Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért nem tudja elfogadni a...

Miért nem tudja elfogadni a magyar társadalom, ha nem akarok gyereket vállalni és párkapcsolatban élni?

Figyelt kérdés
2019. jún. 14. 15:23
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
62%
Az a baj a társadalommal, hogy mindenki a másik életével foglalkozik, és nem a sajátjával.
2019. jún. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
60%
A Te dolgod, hogy szeretnél e gyereket vagy sem. Senkinek semmi köze hozzá. Azért az a mondatod, hogy " kinyílt a szemem" egy kicsit erős. Ezzel ugye, nem azt akarod mondani, hogy aki gyereket akar, az sötétségben él?
2019. jún. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

"egy életet leélni egyedül, úgy, hogy nincs melletted senki, nincs támaszod, nincs kitől segítséget kérni" - a család sokszor több feladattal, kötelezettséggel, energiabefektetéssel jár, mint "haszonnal".

Nagyon szeretem a családom (az exemmel is így voltam), de felemésztik az erőm, és már nem fogom bánni, ha többé már nem lesz párkapcsolatom.

Az meg, hogy majd a családodhoz fordulhatsz, ha bajban leszel, önáltatás. Rengeteg idős és / vagy magányos ember van, akit lesz*r a családja, akkor is, ha ők megtették a magukét.

2019. jún. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
41%

"Azért az a mondatod, hogy " kinyílt a szemem" egy kicsit erős. Ezzel ugye, nem azt akarod mondani, hogy aki gyereket akar, az sötétségben él?"


Valószínűleg pont ezért cseszegetik szegénykémet. Alapesetben nem tud róla senki, de nyilván kérdező kérkedik vele, és olyasféle kijelentéseket tehet, amik másokat megbántanak.

2019. jún. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
21%
Én meg azt nem értem, hogy manapság miért hiszi mindenki azt, hogy bárki is foglalkozik vele? Ez most biztos megfog bántani itt sok vérző lelkű emberkét, de marhára senkit nem érdekel az életetek. Lehet, hogy ti azt hiszitek, hogy veletek foglalkoznak, de ez nem így van. Mindenki magasról tojik rátok. Engem sem érdekel. Kisebb gondom is nagyobb annál, hogy Marika nem akar gyereket, Pityuka meg hármat is összehozott. Az ő életük, kit érdekel?
2019. jún. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
55%

Pedig muszáj lesz elfogadni, nem mindenki akar ilyen társadalomba gyereket. Írok pár szalagcímet ami oka annak, hogy én biztos nem akarok gyermeket.


"Kiengedik az egyik olaszliszkai lincselőt

"

"A képen látható nő verte szét az állatkert görög teknősét

"


Ez csak az elmúlt fél óra cikke egy balos oldalról, kvázi igaz ( nem mintha a k****.inf* tévedne ).


"Az érdi bácsi eleget élt már, részeg és drogos gyilkosa pedig eleget volt börtönben - egy kis pénzért őt is kiengednék " - 130km/h-val gázolt el egy bácsit a tetű, aztán a tesója meg facebookra kiírta, hogy a " bácsi eleget élt már és a jósitennek köszönhetik, hogy a drogos alkesz tesó meg túlélte , hogy gázolt"


Amíg az élet és a magántulajdon nem védhető csak paragrafusokkal addig szerintem ne is legyenek elvárások...


21/F

2019. jún. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
0%
A döglött kutyát se érdekli a te léted.
2019. jún. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
48%
A környezeted, vagyis a rokonaid, szüleid, munkatársaid, barátaid, ismerőseid kérdezgethetnek maximum, de ezen kívül az égvilágon senki nem foglalkozik azzal, hogy te vállalsz-e gyereket, vagy nem. Úgy kellett volna feltenned a kérdést, hogy a körülötted élők miért nem tudják elfogadni. Mert gondolom, azért kérdezed, mert ezzel szembesülsz gyakrabban. A magyar társadalom egésze nem foglalkozik idegen nőkkel. Úgy éli az életét mindenki, ahogy neki a legjobb. Te ezt választottad, mi meg tiszteletben tartjuk. Inkább ez, mintha engednél a környezeted nyomásának, és úgy éld az életed, hogy kalitkába zárva érzed magad.
2019. jún. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
71%
Dehogynem érdekel senkit. Olvassatok pár hasonló jellegű kérdést a témában (pölö: családi kapcsolatok), és egyből látni fogjátok, hogy szinte minden vadidegen a másik vadidegen ember életével van elfoglalva :D :D :D
2019. jún. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
74%

Jajj vigyázz, mindjárt jönnek az itteni megmondóemberek, hogy "márpedig egy nő létezésének az a célja, hogy gyerekeket szüljön és Isten megbüntet majd!!!!"


Valószínűleg azért nem tudják elfogadni, mert nincsenek önálló céljaik és nincs más boldogságforrásuk az életben. Van valami űr az életükben, és nem hobbikkal, vagy művelődéssel akarják kitölteni, hanem gyerekkel. Mert gondolom a saját családjukban is ezt látják, hogy az anyukának semmi más elfoglaltsága nincsen a főzésen, takarításon és gyereknevelésen kívül, eszükbe se jut, hogy más is van a világon.

Természetesen tisztelet a kivételnek, de a környezetemben nagyon sok ilyet látok, az édesanya nem létezik önálló személyiségként.

2019. jún. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!