Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A mai fiatalok miért depresszi...

A mai fiatalok miért depressziósak, magányosak, szomorúak állandóan?

Figyelt kérdés

vannak kivételek, de körülbelül a 80 % ra igaz.

Nektek mi a véleményetek erről?

Vákaszaitokat elöre is köszönöm!


2018. nov. 25. 20:08
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
10%
Túl sok idejük van. Hazamegy és másnap reggelig “depizik” az ilyen. Tanulást félgőzzel csinálja, munkát nem vállal, háztartást anyukájára hagyja, barátai-kapcsolata nincs, hát ül otthon a gép előtt és telesírja a netet azzal, hogy ő meg akar halni.
2018. nov. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
95%

Mai fiatalok :D Kérlek szépen a régi fiataloknak is voltak hullámvölgyeik. Sőt, mi több szomorúak is mertek lenni néha. Minden generáció hajnalán akadt egy vastag réteg, akiknek hasonló volt az érzelmi állapotuk.


Viszont ami miatt a Z generáción ezt jobban lehet érzékelni, az az internet széleskörű elterjedtsége. Önkifejezéshez tökéletes platform és így úgy tűnhet mintha a korábbiakhoz képest duplájára nőtt volna a depressziósok száma. Persze a többségnél nem nevezhetnénk ezt depressziónak.


A másik oldal, hogy megint csak az internet által a média nagyobb teret nyert. Magas elvárásokat, elérhetetlen ideálokat, rossz peldaképeket és megannyi ingert nyom a gyerekek arcába, hogy azt még egy felnőttnek is nehéz lenne elbírni. Nekik erre ráadásul hozzá adódnak a hormonális változások okozta frusztráció, az önmaguk és a másik nem megismerése, szexuális frusztráció, társasági nyomás, iskolai teljesítménybeli elvárások, szülők általi túlhajszoltság stb. Én teljesen meg tudom érteni, ha nem mosolyogva töltik a minden napjaikat.


Te mindezek mellett tudnál felhőtlenül boldog lenni? Mert én nem.

2018. nov. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Nem tudja kezelni a processzoruk ezt a sok bitet.
2018. nov. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A fiatalok alatt a 12-20 éves korig értem mert megfigyeléseim alapján köztük van a legtöbb ilyen ember.

2018. nov. 25. 22:06
 15/18 anonim ***** válasza:
Ez egy dolog. Vannak ilyen alap dolgok,amik mindenkinek nehezseget okoznak. Kapcsolatok,minden kutya füle..de mi az ami miatt ennyire??!! Én sem értem,mitől erzekenyebbek a mai fiatalok ennyire? - egy "mai depressziós". Valaki megtudna fogalmazni egyszeru szavakkal,hogy mikortol depressziós valaki? En sem birom,hogy mindenki,akinek meghal a kisegere depressziósnak nevezi magát.
2018. nov. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
12-20 év közötti?Komolyan?Egy 12 évesnek az 1-es dolgozat maga a halál vagy,hogy nem tv-zhet este,egy 20 éves pedig felnőtt ember,jó esetben teljesen önálló,összehasonlíthatatlan a kettő.
2018. nov. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
a 11-es válaszoló felb*szta az agyvizemet,mekkora egy tuskó paraszt(utálom,akik ilyen felszínesnek hiszik a fialok problémáit,és csak a felszínt látják)
2018. nov. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Telefonfüggőség miatt. (Nem ír vissza az ember, egy olyan modor miatt, esetleg rosz kép, stb)

Facebook, Insta, Messenger és társai beszippantják őket.

2018. dec. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!