Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért kérdezgetnek folyton az...

Miért kérdezgetnek folyton az egyetemről, ennyire alapvető lenne?

Figyelt kérdés
Nem járok egyetemre,mert nem vettek fel.Nehéz is oda bekerülni ahova jelentkeztem, már 22 vagyok így elkezdtem másban is gondolkodni,amihez szintén lenne kedvem,persze sokkal “szerényebb” foglalkozás.A családom soha nem gyakorolt ezért nyomást rám,de a munkahelyem igen,ha tök más diplomája van az illető(k)nek,akkor is lenéznek mert legalább van,mindegy,hogy nem is hasznosítja mert egyszerűen nem kell a munkához.Illetve így kezdik az ismerkedést “ és hol tanulsz?”-mondom sehol,de innentől kezdve megfagy a beszélgetés,nem vagyok érdekes,érzem,hogy a magyarázkodás oldaná a szituációt,de unom már ezt.Azt gondolom,hogy túl rövid az èlet ahoz,hogy megfelelési kényszerben töltsem,mégis folyton provokálnak.

2018. szept. 2. 21:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
En egyetemen tanulok, de aki emiatt mashogy nez rad az eleg primitiv
2018. szept. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha úgy nézzük: ha mindenkinek lenne diplomája, meghalna a gazdaság. Szerintem most már rengeteg embernek van, így sajnos értékét veszti szépen lassan.
2018. szept. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mivel a felsőoktatásba való bekerülést egyre inkább ellehetetlenítik az alacsonyabb társadalmi rétegek számára, ezért én attól nem félnék, hogy nem lesz, aki kivitelezze a munkát, és mindenki csak irányítani fog.


Amúgy kedves kérdező, ne foglalkozz az olyanokkal, akik emiatt lenéznek. Én most fogok végezni az MSc-mel, angol német felsőfokú nyelvvizsgám van és multinál dolgozom, mégsem érzem úgy, hogy emberileg több lennék bárkinél is. Soha nem ítéltem meg valakit az alapján, hogy hány papírja volt, sokkal inkább az alapján, hogy milyen ember.

2018. szept. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos valószínűleg mindig lesznek ilyen lenéző emberek, nálunk az egyetemen belüli más karokat is sokszor lealacsonyították, hogy hát ott nem kell tanulni annyit, meg karok/egyetemek közt is megy abszolút ez a rivalizálás. Tényleg nagyon nyomják, hogy mindenkinek kell mennie felsőoktatásba, pedig ez egy nagy butaság. Egyrészt nagy szükség van jó szakemberekre, akiknek a munkája legalább olyan értékes. Sokan az egyetem mellett annyit nem tanulnak az életről, hogy ha nem szolgálnák ki őket, nem sokáig húznák (példának okán kimosott ruhákat csurom vizesen becseszik egy zsákba, azt hagyják benne rohadni hetekig - megtörtént eset koliból, és van ezer másik hasonló). Másrészt meg ezen kívül is lehetsz intelligens, céltudatos, érdekes ember, tényleg nagyon kár, hogy emiatt lefagy a beszélgetés. (Tudom elcsépelt, de ezzel lehet, hogy ők veszítenek nagyobbat.) Mindenesetre az irigykedés, lenézés, beképzeltség nem igazán visz előre senkit, szóval te magadra koncentrálj, meg olyanokra, akik megérdemlik. (Ezeket mind úgy írom, hogy az ország egyik leginkább sznob egyetemére járok, és mégis tudtam "józan" maradni, és valódi értékek alapján megítélni az embereket.)
2018. szept. 3. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Manapság ha azt hallom hogy "Diplomás" akkor egy pökhendi, ki ha én nem f@$zkalapra aszociálok, aki a műszaki diploma ellenére egy szöget sem képes beverni, télen kijön a fűtött irodából és megkérdezi "mindig ilyen hideg van?", nyáron rácsodálkozik a melegre úgy, hogy kánikulában 18°ra klimatizál az irodában, mikor kint fagy akkor meg 30°ra.
2018. szept. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
72%
Kedves utolsó, így könnyebb elfogadni a saját sikertelenségedet?
2018. szept. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!