Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nagyon magányos vagyok, és...

Nagyon magányos vagyok, és kezdem elhagyni magam. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

A sztori a következő:

Egyetemista lány vagyok, koliban élek. Megismertem rengeteg embert, akikkel az előző félévben nagyon jó volt a kapcsolatom. Mostanra úgy érzem, csak én keresem őket, fordítva nem igaz a dolog. Amikor keresem őket, és csinálunk valami programot vagy csak beszélgetünk, nagyon jól érzem magam. Viszont most megint halál egyedül vagyok a világban, mármint itt ülök Bp-en a koliszobámban egyedül, senki nem keres, válaszol az üzeneteimre, telefonhívásaimra, és hihetetlenül unatkozom. Úgy érzem, senkinek nem érek annyit, hogy válaszra meltasson egyáltalán, az meg már abszolút luxus, hogy ők keressenek engem. Akkor vagyok valaki, ha a másik embernek probléma adódik az életében, és azt sürgősen meg kell beszélnie valakivel. Ergo velem. Nem értem, egyébként. Mit rontottam el? Mindig készségesen végighallgatom a barátaim búját-baját, elmegyek velük mindenhová, felajánlom a segítségem, bármiről is legyen szó. Úgy érzem, csak kihasználnak. És sosem tudok megtartani magam mellett senkit tartósan. Az egyetem előtt is voltak barátaim a gimiben, és megígérték, hogy keresni fognak ők is, viszont is. De hát marhára nem keres senki. :D csak én írok rájuk kb havonta, mert már én érzem szarul magam, hogy nem beszéltünk hetek óta. Néhány embert tudok csak kimozdítani a komfortzonajabol, őket is csak hébe hóba... :/ Belefáradtam már ebbe. Ezzel párhuzamosan pedig minden egyes alkalommal, amikor magamra maradok, egyre szarabbul érzem magam a bőrömben, úgy érzem, egy hulladék vagyok. Ehhez az is hozzátartozik, hogy nem nagyon járok mostanában suliba se, mindjárt zh idokszak.. de még nem tudtam rávenni magam a tanulásra, pedig tudom, hogy kellene. Nem vagyok alapból egy hülye lány, tehát szerintem az első vizsgaidőszakom nagyon jól sikerült, és ez egy darabig motivált is arra, hogy folytassam ekkora erőbedobással. Mégsem sikerül, többek között emiatt. Tehát mivel sokszor magamra maradok, egyre kevésbé érzem azt, hogy bárkinek is fontos lennék - így nehéz mégis hajtani azért, hogy legyen belőlem valaki. Pedig azzal is tisztában vagyok, hogy én vagyok a saját életem kovácsa, nekem kell jól csinálni, ha el akarok érni valamit az életben. De nagyon sokat vesztettem a motivációmból... Nem történik velem semmi, senkit nem érdekel, mi van velem, akkor engem hogy a bánatba érdekelne... ? Tudom, nincs ez így jól. Régen egyébként voltak hasonló problémák az életemben, egy elég hosszú intervallumban depressziós voltam (nem az a divat depis fajta, hanem sajnos tényleg). Nem szeretnék visszaesnek, de úgy érzem, megállt az életem egy ponton, és nem tudok változtatni. Egyik nap még vannak ötleteim, hogyan kéne jobbá tennem a szituációm, másik napra elveszik az összes motivációm.. és így megy az összes napom a lecsóba.

Ma is délután keltem fel, hulla fáradtan, nem tudom, végül mi szedett ki az ágyból. Tanulni szeretnék, de nem tudok nekiállni... Semmi energiám, szar kaján élek már hetek óta, és a kapcsolataim pedig ezek szerint nem túl jók.. pedig azt hittem, végre más lesz, végre találtam igazi barátokat.

Tudom, elég kusza lett.

Gondolkodtam azon is, hogy egyedül elmegyek este bulizni, hátha megismerek valakit, hátha legalább a mai napomnak lesz értelme, de nincs pénzem meg arra sem, hogy egy normális ebédet megegyek. Szóval bulizni sincs. :/ És ebből következik, hogy kondiberletet sem tudok venni, egyszerűen minden, ami program lenne és eszembe jut, pénzbe kerül. De az majd csak jövő hét végén lesz. Ismerkedni szeretnék, de mégsem, mert már elegem van abból, hogy a vege mindig ugyanaz. És tényleg fogy a kitartasom, amit fenn is írtam, hogy ezzel párhuzamosan mindennel kapcsolatban, és elkezdtem lehúzni magam a wc-n.

