Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogy változzak meg?

Hogy változzak meg?

Figyelt kérdés
Egyre többszőr veszem észre magam hogy elmotyogom a dolgokat,nem merem kinyitni aszám,és ha beszélek elcsuklik a hangom.Nagyon rossz és kérek tanácsokat hogy egy kis önbizalmat verjek magamba!

2018. júl. 21. 16:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát ez csak úgy megy, ha kimozdulsz a komfortzónádból, azaz elkezded hangosan mondani a motyogásodat, annak ellenére, hogy nagyon ijesztő, és szorongsz rajta.


Testbeszédről olvastam, hogy visszafelé is működik. Tehát ha egy ceruzát raksz a fogaid közé -így kényszerítve mosolyra az arcodat- akkor valóban vidámabb leszel.

Tehát ennek megfelelően akkor leszel önbizalommal teltebb, ha olyan testhelyzetet veszel fel, mint egy magabiztos szószátyár extrovertált.

Azaz, amennyire én tudom:

Stabilan állsz kis terpeszben, egyforma súllyal a lábaidon.

Nincseneknkeresztben sem a kezek, sem a lábak.

Tenyér kifelé fordít(ez sugározza leginkább a nyíltságot)

Persze mégdominánsabb, ha a kezeidet hatalmasra tárod, mint egy VB-olimpiai győztes, de az meg már másoknak kényelmetlen. Szóval a vidiben azt mondja a nőci, hogy egy társas szitu előtt nyugodtan állítsuk meg a liftet, vegyünk fel pár percre egy domináns testtartást, és az agyunk elhiszi, és máris nagyobb önbizalmat ad nekünk.

És amúgy ez nálam is működik. Fake it till you make it.

Persze lift nincs mindenhol, de akkor egy wc pl, vagy bármi, ahol nem nééznek komplett idiótának 😃 én egy kedves számot halgatok végig közben amúgy 😃

2018. júl. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm ,sokat segítettél
2018. júl. 21. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!