Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha valaki valami illetlen...

Ha valaki valami illetlen dolgot csinál mellettem, és én szóvá teszem, melyikünk a bunkóbb?

Figyelt kérdés
Egy rokon nekiállt a koszos (láttam!) körmét rágni, még csámcsogott is mellé. Finoman szóltam neki, hogy ez nem szép dolog, erre még a többiek akadtak ki rám, milyen bunkó vagyok, miért kell ilyen apróságokat szóvá tenni. Szerintem undorító, és ahogy még csámcsogott is ott a fülembe, meg láttam, milyen koszos a keze, én a gyomrommal küszködtem. Én vagyok a bunkó, hogy szóvá tettem, vagy ő, amiért társaságban így viselkedett?
2018. aug. 27. 10:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Olyan finoman szóltál, hogy mindenki kiakadt rajta...
2018. aug. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Pontatlanul fogalmaztam, nem a jelenlévő többiek akadtak ki, hanem mikor meséltem másoknak, akkor ők... ők nem hallották, hogy szóltam, milyen stílusban.
2018. aug. 27. 11:18
 3/5 anonim ***** válasza:

Aki a körmét rágta - még, ha tiszta is lett volna - illetlenül viselkedett. Nemcsak társaságban, de egymagunkban sem szokás körmöt rágni. Arra van a körömolló, vagy -csipesz.

Neked pedig nem kellett volna őt nézni, illetve el kellett volna menni előle (mellőle). Kettőtök közül azért én őt találom sokkal illetlenebbül viselkedőnek.

2018. aug. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
El is ültem volna onnan, de egy kicsi nappaliba voltunk 6-an bezsúfolva, sehova nem tudtam odébbmenni.
2018. aug. 27. 12:14
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha ténylegesen zavaró egy illetlenség (mint a jelen eset is), akkor ennek a diszkrét szóvá tétele a legkevésbé sem bunkóság. Az ilyen rossz szokásokká berögzült tevékenységeket az emberek általában tudatalatt végzik, nincsenek vele tisztában, ezért ha jelzed neki, azzal segítesz a későbbi előfordulásának csökkentésében. A diszkréció azonban tényleg fontos szempont, igyekezzünk a legkevésbé megalázóan jelezni a problémát, lehetőleg úgy, hogy a közös társaitoknak ne jusson tudomására. (Az utólagos kibeszélés is ide vonatkozik.) Ha ez elkerülhetetlen a pillanatban, akkor tényleg halkan finoman, ahogy írtad is.

Ha a dolog amúgy egyáltalán nem zavaró, csak felsőbbrendűségi megfontolásból szól rá az ember valakire valami miatt, amit a többi ember jó eséllyel még csak észre sem vesz, vagy nem tehet róla, vagy a megítélése nem is egyhangúan rossz, az bunkóság (testi hiba/furcsaság, öltözködési ízlés, gesztikulálás módja, hangmagasság, hanglejtés, testtartás, stb).

2018. aug. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!