Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha egy alacsonyabb IQ-jú...

Ha egy alacsonyabb IQ-jú ember elkezdi bizonygatni, hogy ő ér annyit mint én és ő is mindent megtudna csinálni amit én, akkor ezt hogy érdemes kezelni, hogy ne bántsam meg?

Figyelt kérdés
Vannak emberek, akik nem fogják fel, hogy a világban vannak könnyű, meg nehéz szakmák. Vannak amik annyira nehezek, hogy kb 100-ból 1 ember alkalmas arra, hogy megtanulja. Azthiszik minden munka egyforma és minden ember képes mindegyiket elvégezni. Nos én általában kerülöm társasági életben az ilyen témákat, de van amikor ez akaratlanul is előkerül és mások hozzám hasonlítgatják magukat. Ilyenkor ha őszintén válaszolok, abból mindig sértődés van mert azthiszik hogy lenézem őket. Szerintem az ilyen emberek buborékban élnek és nem azon dolgoznak, hogy az életükből kihozzák a legjobbat, hanem azt bizonygatják maguknak, hogy bármire képesek. Nem mindenki alkalmas arra, hogy sakkmester legyen, vagy űrhajót tervezzen, új gyógyszereket találjon ki, vagy operációs rendszert programozzon. Ezekre csak kevesen képesek. Mit lehet azokkal kezdeni akik ezt nem hajlandóak tudomásul venni (annak ellenére, hogy még nagyon egyszerű dolgokkal sem boldogulnak) és csak azt a választ fogadják el, hogy "persze te is képes vagy rá".
2018. aug. 21. 12:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Neked mi a munkád, amire csak te vagy képes?
2018. aug. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%
Űrhajókat tervezel? Most már engem is nagyon érdekel, hogy mi az a különleges szakma, amit csak te tudsz megcsinálni.
2018. aug. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
Mindegyik ember képes mindenre, ha van hozzá érzéke, és egy másik gyakorlott ember veszi pártfogásába, veszi a fáradságot, és betanítja profi módón, türelemmel.
2018. aug. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
35%
Nagyvonalúnak kell lenni mások hülyeségeivel szemben. Mit árt az neked, ha valaki többre tartja magát, mint amire képes?
2018. aug. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
97%

3+ Szóval ha egy profi pártfogásba veszi, a nála alacsonyabb IQ-val rendelkező egyedet, akkor lehet belőle profi is, ha az adott szakterülethet minden érzéke meg van iskola nélkül.


Tudod hány ilyet láttam? nagyon sokat.


Csak a kulcskérdés az, hogy leszel-e olyan szerencsés, hogy felfigyel rád egy profi, és meglátja benned azt a pluszt amiért magától ki fog választani:D

2018. aug. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
97%
Te tényleg lenézed az embereket.
2018. aug. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%

te valami nagyon különleges ember lehetsz, de inkább az a verzió áll fenn, hogy qrva magas lovon ülsz.

És igen, amit te meg tudsz csinálni, valószínű 99%-ban más hasonszőrű ember is meg fogja tudni.

Minden ember tanítható, fejleszthető, így a pökhendiség is visszafordítható, próbálkozz vele....

2018. aug. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
62%

Nos... az ego nagy úr.

Az én melómat is megtudná csinálni bárki, akinek van egy kis s*gge, pedig két diplomás mérnökként dolgozom, mellette csinálom a harmadikat.

Én azonban nem lennék képes hajnalban elkezdeni begyúrni a tésztát a péksütiknek, hogy reggel frissen várja a pultban a vásárlókat a meleg kakaóscsiga. Nem lennék képes mások "hülye" kölykét tanítani, nevelgetni, mert nem vagyok az a pedagógus típus. Nem lennék képes nőként esztergálni, hegeszteni, naphosszat szalag mellett ülni.

Persze ha nagyon muszáj lenne, bizonyos munkatípusokban biztosan megerőltetném magam és megoldanám, de az a helyzet, hogy nem is akarom...

Ugyanúgy, ahogy nekem vannak nem akarom, nem szeretem, nem tudom szakmák, úgy bizonyára az enyém is az sokak számára, de ez nem jelenti azt, hogy ne lenne tanulható, avagy ha megerőltetnéd magad ne tudnád megcsinálni.

Az hogy neked egy csöppet több jutott az észosztásnál, nem jelenti azt, hogy értékesebb ember vagy, sőt. Ha nem lenne az "alacsonyabb IQ szinttel rendelkező" réteg, akkor bizony nagyon nagyon nagy bajban lenne az ország, ahogy kezd is abban lenni...

2018. aug. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Az "azthiszik" külön van. De persze a helyesírásra csak kevesen képesek. :)
2018. aug. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
44%

"elkezdi bizonygatni, hogy ő ér annyit mint én"


Ha szerinted egy embertársad, aki a szemedben könnyebb munkát végez mint te, kevesebbet ér nálad, akkor azt hiszem veled lehet a bibi.

2018. aug. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!