Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Akik nem járnak egyetemre, de...

Akik nem járnak egyetemre, de nem is dolgoznak, mit csinálnak?

Figyelt kérdés
Van valaki aki így áll? Vagy egyetem előtt,vagy kihagy pár évet esetleg,vagy nem is tervez semmit,ti mit csináltok munka/suli helyett?

2018. dec. 10. 16:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
20%

OkJ és egyébb felnőtt képzések is vannaka világon meg nyelviskolák


Én pl Felnőttépzésen vagyok okj-n mellette dolgozom már 5 éve és most angol nyelvvizsgára készülök

nem csak egyetem létezik ;)

21/n

2018. dec. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Istenem... Akkor aki NEM DOLGOZIK és NEM TANUL az mit csinál?? Így már érthető a kérdés? 😁
2018. dec. 10. 21:28
 13/19 anonim ***** válasza:
96%
van egy ilyen ismerősöm aki otthon maradt és műveli a földeket az apjával
2018. dec. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Én is halottam már olyanról hogy otthon maradt és a szüleivel műveli a földeket, ha nekem is lenne akkor lehet hogy én is ezt tettem volna bár előtt azért jól ki utaznám magam.


Úgy volt hogy pihenek 1 évet míg ki találom hogy mit is akarok? de ezt a szüleim nem engedték hogy így élősködjek rajtuk ezért érettségi/szakmával kénytelen voltam egy szakmát választani hátha meg szeretem szerintük, de nem így lett nem tetszik de már mindegy azért csak el végzem akkor már, míg 1,5 évem van hátra belőle,1,5 év alatt sikerült rá jönnöm különböző dolgokra, itt jöttem rá igazából hogy mit is akarok és hogy nem bírom a monoton munkát, se azt hogy amikor csak lehet mindig csesztessenek.

Maradék 1,5 évemet arra használom hogy legalább 1 de inkább 2 nyelven meg tanuljak, nyelvtanárral aztán kicsit furgonozak majd ki megyek kamionosnak külföldre, egyszerűen nagyon hív a szabadság vágy stb..

Bocsi hogy untattalak.


20F

2018. dec. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Szóval be akarom utazni az egész villágot,furgonnal európa és azon kívüli zegzugokat is ahol kamionnal soha sem juthatnák el, aztán Kanada, Usa,Írország, Skandinávia, Ausztrália stb..

A fő az az hogy ezzel el leszek egy darabig :-D

2018. dec. 11. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Az szép dolog. És honnan lesz erre pénzed? :)
2018. dec. 11. 21:52
 17/19 anonim ***** válasza:

Nem kell ehez sok pénz, kell hozzá egy B jogsi amit már meg szereztem, vannak ilyen nemzetközi furgonos állások az egyikre jelentkezek és A-B-C be szállítok különböző árukat amik kamionról le maradtak, mi után ezt az árut le szállítottam és marad időm mert előbb oda értem, vagy nincs azonnal munka akkor a cégek álltalában meg engedik hogy el menjek a legközelebbi városba így fel tudom fedezni a környéket, esetleg ha nem túl messze van a tengerpartra is, ezket cégek válogatják, így be tudom utazni Észak-Dél-Nyugat-Kelet európát és azon kívül is tudok menni, 2-3 év alatt sok helyre el lehet jutni.

Előnyei : sok olyan szép helyre jutok el ahova egyébbként soha sem mivel rengeteg pénzbe kerülnek az utazások, más kultúrákat ismerek meg, fizetést is kapok érte,nincs feletted állandóan a főnököd, mindig történik valami új dolog veled stb..

Hátrányai: Sokat kell vezetni, mondjuk én nagyon szeretek szóval ezzel nincs problémám, napi 500-1500 km bár azért olyan céghez nem megyek ahol napi 1500 kötelező mert az már megerőltető és nem is egészséges, egy kis dobozba laksz,nem vagy otthon stb..

Ha továbra is érdekel akkor Varga Szilárdot ajálom, Szili furgonnal youtube.

Ja és nyelvet is ajánlom megtanulni legalább az angolt de ha tudsz több nyelven az csak nagyobb előny,nyelv nélkül nem indulok el.

2-3 év furgonozás után pedig le teszem ingyen a kamionos jogsit valamelyik cégnél aztán dolgozok 1-2 évet aztán megyek ki külföldre, ott is szerzek tapasztaltot nemzetközibe közben utazgatom amikor tehetem, hétvégi pihenő napomba ha olyan helyen vagyok erre arra fel fedezek helyeket,ezekután megyek tovább keresek munkát Angliába aztán Írországban, Skandináviába, Kanada munkaválalói vízummal, Usa ugyan így aztán Ausztrália is vízummal stb...

De ezek előtt jobb ha találsz magadnak egy társat akit szeretsz, veled megy, így ketten fedezitek fel a világot,de egyedül is neki lehet vágni csak akkor egy idő után valaki magányos lesz és vannak olyanok akik ez nem bírják.

Mondjuk én még keresem ezt a személyt :-D


Egy kis motiváció :-D


MA megcsinàlom amit màsok nem fognak, és HOLNAP megteszem, amit màsok nem tudnak!!


Aki harcol, veszíthet. Aki nem harcol, már vesztett is.

Bertold Brecht


Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha.

Johann Wolfgang von Goethe

2018. dec. 12. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Az egyik ismerősöm furgonból teríti az árut.

A cége beépített gps az autóba, és számon kérik, ha letért az útról, vagy máshol is megállt.

Legutóbb lecseszték, mert megállt egy üzletnél privát bevásárlást intézni.

(Nem tért el a kijelölt útvonaltól.)

2018. dec. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Utolsó.

Attól a cégtől le is számolnák azonnal de ha tudom előre oda se megyek dolgozni, az egyik cég ilyen a másik pedig olyan,beszéltem már több emberrel aki ezt a munkát végzi, leginkább régebben voltak ilyenek, mostmár elég sok helyen meg engedik, mivel sofőr hiány van ezért rá vannak kényszerűlve.

2018. dec. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!