Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Huszonévesek! Akik nem dolgozn...

Huszonévesek! Akik nem dolgoznak, nem járnak egyetemre, mi a fenéből tudtok megélni? Nem ciki 25-26 évesen is szülőkkel élni, az ő pénzükön járni bulizni, szórakozni?

Figyelt kérdés
2010. szept. 1. 18:32
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
59%
Mindenki abból él meg amiből tud szerintem,az ő magánügyük.
2010. szept. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
78%
Hát tudod öööö van olyan hogy nem talál munkát. És ne gyere azzal hogy dede aki akar az talál mert k..ra nem igaz. Én évekig alkalmi munkából tengődtem és nem voltam bejelentve. Mert nem volt más.De az alkalmi melóhoz is ismeretség útján jutottam :S
2010. szept. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
59%

Tudod ez úgy van, hogy nem tök nincstelenek.

Van lakásuk kiadva, kocsmájuk, éttermük, szállodájuk (mondjuk egy picike), amiben alkalmazott ül. Földjük, amit haszonbérbe adtak.

Ez külföldön is így van.

Ha olyan a szülők vállalkozása, pl. informatikai szaküzletük van, akkor oda járnak be dolgozni hetente mondjuk egyszer.

Ezek az én évfolyamtársaim voltak, mind. Én borítékoltam diákmunkát végeztem, nyáron gyerekekre vigyáztam.

Felesleges különben a jobb anyagi körülmények között élőknek annyira dolgozni, csak arról vonja el a figyelmüket, hogy jó szakemberek legyenek.

Egyetem mellett ahol akár 2 nyelvvizsga kell a diplomához azért biztosan nem unatkoznak.

2010. szept. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

BOCSI rosszul olvastam fáradt vagyok.

Úgy olvastam, hogy egyetemre járnak!

Bocs, sorry

2010. szept. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
86%
Ciki vagy nem ciki, ha az ember másképp nem tud megélni, mert épp nem talál munkát, akkor kénytelen azokra támaszkodni, akikre normális családban bármikor számíthat, vagyis a szüleire. Nincs is ezzel semmi baj, mindaddig, amíg a fiatal nem él vissza vele, és valóban próbál a saját lábára állni, nem csak mímeli az otthon melegéből. Az már a szülők anyagi helyzetén múlik, hogy a szórakozást is finanszírozni tudják, vagy "csak" otthon lakhat, kaját kap. De ha az embernek nincs rezsire, élelemre gondja, annyit azért bármilyen alkalmi munkával össze lehet szedni, hogy heti 1-2 mozi vagy buli beleférjen.
2010. szept. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
18:51-es, erre gondoltam, amit írtál. Konkrétan olyan emberek miatt írtam ki a kérdést, akik otthon laknak a szüleikkel, nem vállalnak semmilyen munkát, mert dolgozni ciki. A szülők eltartják őket, nyáron 1-2 heti nyaralást fizetnek nekik, mindezt úgy, hogy ők maguk semmit nem tehetnek meg, mert minden pénzt elvisz a gyerekük. Diplomások, állást is kapnának, de nem kell nekik, egyszerűbb így. Pár napja és ma ajánlottam 2 ilyen embernek munkát. Bedolgozás szinten kellett volna csinálni valamit, jó órabért fizettem volna, persze nem bejelentett, mert az én munkámba kellett volna besegíteni, fizettem is volna igencsak szépen, és mégsem vállalták. Nem szórólaposztás, éjszakai fárasztó munka, hanem otthon, a szobában, gép előtt végezhető. Én anno örültem, mikor szó szerint szakadó hóban önkormányzati újságot hordtam fél délután 2500 Ft-ért. Ja, és most sem vagyok idős, szintén huszonéves.
2010. szept. 1. 18:58
 7/24 anonim ***** válasza:

Én még csak 21 éves vagyok, és még a szüleimmel élek. Mellette szeretnék idén munkát vállalni egyetem mellett, de ez függ az időbeosztásomtól, meg hogy sikerül-e vmi olyasmit találni, amit élveznék is vmilyen szinten, és lenne időm mellette a tanulásra is. És nem tudni, mit hoz a jövő, találok-e majd munkát. Annyi van, hogy kiadunk egy lakást (aminek a társtulajdonosa vagyok öcsém mellett), az a pénz, ami abból bejön, az elvileg a miénk, és most sem mi rendelkezünk azzal a pénzzel, megy be a közösbe. Én szeretnék majd vmikor odaköltözni, de ha esetleg nem sikerülne, akkor természetesen maradna a közösben...


21/L

2010. szept. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

23 éves leszek. Engem a szüleim tartanak el. Júniusban fejeztem be a középsuli, pontosabban a szakmai részét. Bejelentkeztem munkaügyire, de ennyi. Kiküldtem önéletrajzokat, de csesztek válaszolni. Még annyit se: nem téged keresünk!

Most két hete nem is keresek, mivel lebetegedtem, s addig míg nem jövök helyre nincs értelme kiküldözgetni, mert hiába kapnék, ha nem tudnám elvégezni (kereskedelem, tehát lenne fizikai része is --> hátfájdalmaim vannak).



"Bedolgozás szinten kellett volna csinálni valamit"


Micsodát, ha nem vagyok indiszkrét?

2010. szept. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
61%
A legtöbb egyetemista ugyan így él csak nekik ott az alibi hogy "tanulnak" persze valami hasznavehetetlen kommonikáció szakra járnak 4-5 évig, utána persze nem találnak melót és évekig ülnek otthon. Aztán mikor mindennek vége keresnek valami minimálbéres melót.
2010. szept. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
78%

Baromira nem ilyen a legtöbb egyetemista. Nyugodtan lehet szidni azokat akik tanulnak, de ettől még igazad nem lesz. (Ez az utolsónak szólt).


Kérdező! Én sem tudom miért csinálnak ilyet, rohadtul vissza lehet vele élni. Ismerek egy 50 éves embert, a mai napig a szülei tartják el, ők fizetik mindenüket, (persze családja van az illetőnek, nem egy és nem két gyerek és nem egy anyától), szóval szerintem a fiatalok ehhez képest semmi. Egyébként ha nekem ilyen idős gyerekem lenne és megtehetném, hogy eltartom, akkor meg is tenném. Elvileg azért dolgozom, hogy neki minél jobb legyen. Azt nem akarnám, hogy ne dolgozzon, de az egész fizetését elrakhatná, nekem nem kell, az az övé, ő dolgozott meg érte. Szóval lehet, hogy nem akartak elmenni melózni, ez van, nem feltétlenül válik belőlük olyan ember, mint akit én említettem. Az is lehet, hogy egyszerűen csak nem jött be a munka, amit ajánlottál.

2010. szept. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!