Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy 26 éves...

Miért van az, hogy 26 éves létemre egyre gyakrabban halnak meg a velem egykorú ismerőseim? Ez olyan rossz érzés. Azt hittem, csak 70 fölött fogom ezt megtapasztalni.

Figyelt kérdés
2010. márc. 22. 15:17
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Baleset? narkó? betegség?
2010. márc. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

Ilyenkor érzi meg az ember az idő múlását. Egészségtelen életmód, sressz, balesetek, rák... Én is borzasztóan kétségbe estem, mikor két hónapja a legjobb barátnőm, aki úgyaúgy 24 éves, mint én, kardiológiára került szívroham-gyanúval. Egy hónapja egy másik ismerősöm, egy 25 éves fiú halt meg majdnem trombózis miatt (egy lábtörés következményeként - hülye háziorvosa nem adott neki vérhigítót). Szerencsére mindketten túlélték, de lehetett volna ez másképp is.

Novemberben egy távoli ismerősöm szintén 24 éves férje lett a H1N1 áldozata. Teljesen értelmetlen halálok ezek, de mégis elég gyakoriak... Nem lehet mást tenni, mint a lehetőségekhez mérten egészségesen élni, biztonságosan vezetni, odafigyelni magunkra és másokra is.

2010. márc. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Baleset, betegség. Nem vagyunk narkósok, drogosok, az ismerőseim sem azok.
2010. márc. 22. 15:49
 4/7 anonim ***** válasza:
95%
Ez persze nem feltétlenül így van, de talán az élet így mutatja meg neked, hogy múlandó. Hogy vedd észre: felelős vagy magadért, másokért. Így jobban megbecsülhetsz kapcsolatokat, embereket, mert tudod, hogy bármikor elveszítheted, nemcsak akkor, ha megöregszenek. Akkor persze nagyobb valószínűséggel történik ez meg, de addig még kimutathatod a szeretetedet mindazok iránt, akik iránt szeretnéd.
2010. márc. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

A rákot nem nagyon lehet megelőzni, bármit is mondanak. Hiába nem dohányzol, hiába eszel egészségesen, attól még ugyanazt a szennyezett levegőt lélegzed, és ugyanazt a vegyszerekkel tisztított vizet iszod. A stresszről már ne is beszéljünk, ami manapság már kikerülhetetlen, de szerintem az egyik vezető halálok. Én is 27 vagyok, de már fáj néha a mellkasom, ha stresszes helyzetbe kerülök, márpedig sokszor kerülök abba.

A modern civilizáció természetes betegségei ezek. Az a baj, hogy a gyerekeinknek valószínűleg még rosszabb lesz.

2010. márc. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sajnos ez nem a modern civilizáció hibája, pont hogy ma halnak meg kevesebben fiatalok, mint régen. Persze ez nem jelenti azt, hogy nem fáj ugyanúgy, ha elvesztünk valamit.

Én 25 éves vagyok, egyik barátnőm 2 évvel ezelőtt 22 évesen halt meg bőrrákban. Egy anyajeggyel ment el a bőrgyógyászhoz, így derült ki, hogy rákos. Hiába ismerte fel korán, nem tudtak rajta segíteni...

2010. márc. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Régen is haltak meg fiatalon, de ma már azt hinné az ember, hogy lényegesen ritkább az ilyen. Egyik ismerősöm CO mérgezésben halt meg, a másik hirtelen, nem tudni, mitől, egy rákban és 2 másik ismerősöm is rákos volt, de szerencsére (kopogjuk le) úgy néz ki, meggyógyultak. És mindegyikük 22 és 29 év közötti volt és mindez kb. 4 éven belül történt.

Ilyenkor tényleg érzi az ember, hogy múlandó, és a jelen minden pillanatát élvezni kell és szeretni az embereket.

2010. márc. 22. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!