Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Egyetem mellett van ideje az...

Egyetem mellett van ideje az embernek "élni"?

Figyelt kérdés
Most leszek első éves, bölcsészettudományi karon. Én az egyetemet úgy képzelem el hogy minden időmet majd 0-24-ben tanulásra kell fordítsak és hogy csak tanulás és tanulás lesz látástól vakulásig. Van idő a családra, barátokra, kicsit pihenni , lazulni az egyetem mellett? Vagy folyton a könyveket kell bújni? Milyen az egyetemi élet? Egyetemen lehet barátokat szerezni, jól érezni magunkat? Ha valaki bölcsészetire jár neki milyen úgymond az egyetemi élete, programja? Te hogyan éled/élted az egyetemi éveidet?Másoktól is szívesen várom a válaszokat! 19L
2018. szept. 4. 11:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
27%

Bölcsészként less időd mindenre.

Aztán úgyis vár a meki

2018. szept. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%
Ezt ugye nem kérdezed komolyan? Még a nyelvi szakok sem különösebben nehezek vagy seggelősek, főleg nem az első 3 évben, több időd lesz mindenre, mint gondolnád.
2018. szept. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Első -kössz! Remélem nem .

Azt mondják hogy nyelveken rengeteget kell olvasni, 2 hétre adnak 4 könyvet kiolvasni, ezt azért nem mondanám könnyűnek.

2018. szept. 4. 11:55
 4/20 anonim ***** válasza:
51%

3 *2 hétre adnak 4 könyvet kiolvasni,


csak? az a hely akkor elég laza.


Azon csodálkozom, hogy ezt te nehéznek találod, mikor a gimibe, ennyi időt 10 könyv elolvasására adnak, és abból 3 idegennyelven.


Szóval miért is lököd a rizsát?:D

2018. szept. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyetem első évében megszerveztem az esküvőnket, dolgozgattam. A második évben lakást csinosítottam, dolgoztam 4 órában és nyelvet tanultam. Végzősként a leendő munkahelyem (óvoda) alapításában segédkeztem, fél év alatt a nulláról nyitottunk egy ovit.

Nem nehéz az óvodapedagógus szak, persze, de az orvosit és a jogot leszámítva mások sem vészesek. Olvasni - ha bölcsész leszel - gondolom, szeretsz, én csak hobbiból is elolvasok kéthetente 1-2 regényt, 2 gyerek mellett is. Ne izgulj, lesz életed!

2018. szept. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
72%

Én jogon kezdek idén és ugyan így vagyok vele. Az a mázlim hogy a nyarat végigdolgoztam és tettem félre, mert hétköznapokon végig bent leszek, így szombat-vasárnap lesz csak lehetőségem melózni.

Ilyenről hogy család, barátok vagy szórakozás már rég letettem.

De majd csak kialakul.

2018. szept. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
86%
Annyi időt vesz el amennyire komolyan veszed.
2018. szept. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 October15 ***** válasza:
54%

Akik ezt a BTK-n nem kell tanulni hülyeséget tolják azok esetleg láttak már legalább képen egyetemet? :D


Milyen gimibe adtak fel 14 napra 10 könyvet ebből kettőt idegen nyelven? :D Kérlek nevezd meg.


Ha nyelvi szakra mész akkor "részvétem". :D

KRE BTK Keleti nyelvek és kultúrák [Japán szakirány] BA-n "vendégszerepeltem" amíg a szemem be nem adta az unalmast. Az összes AOK / AJK / random szakmunkás megmondó embernek szívből kívánom. :)


Most DE BTK Történelem BA-n vagyok. Az 1. félév elég semmilyen volt, a 2.-ban bejött a római töri.. ~80-an vettük fel 47-et megbsztak belőle. :D

Végül is csak vagy 1k latin kifejezést, 1000 évnyi törit, 80 építményt, meg minden random római falu pontos helyét kellett tudnod... a beugróra. XD

Majd erre még 30 valahány tétel szóbelire és jó szórakozást.


Tegnap megláttam a 3. félév órarendjét. :D Egy laza 38 kredit, még egy kis római töri, 9 gyakorlati és 7 elméleti tárgy. Vicces lesz. :D

2018. szept. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
38%

8


*KRE BTK Keleti nyelvek és kultúrák [Japán szakirány] BA-n "vendégszerepeltem" amíg a szemem be nem adta az unalmast. Az összes AOK / AJK / random szakmunkás megmondó embernek szívből kívánom. :)


Erről egy kicsit bővebben ha mesélnél, mert ez nagyon érdekelne:D


Utána majd én is mesélek:)

2018. szept. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 October15 ***** válasza:
75%

Már a szakról?

Heti 3 japán óra + társalgási gyakorlat, fordítói gyakorlat, olvasás stb. Erre jöttek még az alapozó tárgyak és a japán föci, töri, irodalom stb stb stb és a specializációk.

2018. szept. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!