Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan közeledjek a csoporttár...

Hogyan közeledjek a csoporttársaim felé? Hogyan bontakoztassam ki az egyetemi "életem"?

Figyelt kérdés
Alapból egy visszahúzódó tipus vagyok nehezen ismerkedem, barátkozom. Eltelt 2 és fél hónap de még senkihez sem kerültem közel míg a csoporttársaim már gólyatáborban összebarátkoztak. De még csak nem is szóltam senkihez köszönésnél vagy mondatnál többet. Változtatnék rajta de egyszerüen nem megy. Mit csináljak?

2018. nov. 21. 19:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Légyen erős és bátor, merj kezdeményezni, mit veszíthetsz?

Kezdj el velük beszélgetni, aztán majd meg látod hogyan alakul, ha nem teszel semmit az ügy érdekében nem sok minden fog történni, sok sikert és hajrá :-)

2018. nov. 22. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem egyetemen a legegyszerűbb ismerkedni, pedig én sem vagyok egy beszélgető bajnok :D

Az alábbi dolgokkal szinte mindig lehet beszélgetést kezdeményezni:


- Szia, bocsi, ha jól hallottam te is XY városból jöttél, te mivel jársz?

- Szia, neked esetleg megvan a múlt órai anyag? Ha megadom az email címem átküldenéd?

- Bocsi, nem tudod hol van az az előadóterem, ahol ma óránk lesz?


Meg bármi ilyesmi. Kérd el az anyagot, kérdezd meg nem tudja-e mikor lesz a zh, vagy hogy hol lesz a következő óra, stb :D

2018. nov. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok ezzel, írtam neked privátot, ha gondolod, beszélgethetünk, én is ELTE-s vagyok :)
2018. nov. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nahát, én is ELTE-s vagyok, de nem hittem volna, hogy ennyien "magányosak", mármint ami a közösséget illeti. Mindig azt hittem egyedül vagyok így ezzel.
2019. ápr. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szerintem az ide járók kb 60 százaléka magányos és ebből olyan 20% aki olyan mint... egy kuka aki senkivel sem beszél és senki sem szól hozzá.
2019. ápr. 3. 11:14
 6/7 anonim ***** válasza:
Jó, hát láttam én nagyon furcsa arcokat is, de a többség aki nem szól senkihez, z talán fél vagy én nem tudom. Mindenesetre az a pár haverom, aki nekem van, nem egy kellemes szám, lehetne mondjuk több barát is.
2019. ápr. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*az talán fél*
2019. ápr. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!