Hogyan lehetne ebből kikerülni? Ja, igen. Hétközben úgymond van életem, hétvégén nincs senki, akihez szólhatnék... De a hétköznapi kapcsolataim is abból állnak, hogy egyetemre járok meg beszélgetek a szobatársammal. Néha megkeresem a többieket, de már csak azért, hogy ne legyek annyira egyedül. De már kifejtettem, hogy nem érzem kölcsönösnek az érdeklődést.. valaki hasonló helyzetben volt már? Le tudná írni a tapasztalatait?

Előre is köszönöm!


21/L


(Fogadok hideget-meleget, de légyszi ne írjon senki bődületes baromságokat.)



2019. márc. 9. 16:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
2019. márc. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg ne csodálkozz. Ez az online kapcsolattartás üressé teszi a kapcsolatokat. Nincsenek közös élmények, programok, nincs semmi, ami összetartana két embert.
2019. márc. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Igen, lehet a probléma onnan is fakad. Én személy szerint nagyon szeretek valakivel élőben beszélgetni. Együtt elmenni meginni egy sort, vagy kávét, sétálni a városban, vagy akár túrázni... El nem tudom képzelni, hogy ezek az alkalmak nem hiányoznak valakinek az életéből. Mégis mikor megkérdezek pár embert, van-e kedve AKÁRMIT csinálni, a válasz (ami nem is időben érkezik meg, pedig 0-24-ben is, és még azontúl is a telefonján lóg): nincs kedvem, ma nem érek rá, holnap se érek rá.... Igazából soha nem érek rá.

A másik pedig, ha rá is lehet venni az embereket ilyen elvetemült dolgokra, akkor is én dobom fel a témát, én keresem a másikat, nem pedig viszont. Mindig elkönyveljuk, milyen jó volt találkozni, aztán csináljunk meg ilyet sokszor.... De aztán ha nem írok legközelebb, talán sosem csinálnánk többé semmit. Egyszóval nem hiányzom senkinek. :)

2019. márc. 9. 16:56
 4/13 A kérdező kommentje:

És ez az az érzés, ami szerintem bárkit lapátra tud tenni, főleg, ha hosszútávon érzi. Tudom, mert már volt ilyen, és nagyon nem szeretnék mégegyszer átmenni ezen...

Konkrétan ha eltűnnék minden szó nélkül, talán két hét múlva észre is vennék, és akkor is csak meglepődnének, hogyan tudtam mégis eltűnni... Akkor ők lennének kiakadva, miért nem búcsúztam el. Csak hogy legyen min csamcsogni, de bármibe lefogadom, hogy egyiket se viselné meg, ha bejelenteném, hogy holnap emigrálok valamerre.

2019. márc. 9. 16:59
 5/13 anonim ***** válasza:
52%
Annyi privátot fogsz kapni, hogy nem fogsz unatkozni. :D
2019. márc. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
52%
Kérdező. Nem akarok baromságokat írni. Csak együttérezni tudok veled.
2019. márc. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Kitartást kívánok
2019. márc. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Valóban sok üzenet érkezett, nagyon köszönöm nektek. :) Annak is, aki szánt pár percet a kérdésemre, de nem tudott érdemben válaszolni - minden egyes komment jól esett nagyon, jó érzés, hogy vannak még segítőkész és jófej emberek. :) Igyekszem nem magam alá temetni az életem, szerintem alszom egyet, és holnap megpróbálok egy kicsit másként nézni a dolgokra. Amúgy kitakarítottam, ez is picit feldobott. Talán ez már némi motivációt ad a tanulás elkezdéséhez is. Próbálok arra figyelni, hogy sikerüljön most minden ZH. Akik meg nem keresnek, hát így jártak. A mai nappal megfogadom, hogy csak azokat keresem, akik engem is fognak később. Ha az ő számuk 0, akkor fejest ugrom valamibe, talán még elmegyek sportolni is, hátha ott találkozom megfelelő emberekkel. Addig a magányt megpróbálom a javamra fordítani, amíg nem lesz pénzem belevágni valami egészen újba. :)
2019. márc. 9. 23:11
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Örömmel olvastam az utolsó kommented.

Hajrá!!! :)

2019. márc. 10. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
78%

Nem merem felajánlani, hogy barátkozzunk, mert csak ritkán tudnánk találkozni és félek, hogy azt is rossz néven vennéd. De annyit mondhatok, hogy végigolvastam a szöveget és egy hihetetlenül értelmes lánynak tűnsz, akivel biztos baromi jókat lehetne beszélgetni, és nem tudom elképzelni, hogy unatkozna melletted az ember.

Legalábbis ennek a szövegnek az alapján. Mert ez a szöveg olyan szépen, választékosan és gördülékenyen lett megfogalmazva, hogy már ebből látszik, hogy igenis megvan a magadhoz való eszed és nem vagy egy üresfejű plázacica. Van stílusod és nagyon intelligensnek tűnsz, szóval én szurkolok :)

2019. márc. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!