Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » 24 éves nőként rossz benyomást...

24 éves nőként rossz benyomást kelt ha a velem egykorú lemagáz, és nem hajlandó tegeződni. Más is van így ezzel?

Figyelt kérdés
Ha sziával köszönök és visszamagáznak az bunkóság szerintem.Az az érzésem ilyenkor, hogy a másik begyöpösödött/ többet gondol magáról/ túl konzervatív. Tudom, hogy felnőttek vagyunk, meg nem vagyunk puszipajtások, de valahogy nem természetes nekem.

2018. aug. 9. 23:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
52%

Már bocs, de ha valaki dolgozik egy munkakörben, akkor itt te vagy a bunkó, ha azt hiszed, hogy azért, mert magáz, akkor ő a bunkó... Nem, te voltál a bunkó, hogy nem vetted észre, hogy ez így nem jó.

Különben se túl konkrét a kérdésed. Ezer és egy eset, élethelyzet. Látszódik, hogy nem vagy valami intelligens...


A magázódás sosem a "bunkóság" jele, ellenkezőleg. A tisztelet jele.

2018. aug. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
59%
Nem bunkóság, miért lenne az. Azért mert te nem ismered az illemet, azért nem más a bunkó.
2018. aug. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
69%
Nem mindenki a haverod, normális tisztelettudó ember magáz egy idegent vagy akit tisztel.
2018. aug. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
66%
Nem bunkóság,főleg ha hivatalos helyről van szó,akkor helyesebb magázódni hacsak nem ismerős aki ott dolgozik vagy nem ajánlja fel a tegeződést.Furcsának furcsa fiatalokkalmagázódni,de van.hogy a helyzet úgy kívánja.Meg van akivel nincs is miért tegeződni pl.a pár évvel fiatalabb doktornővel aki a háziorvosom miért kellene tegeződni?Nem köt hozzá más csak annyi,hogy a páciense vagyok.Persze alakulhat úgyis,hogy valakivel végül tegező viszony alakul ki,de azt legjobb előzetesen megbeszélni,szóba hozni.ameddig nincs felajánlva egyik részről addig nem tudod hányadán álltok.
2018. aug. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
51%
Ha veled egykorú lemagáz az a tisztelet jele vagy simán illedelmes.Lehet neked furcsa másnak meg az a normális.Engem volt hogy egy nálam egy két évvel fiatalabb emberekből álló társaság lemagázott az utcán szembejövet.☺
2018. aug. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
91%
Hát, ha felnőtt emberek vagytok és idegenek, és nem akar tőled semmit, meg te se őtőle,csak betévedtél a boltjába, ő meg kiszolgált; esetleg még ki is van neki adva, hogy azért ne tegezzen le bárki idegent cska úgy, mert rosszul jöhet ki; érted, az meg neki lehetett volna kellemetlen
2018. aug. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
48%

de szerintem meg nagyon gáz. Én nyitott vagyok az emberek iránt, aki nem túl idős, azt alapból tegezem. Ez csak magyar dolog a magázódás, alapból is kevés nyelvben van.

Meg lehet adni a tiszteletet tegezve is.

De hogy egy nagyjából egy idős embert magázzak... az nálam magas.

26f

2018. aug. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
48%
Még mindig jobb eset ha mágázódásból váltatok át tegeződésbe,mintha azonnal tegeződve szólnál hozzá,főleg ha hivatalos vagy rangban feletted álló személyről van szó.
2018. aug. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
66%

"alapból is kevés nyelvben van."


Eleg sok nyelvben van.

Sot, az angolbol a tegezodes kopott ki, nem a magazas.

2018. aug. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
72%
Milyen kapcsolatban vagy az illetővel? Vagy csak úgy általánosságban kérdezed?
2018. aug. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!