Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nagyon ciki ez a helyzet?

Kecske1205205 kérdése:

Nagyon ciki ez a helyzet?

Figyelt kérdés

Tavaly áprilisban egy katolikus iskolába kerültem reformátusként úgy, hogy előtte nem is gyakoroltam a vallásomat.

A tanév végén volt egy "Te Deum" (valamiféle évzáró istentisztelet) és én mivel még nem voltam ilyesmin nem tudtam a protestánsok és az ateisták hogyan viselkednek...

Amikor az összes katolikus letérdelt én feláltam. Csodálkoztam is, hogy milyen kevesen vagyunk...

Aztán pár héttel később egy tv műsorból kellett megtudnom, hogy amikor a katolikusok térdelnek, olyankor a protestánsok ülnek és az ateisták állnak.

Szerintetek? 😥😖



2019. máj. 14. 22:15
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Kit érdekel? Nem vagy vallásos, ezért nem tudtam mit kell tenned. Szard le, ez legyen a legnagyobb bajod életed során.
2019. máj. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdekes,nem tiszteletlenségből csináltad.
2019. máj. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy is. Ha jól értem, tavaly történt, majd egy éve. Ennyi idő után is ezen jár a fejed? :)


Egyébként a katolikusok sem feltétlen térdelnek. Aki nem térdel, mert nem alkalmas, akár a ruha miatt stb., az általában állni szokott. Szóval hidd el, abból hogy te most állsz és nem ülsz, abból nem következtet senki semmit. :D Senki se fog ezen kattogni.

2019. máj. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
25%
A vallás alapból ciki. Sajnos még vagyok keresztelte mert mamának eh a mániája... De az egész egy akkora badarság hogy "isten teremtette a földet" meg stb. Ki hiszi el ezeket a rizsákat?
2019. máj. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
Igen és a szójavítóm megint beindult😠😠😠
2019. máj. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"amikor a katolikusok térdelnek, olyankor a protestánsok ülnek és az ateisták állnak"


Nem tudom milyen műsor volt az, de ez nem így van. Egyrészt ateisták mit keresnének egy misén? Másrészt ha ott is vannak (pl esküvő) a legtöbbjüknek fogalma nincs, mikor mit csináljon. Ha a hívők letérdelnek, ők nem fognak felállni.

Amikor a többség letérdel, akkor azok állnak fel, akik valamilyen okból nem tudnak térdelni, ahogy már fentebb leírta valaki.

2019. máj. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Jól tetted, hogy felálltál, ha ülve maradsz, (szerintem) baromi nagy tiszteletlenség lett volna. Azok a protestansok szokták úgy, akik semmibe se nézik a katolicizmust. Semmit sem csináltál rosszul, nyugi. :)
2019. máj. 15. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Így van, a fájós lábú katolikusok is szoktak állni, sőt, van olyan katolikus templom is, ahol nem padban, hanem székeken ülnek, így nagyon nem lenne praktikus letérdelni, mert akkor csak a nagy zaj lenne a székek miatt, meg utána csálén állna az összes szék, stb., úgyhogy az ilyen templomban mindenki inkább felállni szokott, ez a szokás alakult ki.

Egyébként is: ha te is csak te hallottál erről az - egyébként butaságról -, akkor semmi okod azt hinni, hogy a többiek egyáltalán hallottak róla (de ha hallottak is, akkor se hiszik el, főleg, ha gyakorló katolikusok, mert egyszerűen tudják, hogy nem így van).

2019. máj. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!