Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mennyire ciki, hogy azért nem...

Mennyire ciki, hogy azért nem megyek osztálytalálkozóra, mert szégyellem, hogy semmire sem vittem az életben?

Figyelt kérdés

Az első jönne, és most derülne ki, hogy kinek hogy teltek az évei. Na, egyetem meglett, de azért nem azzal kezdtem foglalkozni, lévén nincs is sok munka azzal, úgyhogy máshova mentem. Dolgozgatok, de épp szakítottam, és közben azt látom, hogy másnak már gyereke van, valakinek nem is egy. Mondjuk általában a lány osztálytársaimnak van gyereke, de akkor is. Pár alap dolgot tudnék elmondani, de semmit, amire úgymond büszkének tudnék lenni.

Amúgy nem csüggedek, ha esetleg lenne 5-10 év múlva megint osztálytalálkozó, addigra biztos összeszedném magam, és el tudnék menni, de jelen állás szerint inkább szégyellem magam.


2019. jún. 15. 17:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ezzel semmi baj. Az osztálytalálkozók 99%-ban valóban arról szólnak, hogy mindenki dicsekszik a vélt vagy valós érdemeivel.


Ha neked ez nem kell, találj ki egy jó kifogást, amibe nem lehet belekötni, és ne menj. Hidd el, hogy nem maradsz le semmiről.

2019. jún. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Csak felb***nád magad, nem érdemes menni.
2019. jún. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Most hallottam egy másik osztálytalálkozóról, ahol csak 10-en voltak, szóval még kifogás sem kell, egyszerűen nem megyek el, talán nem fog senki rákérdezni, egy osztálytársammal beszéltem pár hónapja, de talán még időpont sincs. Szóval nem lesz gáz a visszautasítással sem, hanem maga a tudat, hogy nem leszek ott, azt próbálom kutatni.

Amúgy volt már nem hivatalos osztálytalálkozónk pár éve, de azon se volt mindenki, sőt, többen nem, mint igen.


Mondjuk ha milliárdossá váltam volna, azzal se dicsekednék. Nálam egy dolog van, amire büszke lennék, hogy van már családom és több gyerek, ez nincs, akkor nincs mire büszkének lennem. Osztályunk többségében inkább nincs gyerek, mint van, tehát azért a többiek se állnak jobban, nem mondom, hogy szégyenkeznem kellene ott, csak ugye vannak, akik már akkor sikeresebbek voltak, mint én, tehát akár járhatnának előrébb is. Vagy ha nekik ez nem fontos, akkor az is szomorú. Úgyhogy inkább távol maradok, így lesz mindenkinek jobb.

2019. jún. 15. 17:23
 4/13 anonim ***** válasza:
35%

Ha most nem mész, nem fognak meghívni következő alkalommal, hacsak egy oltári nagy kamu dumát nem nyomsz be!

Ha jó volt az osztály, akkor csak azért is elmennék. Ha szr volt, akkor meg úgysem mennék el.


Az élet néha ilyen, neked ezt dobta a gép, neked ez a sorsod! Néha szembesülni kell a dolgokkal! Ne legyél áldozat, állj ki magad ért emelt fővel és kecmeregj ki a szrbol!

2019. jún. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Be van zuhanva az önbizalmad, inkább arra fókuszálj hogy visszahozd magad és felállj a padlóról. Aki érdekel az osztályodból, azt felkeresheted például a neten és beszélhetsz vele, kb. senkit nem érdekel az osztálytalálkozó, főleg nem fognak agyalni azon hogy hol vannak akik nem mennek (mert a nagy része nem fog), szóval nem kell emiatt aggódni.
2019. jún. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
csak emiatt ne hagyd ki szerintem. ha van, akivel szívesen találkoznál, beszélgetnél, akkor menj. nem kell dicsekedni, nagyzolni, menőzni. lehet őszintének is lenni. ne szégyelld magad, elvégeztél egy egyetemet, dolgozol, hasznos tagja vagy a társadalomnak. van aki annyit tud elérni hogy alkoholista, ingyenélő here. és ilyenek is elmennek osztálytalálkozóra.
2019. jún. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
67%
Pont ez miatt hagytam ki.Az iskola legjobb tanulója voltam.Utána voltam prosti pénz miatt,ittam,drogoztam,ezer dolgot leműveltem,nagy nehezen a végére elkezdtem rendesen dolgozni ami oké hogy jobban fizet,mint más,de ezt is le lehet nézni.Nem álltam be a sorba,nincs gyerekem,nem is kell(a többinek van),nincs kapcsolatom.Így minek menjek oda ? :) Alapban teljesen más az életfelfogásom,és ezt a gyerekes,mintaéletet élő embereknek úgyse tudnám elmagyarázni.
2019. jún. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudom mennyire ciki én sem mentem el se az általános, se a középiskolás osztálytalálkozómra. Általánosból lassan esedékes a következő, arra sem megyek szerintem.
2019. jún. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a leírásodból nem tűnik úgy, hogy nem vitted semmire. Nem te vagy az egyetlen, aki nem feltétlenül abban helyezkedett el,amiben diplomázott. Na és? Az, hogy másoknak van gyereke? Itt az a kérdés, hogy ez azért baj neked mert be akarsz te is "állni a sorba" vagy mert nagyon szeretnél gyermeket már?

A lényeg, ha neked ez az osztálytalálkozó több szorongást okoz,mint örömet, akkor szerintem se menj el.

2019. jún. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Könyörgöm, mi ez a vitted valamire-nem vitted semmire duma 5 éves(!!!!) osztálytalálkozón????? Majd 50 éves osztálytalálkozón beszélgethettek arról esetleg, hogy ki mi a fszra vitte az életben!

Most repültél ki, de lehet még ki sem repültél a családi fészekből, előttetek az élet, erre már olyan szavakkal dobálóztok, hogy ki mire vitte! Eszem-fszom megáll, HIHETETLEN!!!

2019. jún. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!