Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogy lehetne kimászni ebből a...

Hogy lehetne kimászni ebből a helyzetből?

Figyelt kérdés
Mostanában nem alakulnak jól a dolgaim. Rosszul kezdtem a gimnáziumot, a jegyeim nem a legjobbak, pedig régen jó tanuló voltam. Az új osztályban is furán érzem magam. Otthon nem alakulnak jól a dolgok, a szüleim folyton veszekednek. Sportolok, de én vagyok a legbénább edzésen. A lány, aki tetszik, értelmezhetetlen ül viselkedik. Lassan két hete depressziós vagyok. Egy ideje sokat gondolok az öngyilkosságra, pedig tudom, hogy nem lenne rá elfogadható okom. Néha vágom magamat. Tudnátok segíteni?

2018. okt. 7. 15:58
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Minek vágod magadat, hülye vagy?
2018. okt. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
15 évesen ez okés,hogy életed problémáinak tűnik,de hidd el,neked semmi gondod sincs.Még csak október van,semmit nem jelent a rossz jegy,kezdj el tanulni és kijavítod. Keress más sportot,amiben ügyesebb vagy vagy kérd meg az edzőt,hogy foglalkozzon veled. Az osztályod csak egy csapat bizonytalan kis kölyök,mint te,majd összecsisyolódtok. Hidd el 10 év múlva a nagy részükre nem is fogsz emlékezni :). A lány pedig-csak egy tinibolondság. Ha nem képes normálisan előadni magát,akkor vagy csak egy éretlen kislány vagy egy kis tiniribizli,aki nagylány akar lenni. Az viszont a te éretlenséged,ha ezek miatt öngyilkos akarsz lenni. Mi lesz veled egyetemen,a munkahelyen,az életben,amikor igazi,nagy nehézségeid lesznek? Akkor is simán felkötöd magad,nem foglalkozva a párod,gyereked érzelmeivel? Olyan gyenge a mai fiatalság,pedig én sem vagyok még öreg...
2018. okt. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Egy jó tanács, olyan helyen vágd magad ahol nem feltűnő mert nagyon megfogod bánni.
2018. okt. 9. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Van elég időd javítani a jegyeiden:) hülyeség vágdosni magad nem érsz el vele semmitse az ég világonmegfogod bánni később:/

L

2018. okt. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2es mi köze annak a mai fiatalsághoz, hogy egy tini vagdossa magát? Miért is kell egy egyén alapján általánosítani? 13-14 éves korban mindenki érzékenyebb (te is az voltál), vagy komolyan elvárod egy onnan fiataltól, hogy egy 40 éves szinten legyen agyilag? Még ha kevesebbet is rinyáltál az azért volt, mert miután elvégezted a nyolcosztályost egyből mentél ki a földekre lekvárt kaszálni meg barackot aprítani, és az volt a legnagyobb gondod az életben, hogy belement egy szálka a kezedbe. A te idődben az áltanános végzettségeddel is találtál olyan munkát, amiből meg tudsz élni, ma pedig diplomás emberek között os van olyan, aki a mekiben felszolgáló. Én végigjártam a mai közép- és felsőoktatási rendszert (és mivel mindig nívós helyeken voltam, ezért most jól fizetö munkám is van), de iszonyat nagy áldozatvállalással és küzdelemmel járt. És a legelején 14 évesen én is be voltam tojva, mikor németül kellett prezentálnom a Németországban akkor is aktuális török bevándorlásról, aztán megerősödtem.


Kedves kérdező, te is túl fogsz jutni ezen a nehéz időszakon, ne add fel. Sajnos a mai oktatás hatványozottan sokat követel, de meg lehet csinálni. :)

2018. okt. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerinem a tanulással kezdd, arra fektess hangsúlyt, hogy minél jobban helyrehozd magad. És sportolj, nem baj, ha legbénább vagy. Nuku pia, és nuku cigi. És ne vágd magad. Próbálj meg pozitivan nézni dolgokat. Tehát lásd, hogy ha te is vagy a legbénább a sporton, de kitartóan próbálkozol újra meg újra. Tetszik egy lány, tehát tudsz jó érzelmekkel viszonyulni emberekhez.
2018. okt. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!