Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Akik eddig nem voltak szimpati...

Akik eddig nem voltak szimpatikusak neked, miért nem voltak azok?

Figyelt kérdés

Nem kitalált válaszokra vagyok kiváncsi, hanem az őszinte okokra, akár közvéleménynek nem mondottakra is (pl. szebb volt, népszerűbb volt, vagy mondjuk túl pletykás?!). Ha eddig azt mondtad egy emberre, hogy ő nem szimpatikus neked, mivel tudtad indokolni, mi volt a gondod vele?

Gondolom különböző okai voltak, várom a felsorolásokat.


2019. ápr. 8. 17:41
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Rengeteg olyan ember van akinek egyszerűen csak maga a kisugárzása miatt nem szimpatikus. Nem egy világ vagyunk. Általában nekem ez szokott lenni a fő nyomos indok, ha valakivel nem érzem jól magam vagy nem szimpi. Ritka ha van akinek a külseje miatt.
2019. ápr. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Ennek ritkán van konkrét oka. Az agy nagyon bonyolult rendszer, olyan benyomások alapján alkot véleményt egyetlen pillanat alatt, aminek nem vagyunk teljesen a tudatában. Hiába mondanám, hogy ez ezért nem szimpatikus az meg azért, mert gyakran nem tudok ilyen okot mondani. Nem vagyunk egy hullámhosszon, ennyi.

Ami viszont érdekes, hogy nagyon gyakran előfordul, hogy az elsőre nem szimpatikus embert meg akarom kedvelni (mondjuk mert együtt dolgozunk, ezért jó lenne), de szinte soha nem sikerül. Ha az első benyomás ellenszenves, azon akarattal sem szoktam tudni változtatni.

2019. ápr. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon rosszul viselem, ha valaki rosszindulatú, vagy mindenben a hibát keresi, ha gúnyolódik másokon, ha lekezeli a nála "egyszerűbbeket", vagy a fogytékosokat. Nem bírom továbbá, ha valaki agresszív.

Az ilyen embereknek kerülöm a társaságát.

2019. ápr. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Akkor én kivétel vagyok, szinte mindenkinél meg tudom nevezni, miért nem kedveltem.

Volt, aki:

- túl nagyzolós volt,

- valaki csak magáról beszélt,

- valaki tiszteletlen volt (pl többször kérdeztem valamit, és az illető csak a telefonját nyomkodta),

- és aki nem tartotta a kellő távolságot (felpróbálgatta a lerakott kabátomat, tapogatott...stb.).

2019. ápr. 8. 18:08
 5/10 A kérdező kommentje:

Ja és még egy:


- aki folyton kibeszélt előttem másokat negatív értelemben (valószínűleg pont velem nem csinálja ezt?)

2019. ápr. 8. 18:09
 6/10 anonim ***** válasza:
56%
Egy ilyen személlyel találkoztam eddig: ő akart lenni egy csoport vezetője, mert azt gondolta, hogy a sajátságos stílusával milyen megnyerő tud lenni. Hát nálam igencsak kihúzta a gyufát.
2019. ápr. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%
Nem szeretem az olyan embereket, akik mindenáron a középpontban akarnak lenni, nagyhangúak, és "csillognak". Idegesítenek. Nem szeretem az olyanokat sem, akik többet gondolnak magukról, mint amik, és megaláznak más embereket, mert ez nekik jólesik. Nem szeretem az olyanokat, akik felelősséget vállalnak valamiért, vagy valakiért, aztán lepattintják őket. Legyen itt szó gyerekről, vagy állatról.
2019. ápr. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%
Nekem általában a stílusuk miatt.
2019. ápr. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon nagyon sok lehetőség van, túl összetett.

- Valaki az egész külsejével és kisugárzásával taszít, ami már előítéleteket gerjeszt bennem. Legyen az lepattant "csöves", vagy műszájú cicababa.

- Valaki a beszédstílusa miatt válik unszimpatikussá. Nem tud két összefüggő mondatot elmondani, minden második szava káromkodás, avagy gyakori szó a "hee" a mondanivalójában.

- Valaki a témái miatt nem szimpi. Mindig ugyanott kötünk ki, ugyanazt a csontot rágjuk ezredszerre is, ami először sem érdekelt és ezredik alkalommal sem fog.

- Nem szeretem, ha egy beszélgetés egyoldalú, a másik nem fordít rá energiát. Értelmét veszíti. Azt sem szeretem, ha túl sok energiát fordít rá, csak magáról beszél.

- Ezen felül a taj parasztság is kiveri a biztit, vagy a flegmázás, ha érzem, hogy a másiknak én nem vagyok szimpatikus.

2019. ápr. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Beszólogattak,kétszínűek voltak,kritikusak mindennel és mindenkivel szemben és itt nem a józan kritikai érzékre gondolok. Továbbá maguk korulforogtak,egy alaptiszteletet nem tudtak megadni.
2019. ápr. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!