Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Egyetemre milyen ruhába...

Egyetemre milyen ruhába járnak az emberek?

Figyelt kérdés

Most leszek első éves , 19/L, és fogalmam sincs mire számítsak. Alapból én nem követem a divatot , átlagos kényelmes ruhákat hordok. Farmer , pulcsi, póló ilyenek. Egyetemre milyen ruhákat kell venni.

? Ti milyen ruhákba jártok? Nagyon csini , szoknya , ing ..vagy hogy lehet ezt elképzelni? Ha nem sminkelem magam, kinéznek majd? Számít egyáltalán a kinézet vagy senkit sem érdekel?


2018. szept. 7. 21:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Senkit se érdekel. Mint általában, farmer pulcsi póló.
2018. szept. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Milyen egyetem?attól is függ..mert pl.egy bölcsész karon mindenféle elvont fazon is lehet. Légy önmagad és kész
2018. szept. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%

Vannak elitista egyetemek ahol bizony elvárják a csinos öltözködést:D

Én az nke-ről tudok,de tuti több is van.

2018. szept. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Metionin ***** válasza:
100%
Bármiben. Az a lényeg hogy vizsgázni az előírt ruhát vedd fel, illetve ha van olyan gyakod hogy pl. labor, akkor a balesetvédelmi előírásokkal ne ütközz. Azon kívül tényleg azt veszel fel, amit csak akarsz. Én pl. ilyen színes hajú blekkmetálgótizé vagyok és mindenféle emberrel jártam egy szakra, elegánssal, sportossal, punkkal, nőiessel stb.
2018. szept. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy nagyon picit azért szerintem függ attól, hogy milyen egyetemre és karra jársz. Vagyis én az ilyen gazdasági/politológiai szakokon eléggé azt vettem észre, hogy többen meglehetősen elegánsan öltözködnek. Nálunk meg (orvosin) volt olyan kitétel, hogy a boncteremben azért ne legyünk nyitott cipőben, meg olyan rövid szoknyában, ami ki se ér a köpeny alól. Szóval van egy-két ilyen "finomság", de egyébként én teljesen ugyan úgy öltözködök, mint előtte. Nekem alapból fontos, hogy ahol és amilyen eseményen bizonyos ruhákban illik megjelenni, akkor úgy menjek, de az nem befolyásol, hogy egy teljesen normális sulis napon a lányok fele pl. egyberuhában van és full sminkben. Csinosak nagyon, de ettől nem érzem magam rosszul, hogy én meg hétköznapi módon öltözök (hozzá teszem, hogy tiszta, nem szakadt ruhákban stb.). Én nagyon feszengek az ilyen csini cuccokban meg a nyolckerben nem is szeretek ilyenekben vonulni, szóval félévente 3-4-szer ha olyanom van szoknya, amúgy semmi extra. Na de már így is túlragoztam :)
2018. szept. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Második kitalálta ! Szóval bölcsész karról lenne szó :).
2018. szept. 7. 21:31
 7/9 anonim válasza:
Kérdező melyik bölcsész karról lenne szó ha lehet tudni?
2018. szept. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Menj pizsamában, mostanában divat lett.
2018. szept. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

kartól függ főleg, de a bölcsészkar ugye elég sok mindent magába foglal, szóval jó lenne, ha le tudnád szakra szűkíteni.

szabad bölcsészeknél pl teljesen mindegy, mert ott vannak az igazán elvont figurák, de egy romanisztikán vagy anglisztikán azért picit talán csinosabban szoktak kinézni.


Én tavaly villanykaron voltam, ott konkrétan a gólyatáboros egyenpólóba jártak be az emberek és nem sminkelt senki. Idén átjöttem a gazdasági karra és mindenkin csinosabb póló vagy blúz, szolidabb smink és a frizurán is látszik jópár embernél, hogy foglalkozott vele legalább egy negyed órát... (szóval, mint egy leendő menedzser :) )



Összeségében talán elmondható, hogy úgy szoktak öltözni, mint ahogy majd a munkába is fognak 5 év múlva.

2018. szept. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!