Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mennyire tolerálnák hijab...

Mennyire tolerálnák hijab viselését szombathelyi középiskolában?

Figyelt kérdés

2018. dec. 9. 11:33
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Mi a viselés célja? Provokáció, divat, vagy vallási/kulturális okai vannak? Nem biztos hogy mindre egyformán reagálnak, de a kulturális indok az amivel a legelfogadóbbak az emberek, mert az része a személyiségnek, és nem a magamutogatás vagy polgárpukkasztás motiválja.
2018. dec. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Vallási, illetve kulturális okai vannak.

Ennek ellenére mégis tartok tőle, nem hinném hogy így be tudnék illeszkedni.

2018. dec. 9. 11:43
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

A hidzsáb nem csak a kendő. Szigorúan tartod az összes előírást?

Pesten rengeteg fiatal nőt látok, akik kendőt viselnek, esetlen, hosszú kabátot, de alatta divatos sportcipő van és farmer. Nem hinném, hogy különösebben zavarna bárkit is.

Szombathelynek és környékének nem vagyok lakója, de szerintem nem fog zavarni senkit.

Ha mégis gondot jelentene, akkor leveszed? Vagy nem jársz iskolába?

Ha szemet is takaró burkáról lenne szó, az nyilván már praktikus megfontolásból sem engednék, de egy a magyar viselettől eltérően megkötött kendő reményeim szerint semmi gondot nem jelenthet.

De a legjobb az, ha felhívod az iskolát, s megkérdezed.

2018. dec. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A gimnazisták általában elég toleránsak. A hijab viselete azt kommunikálja, hogy távolságot akarsz tartani mindenkitől, ezt tolerálnák. Nem keresnék a barátságod, de nem is cikiznének.


Íme egy szociális kísérlet:

https://www.youtube.com/watch?v=mgw6y3cH7tA

Egy jó csaj testre simuló sportos nadrágban, pólóban kigombolt kardigánban végigmegy New York, Manhattan Harlemben (most is főleg feketék lakják, de már jobb sokkal mint régen). A fekete férfiak szinte mind megnézik, barátságosan, szemtelenül, leszólítják.

Utána felveszi a hijabot, innentől kezdve senki sem nézi meg, de nem is viselkednek vele illetlenül, sőt rá se néznek (gondolom tudják, hogy még ezt is inzultusnak érezhet egy muszlim nő).

2018. dec. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

hááát, a jelenlegi közhangulatban... én azért adnék neki egy esélyt, mert gondolom jó lenne anyanyelven elvégezni a középsulit, és Szombathely elég közel van a nyugati határhoz, hogy talán ne legyen gáz...

én adnék neki egy esélyt, és ha mindenki sggfej, még mindig ingázhatsz ausztriába.

a tiszántúlon egyértelműen nem ajánlanám, de szerintem ilyen közel európához már biztonságos.

2018. dec. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
43%

amúgy tökre nem hiszem, hogy pont csak egy hijab miatt nem barátkoznának veled, én bécsben élek, egyetem, és ugyanúgy barátkoznak és élik az életüket a muszlim lányok is, mint a többiek, és még csak nem is csak a többi muszlimmal barátkoznak (ellentétben néhány zakkant magyarral)

én adnék egy esélyt a dolognak

2018. dec. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 jani273 ***** válasza:
15%
Remelem tiltva van
2018. dec. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"jani273 nevű felhasználó válasza:"


Miért is reméled, hogy tiltva van ez:

[link]

2018. dec. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Az egyetemen több cserediáklány is hord, szerintem semmi atrocitás nem éri őket. Az utcán biztosan rosszabb a jelenlegi közhangulat miatt.
2018. dec. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én Ausztriában élek, valaki elmagyarázná milyen ott a közhangulat? Az is érdekelne mi van Bécsben, mennyire veszélyes hely, mert lehet olvasni, hogy nem biztonságos. Köszönöm
2019. szept. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!