Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Fiatal felnőttek kiket tegezhe...

Fiatal felnőttek kiket tegezhetnek?

Figyelt kérdés

Elsősorban korban hány éves illik tegezni és mikortól "kell" magázódni. Pl 35 évesnek/40 évesnek illik sziával köszönni, ha az sziával köszön és nincs köztük hivatalos kapcsolat (pl. nem orvosa vagy tanára stb), vagy csak akkor, ha az felajánlja?

Bizonyos helyzetekben nem tudom eldönteni, hogy hogy köszönjek, még akkor sem, ha a másik sziát mond, mivel ezt arra is értheti, hogy fiatalnak, gyereknek néz. Pl 40-es eladó jó napotot mondok, ő sziával köszön, akkor elfelé menet már furcsa lenne sziát mondani.

Másnak is vannak ilyen problémái? :D

Na és akiket gyerekkorotok óta ismertek és akkor egyértelműen csókolommal köszöntetek, azt fiatal felnőttként lehet tegezni?

21/L


2019. jan. 24. 12:04
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

én úgy tudom aki letegez azt te is tegezheted

meg ennyi erővel ő mi jogon tegez téged?

2019. jan. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

jó napot kívánokkal köszönök, de ha visszategez, akkor elköszönni már szervusszal fogok. pedig engem tuti gyereknek néz, én pont ugyanolyan vagyok most, mint a hetedikes osztályképen, zavart is sokáig, hogy anyu mondta hogy akkor tegezzem én is a másikat, de ha ez megnyugtat, pl. a franciáknál már a gimiseket is magázzák. így szokás.

akinek csókolommal köszöntem gyerekként, az olyan idős nőrokon, hogy még apa is csókolomot mond, azt nem fogom tegezni. mindenki más szia, mondjuk az a születésem óta.

2019. jan. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha bizonytalanok az emberek a másik ember életkorában, akkor a tegeződni szándékozó ember megkérdezi, hogy tegeződhetnek-e. Ha szemmel látható, érzékelhető a korkülönbség, akkor az idősebb ajánlja fel megfelelő bizalom kialakulását követően a tegeződést és ha elfogadja a kommunikációs partner a tegeződést, akkor tegeződni fognak a továbbiakban. Ha nem fogadja el a partner a lehetőséget, akkor viszont nem illik tegeznie az idősebb embernek sem, - igaz, ez Magyarországon nem igen szokott előfordulni. Társaságban vagy mindenki tegeződik, vagy mindenki magázódik, - ezt a rendezvény jellege, kötöttsége, a társaság összetétele alakítja.

Más kérdés, hogy ezeket magasról lekullantják a magyarok...

Ha alkoholista társaság verődik össze, akkor mindenki pertut iszik akár az ördöggel is, csak inni lehessen...

2019. jan. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%
Aki letegez azt rögtön visszategezem, nem fogok csendőrpertuzni. Persze az emberek nagy részét nem érdekli csak pár 60 plusszos papa szokott besértődni, hogy "nem engedtem meg hogy letegezzen" erre én azt mondom "én sem engedtem meg neked, mégis letegeztél"
2019. jan. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nyugdíjasokon, tanáraimon, állás interjún és ügyféllel való találkozáson kívül mindenkit tegezek. Utolsó kettőnél is az első mondat az, hogy tegeződhetünk-e.
2019. jan. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

22 vagyok, engem nagyon zavar, amikor a 40-es eladó sziáz, pedig én jó napottal kezdtem. Én nem akartam őket tegezni, de akkor cserébe elvárom ugyanezt. Szerintem baromi tiszteletlenség, hogy jól láthatóan felnőtt vagyok, mégis letegez. Ilyenkor elköszönésnél már én is direkt sziát mondok.

Nem tetszik, ahogyan a 40+-osok többsége tegez mindenkit, azonban elvárják, hogy mi magázzuk. Éppen ezért, ha letegeznek, alapból visszategezek én is.

Fiataloknak meg nyilván sziával köszönök.

2019. jan. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Engem is letegeznek ilyen helyeken, de én nekem meg nem jön a számra, hogy egy idegent, aki az anyám lehetne, visszategezzek. De az hozzátartozik a dologhoz, hogy még mindig gimisnek nézek ki, pl. volt, hogy dohányboltba csak kóláért mentem be, de ki akartak küldeni xD A vicc az egészben, hogy az eladó lány maga sem lehetett sokkal idősebb nálam.
2019. jan. 24. 18:40
 8/8 anonim ***** válasza:
Én csak azt tegezem, akit tisztelek. Akit lenézek, azt mind magázom. 38f
2019. jan. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!