Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan próbáljak megkésve...

Hogyan próbáljak megkésve egyetemen barátokat szerezni?

Figyelt kérdés

Nehezen barátkozom nagy tömegben és nehezen kezdeményezek, volt egy-két ember, akivel egész jóban lettem, de ők kibuktak.

Szeretnék több olyan barátot, akikkel eltudok menni bulizni csakúgy bármikor, nem feltétlenül szoros barátságot, csak hogy jól szórakozzunk és hívjanak buliba.

Vannak egyetemen kívüli barátaim, de ők nem ilyen típusúak...

Nem elsőéves vagyok már, az első évemben voltak lelki problémáim és ezért inkább távolodtam a tankörömtől is, most meg úgy érzem, hogy olyat nem lehet, hogy hirtelen elkezdjek közeledni, mikor nem igen beszélünk.

Igényem van az ilyesfajta kikapcsolódásra nagyon, úgy érzem nem tudom kiélni magam, szeretnék több őrültséget csinálni.

BME-s vagyok, nem feltétlenül karon belüli barátokra vágyom. Sok gátlásom van, hogyan tudnék így normálisan közeledni, hogy ilyen társaságom legyen? Úgy érzem csak én vagyok ennyire béna, érzi más is így magát? :( Tudom, hogy én szúrtam el, de nem tudom, hogy keveredjek ki belőle.



2018. szept. 4. 19:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik útvonal lehet a közös tanulás, zhra készülés. Ott nem csak az anyagról van szó, beszélgettek, aztán ha jófejnek tartanak, akkor hívnak más programra is. Vagy ha te is invitálhatod őket valamire, ami őket érdekli. Egy a lényeg, hogy ne akard görcsösen, mert azzal csak ijesztő leszel.
2018. szept. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Tán nem írtad le, de tán az első időkben a tankörbeliek közeledését vissza is utasítottad?


Szerintem ezt már így járd végig, és a legközelebbi közösségbe belépéskor viselkedj a tanulságnak megfelelően.

2018. szept. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Szakkoli, öntevékeny körök stb. Minden karon van néhány, próbálj ki egyet.
2018. szept. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetemen a legkönnyebb barátokat szerezni, mivel félévenként cserélődik körülötted majdnem a teljes társaság - attól függően, hogy milyen kurzusokat veszel fel.

Szóval ha eddig nem sikerült, ne keseredj el, bármikor sikerülhet még!

Nyugodtan állj szóba bárkivel óra előtt, után, vizsgák előtt, után, a könyvtárban, bármilyen egyetemi rendezvényen, hátha...

Ha ők nem hívnak téged sehova, hívd el te őket!

Lehet, hogy nemet mondanak, de nem gond. Legalább megpróbáltad.

Ha meg mégis igent mondanak, akkor lehet, hogy új barátokra találtál!

2018. szept. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek! :)

már meg is próbálkoztam valamivel :))

2018. szept. 11. 22:02
 6/7 anonim ***** válasza:
És esetleg megtudhatjuk hogy sikerült? :D hasonló cipőben járok elsőévesként és kíváncsi lennék mi vált be
2018. szept. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

hát elsőévesként azért még nem aggódnék, főleg h egy hónapja van suli, szvl nyugi, neked azért jó még a helyzeted :D

no és hát schönherz qpáztam, magáért beszél

2018. okt. 1. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!