Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért bulizik, piál mindenki...

Miért bulizik, piál mindenki szabadidejében?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem értem.Arról már letettem,hogy a saját korosztályomban találok olyat akinek nem ebből áll az élete.De ismerek 30+-os párokat,akiknek kicsi gyerekük van és rendszeresen buliznak.


Emberek ennyire egysíkúak?Más nem tudja őket lekötni,valami értelmesebb program?


2019. máj. 19. 19:25
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Addig is elfelejtik, hogy ugyanazt az unalmas, semmitmondó életet élik, mint mindenki más, és mint előttünk millióan.
2019. máj. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Első összefoglalta nagyjából amit én is gondolok.
2019. máj. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%
És a buli miért függ össze a piálással? Énis sokszor eljárok koncertre akár családos barátaimmal együtt, de átlagban nem iszunk alkoholt, max valami ilyen fröccs szerű csajos löttyöt. Valakinek ez a jó szabadidő. Nem mindenki akar teljesítménytúrázni a szabadidejében.
2019. máj. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Majdnem 40 vagyok,de már anno is ez volt a szitu.Nálam ez meg is maradt,csak éppen szolidabbá vált,mert munka után már nincs erőm elmenni bulizgatni,de otthoni környezetben megiszom amit kell.
2019. máj. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
Na, az első tényleg megmondta :D. Így igaz, csak kell valami, ami segít elfelejtetni a mindennapok problémáit. Részemről: inkább az értelmesebbek programok híve vagyok.
2019. máj. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek nagy része biorobot. 8-10 órában dolgozik, azon kívül meg Standby üzemmódban várja, hogy újra eljöjjön a munkanap.
2019. máj. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem pedig az, hogy valaki szeret bulizni nem zárja ki azt, hogy esetleg az úgymond értelmesebb programok is érdeklik. Én azt gondolom, hogy ezek teljesen más programok és teljesen más hatással vannak az embere, más érzéseket keltenek bennünk, más a hangulatuk stb. és ennek megfelelően előfordul, hogy egyszer valami értelmes programra vágyunk, egyszer valami nyugis és pihentető kikapcsolódást szeretnénk, valamikor egy jó mozgalmas és energiát igénylő, kimerítő tevékenységhez van kedvünk, míg máskor pedig jön az "ereszdelahajad". Lehetséges, hogy valaki bulizósnak tűnik, mert ez a feltűnő és látod, hallod, hogy itt volt meg amott volt, de közben mondjuk szeret olvasni, van valami kreatív hobbija, jár egy plusz tanfolyamra vagy reggelente eljár futni, csak ennek nincsen akkora visszhangja. Én sem vágyom arra, hogy mindig valami értelmeset csináljak pl. valamikor szimplán az esik a legjobban, ha végignyúlok a kanapén, bekapcsolom a tv-t halkan valami random jelentéktelen műsorra háttérzajnak és fekszem, bámulok a semmibe, amíg el nem alszom. Ez szerintem még valahol talán kevésbé értelmesebb is, mint a bulik, mert az legalább szociális élmény.
2019. máj. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Értelmes program alatt azt értem,hogy elmegyek pl.moziba,uszodába,kirándulni(stb).

Szerintem a buli az messze nem szociális élmény.Abba mi az élmény,hogy bemegyek egy helyre ahol üvölt a tuc-tuc,nem lehet szólni senkihez egy szót sem,berúgok mint az állat és talán másnapra már arra se emlékszem hol voltam?

2019. máj. 19. 21:12
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha ennyire általánosítasz, akkor te is ezt teszed nem? hisz a "mindenkibe" te is beletartozol.


Sokaknak ez okoz élvezetet, ezt szeretik csinálni, vagy épp csak a szociális "nyomás" hatására, hogy jobban betudjanak illeszkedni a saját környezetükbe.

Én nem iszok, nem drogozom és amikor haverokkal összejövök vagy csapatépítés, bármi okán olyan helyre megyek ahol szinte az egész társaság iszik, akkor is megmondom, hogy én nem iszom. Alkohol nélkül is jól érzem magamat.


Mindenki maga dönti el, hogy mit csinál a szabadidejében és az okokat is elég neki tudnia amíg az csak rá tartozik. Ne foglalkozz mások életével, foglalkozz a sajátoddal, a saját boldogságoddal. Ne másokat akarj megváltoztatni, ha nekik így jó, akkor éljenek így, te tudsz ettől függetlenül is boldog lenni és nem kell hatást gyakoroljon rád ez a dolog.

2019. máj. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én nem akarok másokat megváltoztatni,csak pl.előbb-utóbb szeretnék egy barátnőt aki megbízható és nem azon kell gondolkodnom hétvégenként,hogy most éppen kivel kavar a buliban.
2019. máj. 20. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!