Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nem gondoljátok, hogy a...

Nem gondoljátok, hogy a felnőttek által feltett kérdések néha illetlenek?

Figyelt kérdés
Nem szó szerint illetlenek, csak nem tudok rá jobb szót. Arra gondolok, amikor egy ismerős, de nem igazán közeli felnőttel találkozik egy tinédzser, például az édesanyja/édesapja barátaival. Az ilyen felnőttek gyakran kérdezik, hogy "na, mi van a pasikkal?", meg "és van helyes pasi az osztályodban?", de még olyan is volt, hogy "na és, szoktál bulizni a haverokkal?". Utóbbi azért furcsa, mert azt még nem hallottam, az első kettő közismertebb. Illedelmes próbálok lenni, de őszintén, mi közük van hozzá? Szerintem a magánügyem, és semmi köze nincs hozzá, hogy "mi van a pasikkal". Ha azt mondom, hogy semmi, akkor meg nevetnek, gondolom, azt hiszik, tipikus tiniválasz, de szerintem én sem kérdezem meg tőle, hogy "na és rendben van a házassága?".
2014. nov. 30. 23:18
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
90%
Abszolút igazad van, jó meglátás.
2014. nov. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
76%
Lassan eljut oda úgyis a világ, hogy visszakérdezi a gyerek ezt a felnőttől. Aztán vagy leszoknak róla a felnőttek, vagy elmegy a kedvük a gyerektől, hogy kell-e ez nekik egyáltalán?
2014. nov. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
Nem gondolom.. ez olyan kérdés mint az angoloknál a How are you? És választ sem várunk rá legtöbbször.. Én is meg szoktam ezt kérdezni az unokahúgaimtól, akiket évente egyszer látok, és nem igazán van közös témánk a "Szia, hogy vagy, meggyógyult a kiskutyád lába, emlékszem tavaly el volt törve..."... Mégis mivel indít az ember egy beszélgetést? Csak azzal, hogy mi van a másikkal. Nem? De biztos én is egy illetlen, és bunkó felnőtt vagyok! :D Lehet nyugodtan pontozni.
2014. nov. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Ne a gyerektől menjen el a kedvük azért mert egy konkrét dologban nem nekik van igazuk. Nem akarom amúgy őket szidni, nem azért írtam ki, és azt gondolom, hogy sok tinédzser olyasmikért szidja a felnőtteket, amikben nincs igazuk. De ettől a kérdéstől hülyét kapok, már csak azért is, mert mindig olyanok kérdezik, akik nem közeli ismerősök, annyira látszik, hogy nem tudnak mit kérdezni, kicsit leereszkedő is, hogy "na jó, jópofizom vele is kicsit, ha már 2 órája itt áll a szülei mellett, miközben dumálunk". Beszélgessenek csak, és kedves, hogy engem is be akar vonni, ez alapvetően jó szándékú dolog, de pont ezzel a kérdéssel kell?
2014. nov. 30. 23:33
 5/32 anonim ***** válasza:
89%
Hú de utáltam az ilyen kérdéseket! Már 40 vagyok és soha senkitől nem kérdeznék ilyet.
2014. nov. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
Kisegítenél, hogy legközelebb mit kérdezzek az unokahúgaimtól, hogy elinduljon valami beszélgetésféle? Csak hogy tudjam..lehet ők se örülnek ennek a kérdésnek, de azért mondanak rá valamit, és elindul a beszélgetés. Te milyen kérdésnek örülnél helyette?
2014. nov. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

3., a te válaszod csak most látom. Először a legutolsó mondat nem kellett volna oda, senki nem mondta, hogy a felnőttek illetlenek és főleg azt nem bunkók. Annyit mondtam, hogy ez az egy kérdés az, és az nem ugyanaz. És nem foglak lepontozni sem, és ne légy rögtön arrogáns. te vagy a felnőtt, kérlek hadd ne én legyek már, aki a neten intelligensebben tud fogalmazni!

A válaszodra: igen, nyilván a beszélgetést olyan kérdéssel kell elindítani, ami az illetővel kapcsolatos, de úgy mondod, mintha ez kapásból ez a kérdés lehetne csak. Például egy mi van a suliban, mi van veled is megtenné, vagy ha ezt túl személytelennek érzed, akkor ne adj isten, megkérdezheted arról is, amiről az anyukájával beszélgettél. De ha valójában nem őt akarod szórakoztatni, akkor megteszi szerintem bármilyen kérdés, de a "How do you do?" vagy a How are you nem ugyanaz, mint a Mi van a pasikkal? Hallottál már angolokat így: "Hi, what about the boys?"

2014. nov. 30. 23:39
 8/32 A kérdező kommentje:
Egyébként as how are you-ra válaszolnak, ha nem is őszintén, a how do you do-ra nem.
2014. nov. 30. 23:40
 9/32 anonim ***** válasza:

Na ezt én is rettentően utálom.

-Kedves hölgyem mikor is láttuk egymást utoljára?... Szuper azóta nem volt rám kíváncsi most se legyen az.

Láttam már a szüleimet ahogy találkoznak az ismerőseikkel és teljesen fölösleges abszolút érdektelen dolgokról, beszélnek valami elképesztően sokáig.

Ez az üres fecsegés már inkább reflex náluk, udvariasságból teszik amit tesznek, de ettől csak még bosszantóbb a dolog.

2014. nov. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Közben látom, írtatok még. Szerintem a legideálisabb, ha konkrétan kérdezel tőle. Mert valami minimálisat csak tudsz róla, ha már a szüleivel barátkozol. Hallottad, hogy itt meg ott volt, mi volt róla a véleménye, hallottad, hogy beteg volt, jobban van-e, stb.
2014. nov. 30. 23:42
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!