érdekes is lehet, sok szép táj mellett elhaladva. A futáshoz jó kiindulás a Mandulás (a Mecseken lévő hely, ahol az erdőben van egy körösvény, 3,2 kilométer, de elég nehéz terep! ), vagy a Tüskésréten lévő salakpálya, esetleg a Malomvölgyi tó. Ha érdekelnek a harcművészetek, küzdősportok, párat tudok ajánlani: DOZSO SE (thai/kickbox), Pécsi Sasok Taekwondo, PKSE ökölvívó és judo szakosztályok. De ez csak a töredéke, ezeket ismerem, de jóval több is van. Van pár konditerem, a nagyobbakban mint a Life1, a Cutler, a Professor's Gymn, az F3 Fitness, és a Mecsek Fitness, vannak csoportos órák, foglalkozások és személyi edzés is. Street workoutra nem igazán tudok mit mondani, kertvárosban talán vannak ilyen parkok, a Tüskésréten is van egy.

2018. júl. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Nagyon sokat segítettél! :)
2018. júl. 18. 22:48
 3/3 anonim ***** válasza:
van már egy esport bár is, azt kifelejtettem, ha érdekel az ilyesmi. Társasozni is lehet, vannak egész különleges játékok is.
2018. júl. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!