Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nektek is hányingert, undort...

Nektek is hányingert, undort okoz a “minőségi idő” nevű divatos műszó?

Figyelt kérdés

Talán az okostelefonokkal, azok állandó bambulása miatt jött be ez a műszó, ami szinte parancsolja, hogy tedd el a telefonodat most azonnal és figyelj a másikra, különben a harag kénköves tüze sújt le rád, mondván, ha én letettem a telefonomat, akkor neked se szabadjon telefonozni! Én a telefonomat, ha munka után hazaérek, leteszem a komódra, és csak akkor veszem a kezembe, ha telefonálni szeretnék. (Netezni van tablet, ha épp annak van ideje) Teljesen természetes, hogy családi étkezés, beszelgetés közben nincsen kezünkben a telefon, mert egyszerűen mindannyian így tartjuk helyesnek.


DE


Nem vagyok hajlandó a többi idejét az életemnek nem minőséginek nevezni, mert amikor egyedül vagyok, utazom, dolgozom, vagy éppen a telefonomat bambulom, azt is ugyanúgy élvezem, mint amikor társasági életet élek. Az egész életemet minőségi időnek érzem, és nem tűröm, hogy bárki elvárása irányítsa, hogy mikor, mit tehetek. Ezt kizárólag tudatosan a munkaidőmben engedem meg a pénzkeresés érdekében. De munkaidőn kívül én akarom eltenni magamtól a telefont, nem pedig külső kényszerre és magamtól, a saját döntésem alapján akarom megtisztelni figyelmemmel azokat, akikkel vagyok. Az önként adott figyelem úgy gondolom, értékesebb, mint a műszavakkal kierőszakolt figyelem. Nem vagyok hajlandó ezt az időt minősített szavakkal tömjénezni, mert az élet vagy egészében maga a minőség, vagy egészében el van fuserálva, és akkor semmilyen müszó nem menti meg. Ezért gyűlölöm ezt a műszót, mert nem tiszteli a másik szabadságát.


Kicsit hasonlít a “hurrá, péntek, hurrá hétvége” ünnepléshez, amikor az illető azt ünnepli, hogy az életének 5/7-ed része nem minőségi, csak az a két nap, csak a hétvége. Ez szomorú. Én eldobnám ezt a szót, és helyettesíteném azzal, hogy figyeljünk oda egymásra, saját elhatározásunkból. Kényszertől mentesen.


2019. márc. 24. 10:12
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem okoz sem hányingert, sem undort, sem irritatív viszketést. Legfőképpen azért nem, mert ismerem a jelentését ennek a "műszónak", a definícióját pedig fontosnak tartom, és az egészséges, kiegyensúlyozott életvitel egyik összetevőjének.


Nem tudom, belőled miért vált ki öklendezőreflexet ez a kifejezés.

2019. márc. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem okoz hányingert, és nem tartom műszónak. Érteni kell a jelentését és akkor belőled sem fog ilyet kiváltani
2019. márc. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Szerintem elég jól leírtam az okát. De ha félreértelmeztem a müszó jelentését, várom a pontos definíciót és kész vagyok felülvizsgálni, megváltoztatni a véleményem.
2019. márc. 24. 10:25
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Én fontosnak tartom, hogy bejött e figyelemfelhívó szó, mely arra utal, hogy sokaknak olyan kapcsolatai vannak, amelyekben igazából önmaguk nincsenek is jelen, csak részben, "oda sem figyelve" vannak együtt a másikkal, mert mindig, örökösen máshol járnak...

ez nem azt jelenti, hogy "minden mást le kell degradálni" és nem azért jött be e szó, hogy arra utaljon, hogy minden mást, vagy bármit "le kell minősíteni" - véleményem szerint.

2019. márc. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tetszik ez a szó.

Csak akkor jut eszembe,ha barátokról vagy párkapcsolatról van szó.

Megválogatom kivel töltsem az időmet.

2019. márc. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Mikor kezelt le utoljára úgy istenesen az asszony? Feszült vagy. :D
2019. márc. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem okoz hányingert. A fogorvos, az igen.
2019. márc. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Ez az utóbbi válasz megvilágító erejű volt. Valóban vannak olyan emberek sajnos, akiknek az élete nagy része nem nevezhető kielégítőnek egy fejlettebb kultúrális, szociális státuszból nézve.


Viszont a szónak akkor is van egy “kierőszakolt figyelem” csengése a “kiérdemelt, önkéntes figyelem” helyett. Vagy ezek az emberek, akikről beszélünk, nem urai saját viselkedésüknek.

2019. márc. 24. 10:41
 9/27 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

#6: +1.

Én is akkor tettem ilyen észrevételeket, amikor valami ilyen lecseszés vagy más frusztráció volt terítéken.


Kérdező: El vagy tévedve. A minőségi idő az ember-ember kapcsolatok működésével kapcsolatban alkalmazott kifejezés, nem az ember helyett gépekkel folytatott szórakozás kritikájára jött létre. Definíció (kb.): [link]

2019. márc. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Mármint a 4-es válaszra gondoltam. :) időközben jött több.
2019. márc. 24. 10:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!