Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogy lépjek ki egy közösségből...

Hogy lépjek ki egy közösségből hogy ne bántsak meg senkit?

Figyelt kérdés

Még 5-6 éve csatlakoztam egy vallási közösségbe, rendszeresen részt vettem velük áhítatokon, közösségi programokon, önkéntes munkákban stb.


15 fős közösség mint ahogy minden buzgó, hívő ember, mindenki mindenkivel jóban van.


Viszont én már elpártoltam ettől az egész vallásos dologtól, a vége felé úgy éreztem nem érzem jól magam köztük.

Havonta egyszer van ilyen összeülős beszélgetős este, amire anno rendszeresen jártam, viszont most 2 éve már csak évi 2-3x vettem részt.

Munkára hivatkozom hogy nem tudok menni mert sokáig dolgozom ami részben igaz is mert sokszor tényleg azért nem tudnék menni de amikor mondjuk pont aznap lennék szabadnapos akkor sem megyek mert csak időpazarlasnak tartom.

A közösség pár tagjaival egyébként a körön kívül is nagyon jóban vagyok, szóval nehéz.


A másik dolog hogy amikor még rendszeres tag voltam, akkor regisztráltam hogy 2 havonta kapjak hit-ujsagot, naptárat, leveleket stb.


Párom ezt nem tudja mert anyámékhoz érkeznek ezek a levelek. Egyből rám is aggatná, hogy "szekta tag vagyok" :D



Le szeretném ezeket mondani, viszont ha a közösségvezetot felhivnám (vagy személyesen kéne az egyik összejövetelen??) hogy szeretnék minden ilyet lemondani, nem kérek több levelet, akkor egyből rakerdezne hogy "dehat miért nem? Már nem hiszel? Már nem akarsz tag lenni?"


Ami azt illeti nem, nem szeretnék. Csak tudom hogy ez rosszul esne nekik, anno nagyon szorgalmas voltam minden programjukon, mindenhol részt vettem, még külföldre is kimentem velük karácsonyi misére meg ilyenekre.

Nagyon furcsállná, de talán mégsem érné váratlanul, hiszen mint már írtam, 2 éve alig járok a közösségbe.


Eltelt pár év és "kinőttem" ebből a vallási akarmibol.


Hogy kéne beadni nekik/neki hogy távoznék és ne hívjanak hogy "ott leszek-e"?


2018. szept. 7. 15:39
 1/2 anonim ***** válasza:
Csak egy módon lehet: elmondod, hogy mostantól nem veszel részt ebben és kész. Ahogy írod van közösségvezető. Mondd el neki amit itt leírtál és kérd meg, hogy közölje a többiekkel. "Angolosan" távozni nem jó.
2018. szept. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 October15 ***** válasza:

Ugye nem hitgyüli? Csak mert akkor sok sikert a kilépéshez és utána a nyugodt élethez. :D Amúgy ez bizony eléggé szektának hangzik + amúgy is a nem bevett vallásokat szektáknak hívják akkor is ha nem lesztek öngyilkosak egy vidéki házban. :D


Hát ha személyesen akarod akkor lehet jó lenne ha a férjeddel mennél. Biztos ami biztos alapon.

2018. szept. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!