Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért nekem kell mindig...

Miért nekem kell mindig kaparnom a másik figyelme után?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor érzem azt hogy a beszélgetéseket témákat nekem kell felvetnem a másik csak követi,nekem kell humoros dolgokat mondanom hogy szórakozzunk,én vezetem a beszélgetések szálait és én ezt már nagyon unom

Nem egy embernél éreztem már ezt. Nem arról van szó hogy ne éreznék jól magukat velem csak egyszerűen ilyen emberek vagy nem tudom

Valami vélemény vagy tanács?

Volt már más is hasonló helyzetben?



2018. nov. 12. 12:46
 1/7 A kérdező kommentje:

Néha jó lenne csak úgy hallgatni a másik bolondozásait

Néha inkább már egyedül lennék mint hogy én legyek folyton a “vezérhangya”

2018. nov. 12. 12:48
 2/7 anonim ***** válasza:
Miért baj ez? Én imádok irányítani, kb. szamomra a legjobb lenne ha mindig megtehetném. De hát ahány ember annyi szokás.. Vagy úgy érzed hogy unnak téged és te csak beszélsz, beszélsz ők meg csak “aha, ja, igen, nem, de”? Mert valóban kínos...
2018. nov. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
*mert az
2018. nov. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne kaparj, mert az nem figyelem, hanem erőszak. Inkább légy intuinitív.
2018. nov. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Metionin ***** válasza:
Mert neked fontos hogy figyeljenek rád. Próbáld ki egyszer, ha nem kezdeményeznél, beszélnének egyáltalán veled ezek az emberek? Miből gondolod hogy neked "kell" témákat felvetni meg vicces dolgokat mondani, mi van ha a másik ezt marhára nem (tőled) igényli?
2018. nov. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Többször beleestem már én is ebbe a hiába, hogy szó szerint harcoltam a figyelemért, de rájöttem, nem érdemes. Alapesetben az ellenkező oldalt képviselem, azaz nem én vagyok, aki irányítja, terelgeti a beszélgetést, ahhoz nagyon egy hullámhosszra kell kerülnöm valakivel, hogy ez történjen. Szóval én örülök, ha valaki kezdeményezőbb típus. Csak akkor meg ő azt hiheti, engem nem érdekel (persze erre is van példa), holott többségében nem erről van szó, csupán én ilyen vagyok.


Másrészt viszont az a baj, hogy az emberek megérzik, mik a cselekvéseid mozgatórugói és ezt ha nem is minden esetben tudatosan, de kihasználják, visszaélnek vele. Ha téged úgy ismertek meg, hogy "tepersz", szórakoztatod őket, akkor ezt szokják meg és nem fogják nagyon megerőltetni magukat, mert tudják, úgyis keresed majd őket. Vagy egyszerűen nem is igénylik annyira a társaságod, mint te az övékét.


Neked kell tudnod, melyik eset áll fenn, milyennek ismerted meg ezeket az embereket. Szerintem próbálj kicsit visszább venni és annyit adni, amennyit kapsz. Megemlíthetnéd, hogy téged zavar, hogy nem elég aktívak a beszélgetésben, úgy érzed, inkább te forszírozod a diskurzust, aztán meglátod, mennyire őszinte a reakció, mennyire keresnek és kiderül, kinek vagy fontos igazán.

2018. nov. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem pl. nincsenek jó kommunikációs képességeim. Ha akarnám, se tudnám irányítani a beszélgetést.
2018. nov. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!