Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Magázás után tegezés. Illik...

Magázás után tegezés. Illik megköszönni? Vagy, hogy lehet reagálni erre?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő. A huszaséveim elején járok. Vannak tanáraim, főnökeim, akik a szüleim sőt páran akár a nagyszüleim lehetnének.

Természetesen magázom őket, de sokuk hamar, megengedi, hogy tegezzem. Ilyenkor megköszönöm. Ez furcsa, vagy mi mást lehet erre reagálni?



2018. nov. 10. 20:25
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

Nem kell megköszönni. Pl.

Te: Jó napot kívánok!

Főnök: Jajj, tegezz nyugodtan.

Te: Rendben, szervusz!

2018. nov. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
Ha udvarias vagy, akkor valóban megköszönöd.
2018. nov. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
"Köszönöm, szervusz!" Utána is köszönéskor egy idősebb magas beosztású már "Szervusz Professzor Úr/Igazgató Aszony!", ő meg mondhatja, hogy "Szia Gabi!". De egy 40-50-es lazább közvetlen fönök, docens is lehet még "Szia Gabi!".
2018. nov. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A tegezés megengedése a bizalom (hogy nem élsz vissza vele) jele.

Az előlegezett bizalmat pedig illik megköszönni.

Ha mindenkinek megköszönöd, aki megengedi a tegezést, azt éred el vele, hogy egyik sem tart bunkónak, egyik sem gondol arra: 'ezért kár volt'!

2018. nov. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szoktam megköszönni, mert ez szerintem nem valami kiváltság vagy megtiszteltetés, egyszerűen annak aki felajánlja, így kényelmes. Egy "Rendben/Rendben van"-nal és sziával le is szoktam tudni a tegezés elfogadását.
2018. nov. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Amikor annyi idős voltam, mint Te, nekem is megvolt ugyanez a dilemmám. Azóta átkerültem a másik oldalra, és többnyire én ajánlom fel a tegeződést.

A magam részéről senkitől nem várom el, hogy megköszönje, de ettől még egy udvarias gesztus. Más szóval szerintem a "Rendben, szervusz" és a "Köszönöm, szervusz" egyaránt elfogadható.

2018. nov. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Teljesen jó a reakciód. Én sem tudom, hogy szükséges-e megköszönni, de nagyon udvarias gesztus.
2018. dec. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!