Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Könnyen be tudsz kapcsolódni...

Könnyen be tudsz kapcsolódni egy beszélgetésbe, ahol a többiek már régebbről ismerik egymást?

Figyelt kérdés

Fogalmam sincs, hogy mennyire ostorozzam magam emiatt...


Ha valakit 0-ról ismerek meg, jól kijövök vele, tudunk beszélgetni.


De észrevettem, ha olyan emberek közé kerülök, akik ismerik egymást már előttem, elkezdenek beszélgetni és nagyon nehezen vagy egyáltalán nem tudok bekapcsolódni.


Néha persze kapok egy kitekintő kérdést, jelezvén hogy miért nem szólok hozzá.


Az igaz, hogy alapvetően nem vagyok bulizós, és sajnos ilyen emberek közé kerülök folyton.


Egyébként az élet során nagyon sokszor van, hogy egy "társaságba" vagy munkahelyre kell bekapcsolódni, szóval habár kellemetlen bevallani, nagyon fájó ez a "merevség".


De egyszerűen lehetetlennek tartom, ha engem nem köt össze semmi az ismerősöm ismerőseivel, akkor mégis mit szólnék hozzá?


Tanácstalan vagyok.


2018. okt. 31. 21:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Sajnos az esetek többségében nekem is kell idő, nem tudom hogy lehetne ebben fejlődni, szóval várom a hasznos tippeket.
2018. okt. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Detto ez.

Én úgy oldottam meg hogy külön-külön megismertem a társaság tagjait.Ha alkalmam nyìlt rá "1v1-ben" beszélgettem mimdegyikükkel.Ìgy kb fél év alatt beilleszkedtem a mostani baráti társaságomba.😀

2018. okt. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sajnos ha 3-an vagyunk és évek óta ismerjük egymást, még akkor is nehéz bekapcsolódnom... Nehéz helyzet.
2018. okt. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez teljesen érthető, hiszen egy már összeszokott társaságnak megvannak a maga dolgai, belső poénjai, egyszóval a dinamikája. Úgy gondolom nem is elvárható, hogy magadtól egyből be tudj kapcsolódni, legalábbis én azt olyan furának, nyomulásnak érezném. Szerintem is jó taktika, ha előbb külön-külön próbálsz meg a társaság tagjaival kapcsolatot kialakítani, ha már csak egy emberrel jobb a viszonyod közülük, az is nagy segítség lesz a közös beszélgetésekben, mert rá tudsz majd támaszkodni a kezdeti időszakban, ha úgy hozza a helyzet.
2018. okt. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ma mar igen, de ez nem volt mindig igy. Nekem a nagy regi barati korom nem maradt meg, ezert kozepiskola ota mindig csapodnom kellett valakikhez. Eloszor elegge feltem, odamentem hozzajuk, de csendes voltam, kisebbsegi komplexusos. Aztan ramuntak (es nem kerestek azota se), ezert elkezdtem osszejarni egy regi altalanos iskolas baratnommel es a kis csapataval. Veluk mar probaltam batrabb lenni, es eleg jol be is fogadtak, viszont annyira nem voltunk egy hullamhosszon, igy inkabb en kezdtem oket hanyagolni. Majd elmentem szakmat tanulni egy teljesen masik iskolaba, ott egy 4 eve osszeszokott osztalyba kellett beilleszkednem. :D Itt azert ertheto modon felenken inditottam, nem nagyon folytam bele beszelgetesekbe, raadasul egy srac ram is szallt... de aztan kb fel ev utan elkezdten nyitottabb lenni, nem hagytam ki se a karacsonyozast, se a kirandulasokat, ezek a kozos elmenyek is osszekovacsoljak az embereket... Most egyetemen pedig azon kapom magam, hogy mig regen nem tudtam mivel szoval tartani egy masik idegent, ma mar kb folynanak ki a kerdesek a szamon, es ugy kell visszafognom magam, hogy ne legyek sok. Szoval alighanem gyakorlas kerdese, minel tobbszor kerulsz ilyen szituacioba, rajossz, hogy ok is ugyanolyan egyszeru emberek, mint te, es minel nagyobb az onbizalmad, es minel jobban elfogadod magad, annal szimpatikusabb leszel a masiknak. Egyebkent en se vagyok bulizos, nem szeretem a szorakozohelyeket, se a koncerteket, de egy teraszra kiulos, tarsasozos iszogatos hazibulira barmikor kaphato vagyok.

Szoval a lenyeg, hogy olyan ez, mint a szex. Ha visszafogottan, tutyi-mutyin csinalod, az kesobb se neked, se a partnerednek nem lesz jo! Ha odacsapodsz egy beszelgeteshez, huzd ki magad, es nyugodtan kerdezz ra, hogy "mert mi volt a sztori?" Es utana hozhatsz pl a te eletedbol peldakat, vagy elmondod, hogy te mit csinaltal volna. Nem kell tulmisztifikalni, hogy most osszekot-e titeket barmi, vagy sem.

2018. nov. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nincs veled semmi baj, a legtöbb ember ezzel így van. Nálam társaságfüggő, van ahol nyitottak, bevonnak ott pillanatok alatt szótértek a többiekkel. Máshol meg kb észre se veszik, hogy ott vagyok.
2018. nov. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!