Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Czegány szó mennyire rasszista?

Czegány szó mennyire rasszista?

Figyelt kérdés
Öcsémmel kitaláltuk, hogy ha a romákról társaságban beszélünk akkor "czegány"t mondunk hogy ne legyen annyira rasszista mint a cigány. Szerintetek jó ötlet?

#roma #czegány
2018. dec. 9. 23:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyáltalán nem jó ötlet. Nagyon lekezelően hangzik.

Én a cigány szót nem tartom rasszistának.

2018. dec. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hangzasra ugyanaz szinte csak olyan mintha meg azt is rosszul tudnad pontosan kiejteni...
2018. dec. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hajrá. Majd ha ezt a cigók meghallják, jól megvernek téged az öcséddel, mert ezt ők kb. úgy fogják felfogni, hogy te szándékosan szórakozol a nemzetiségükkel.
2018. dec. 10. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Remek ötlet! Mint ha néger helyett nig-gert mondanál! Az úgy nem sértő... :D
2018. dec. 10. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hatványozottan sértőbb bármelyik cigány számára. Az a legjobb ha természetesen beszélsz róluk, nem lekezelően, hanem mintha bármely más nép nevét mondanád, én mindig cigánynak hívom őket, egyszer sem volt belőle baj. Ellenben mikor romázni akartam, mert hogy az "szebb és kevésbé sértő", akkor kikérték maguknak, hogy ők cigányok. A czegány szerintem olyan mintha gúnyolnád őket, mintha zsidó helyett zsidányt vagy fekete helyett fekát mondanál.


Ha nagyon titkolni akarod, hogy róluk van szó, akkor beszéljetek Kárpát-Brazilokról. :)

2018. dec. 10. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugye vágod, hogy a cigány szó nem rasszista? Ha te egy külön kifejezést alkotsz rájuk mert romának hívni őket derogál, na az már rasszizmus.
2018. dec. 10. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon tudatlan vagy.

A cigány szó nem rasszista, az Alkotmányban is így jelölik meg ezt a kisebbségi népcsoportot.

2018. dec. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Micsoda agyhalott világban élünk, ahol felmerülhet ez. Egy népcsoport magyar elnevezése nem rasszista! Az elmebajos polkorrektség vezetett el a mostani helyzethez a világban.
2018. dec. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi bidám-bidámnak nevezzük őket :D ( Tolvajkergetők )
2018. dec. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Semennyire, ahogy a cigány szó sem, ugyanis ez a nevük magyarok. Pejoratív jelzővel ellátva már más a helyzet.
2019. máj. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!