Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Milyen az "élet" 18-25 évesen...

Milyen az "élet" 18-25 évesen közösségi média nélkül?

Figyelt kérdés
Én pont abba a generációba nőttem fel, hogy már 8 éve van facebookom, meg 2 éve insta fiókom. Az utobbi időben sok olyat lehet olvasni, hogy mennyire káros a közösségi média az emberekre, főleg a fiatalokra. Szerintetek ez mennyire igaz, és mit jelent számotokra (18-25 korosztály véleményére lennék kiváncsi) a tudatos média használat?

2019. márc. 22. 09:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igaz. Majd meglátod 10-20 év múlva,hogy mi lesz ennek a következménye.
2019. márc. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%

A legtöbb ember mindent elhisz ami le van írva.

Az a probléma hogy a mai sajtó nagy része hazugság, mindegyik sajtóorgánum valamelyik párt képviselője, ezért mindegyik erősen ferdít.

A mai fiatalok nem tudják szerintem kiszűrni az igazságot, ezért van sok leberális kiskancsó...

2019. márc. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
Én 27 vagyok, de már 20 éves koromban sem használtam ezeket, vagy legalábbis a legtöbb funkciót ignoráltam. Soha nem volt igényem arra amit a többi korombeli fiú művelt ezeken az oldalakon. Ostoba magamutogatásnak tartom. Letöröltem 450 ismerősemet, csak az a 20-30 ember maradt akivel tényleg beszélek is. S amugy lényegégben ez is egyetlen amire a fbot használom hogy chaten néha beszélgetek a már meglévő ismerőseimmel.
2019. márc. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

Nélkül?

Nyugodtabb és békésebb. Legalábbis, boldogabb vagyok, amióta nekem egyik sincs. Csak üzenőalkalmazásokat tartottam meg, nem érdekel mások hamis valósága.

2019. márc. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

Én is sokszor gondolkodtam azon, hogy felhagyok a használásukkal. Nem azért, mert zavart másokat látni, vagy túl sok volt az információ, mindig is jól tudtam szelektálni.

A legfőbb oka az, hogy rengeteg időmet elveszi. Fel sem tünik, de néha azon kapom magam, hogy órák ota vagy a facebookot vagy az instát görgetem. Néha lazaság van itt a munkahelyen ezért tehetem meg. Ahelyett, hogy valami hasznosabbat csinálnék sokkal könnyebb választásnak tünik ezt tenni és valamiért folyton vonz. Arra gondoltam, hogy ha teljesen megszüntetném, akkor nem lenne ez a kisértés és sokkal több hasznos időm maradna.


A gond csak az, hogy szinte már minden ehhez kötött. Ha vállalkozásod van itt hirdetheted a legkönnyebben (hobbiból fotózok, itt jut el a legtöbb emberhez az alkotásom) Távoktatással tanulok, facebookos a csoportunk, minden lényeges információt oda tesznek fel, ezekről mind lemaradnék és tuti nem értesitene senki üzenetben vagy emailben. Munkahelyi dolgokat is itt cseten osztok meg a főnökkel, mert itt kérte és mert egyszerübb.

Szóval annyira sok minden ezekhez kötött, hogy ha nem lennék fent, sok mindenben hátrányban lennék.

S hiába próbálok csak én egyedül kilépni, változtatni ezen, ha a többség nem tartja ezt problémának. Oké , kilépek, de a többi xx.. ember nem fog másképp viszonyulni és hozzám alkalmazkodni (emailekre váltás, máshol is közölni az infókat) Úgyhogy kb ide ragadtam.

A tudatod média használat számomra azt jelenti ,hogy nem hiszek el mindent amit ott látok. Pl egyre gyakoribb, hogy egy egy jól beálitott fotó miatt a nők rosszul érzik magukat és bánkódnak, hogy ők nem néznek ki olyan jól, nincs olyan lapos hasuk, szép hajuk stb mind X-nek a facebookon. Aki tudatosan látja ezeket az tudja, hogy ez csak egy pillanatnyi állapot, ha más szögbe áll máris nem olyan lapos az a has, vagy máris nem áll olyan jól a haja, ha épp nem a fodrásztól jött. Arról ne is beszéljünk, mikor full retusálva vannak a képek. Vagy hogy ne csak a nőkről irjak, a férfiak elhiszik, hogy ez a normális, ideális nő, erre kezdenek el vágyni, és nem veszik észre, hogy a hétköznapi, valóságos, igazi nő nem olyan tökéletes.

Véleményem szerint ezek a legnagyobb problémák melyeket magában hordoz a közösségi média. De még lehetne sorolni.

A legfontosabb az lenne, ha mindenki kritikus szemmel tudná használni ezeket az oldalakat. 22n

2019. márc. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

19 éves vagyok, de nekem sincs rá szükségem. "Közösségi" oldal néven futnak ezek az alkalmazások, viszont ha kicsit a dolgok mögé nézünk, akkor világosan láthatjuk, hogy ezek az oldalak nemhogy ősszehoznák egymással az embereket - amelyre elvileg hivatottak lennének - hanem egyenesen arra van, hogy méginkább éket verjen közéjük, és elválassza őket egymástól. Öt-tíz évvel ezelőtt még voltak érdemi kapcsolatok, hiszen a személyesség ezt megkövetelte. Jelenleg viszont az a gyakori felállás, hogy egymásnak hátat fordítva nyomkodják a telefont...


Be kell vallani, hogy az emberiség - sajnos - nagyobb része közel sem elég tudatos ahhoz, hogy átlásson a dolgokon és elkerülje ezeket a kártékony förmedvényeket, vagy legalább bizonyos keretek közé szorítsa a használatukat. Tízmillió birka országa vagyunk - bár az igazsághoz hozzá tartozik, hogy az oly nagyra becsült "nyugaton" hatványozottan rosszabb a helyzet ezen a téren, mint itthon...

2019. márc. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

(#6-os válaszoló vagyok)


...És még órákon keresztül tudnék beszélni a közösségi oldalak káros hatásairól, rengeteg érvem van ellenük...

2019. márc. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én 21 éves koromig nem tudtam aktívan használni a FB-ot. Nem volt okostelefonom. 18 éves koromban volt az iwiw, kb 19 vagy 20 évesen regisztrálhattam FB-ra, amikre ránéztem iskola és lecke/tanulás után.


Nem nagyon látok különbséget az életem fb mentes szakaszában és a fb-os szakaszában. Régen mindenki mindent iwiwre meg youtube-ra töltött fel.

2019. márc. 25. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ne zárd ki teljesen.

Erősen be lehet korlátozni hogy mit jelenítsen meg a facebook kezdőlapod.Nem követsz be olyat amit nem akarsz ilyen egyszerű.

Egyébként én nem tudnám elképzelni az életem e nélkül hiszen rengeteg hasznos csoportnak vagyok a tagja.

Meg egyébként is senki nem kötelez rá hogy fent lógj x órát mint mások...

2019. máj. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!