Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Egyesek miért hárítanak...

Egyesek miért hárítanak mindent a másik félre? Lerázás lenne?

Figyelt kérdés

A párom jóban van egy környéken lakó pár egyik tagjával. Többször mondta neki a párom, hogy átjöhetnének hozzánk iszogatni, beszélgetni. Az illető nem zárkózott el tőle, de mivel nekünk kétszer nem volt jó az alkalom épp akkor, abban maradtak, hogy majd a párom szól nekik a jövőben. Pontosabban az illető mindig a páromra hagyja, hogy majd ő szóljon. Ők azóta sem jelentkeznek. Csak szerintem illene nekik ugyanúgy felajánlani egy időpontot, ha eddig nem jött össze? Ők semmivel nem kevésbé elfoglaltak.


De pl egy gyerekkori barátnőmmel is ez van. Minden évben találkozunk az egyik rendezvényen, mindig úgy búcsúzik el tőlem, hogy majd én írjak neki. Ő sosem ír és nem is ígéri.

Miért nekem kellene először írnom? És ha én nem keresem őket, ők sem engem. Miért hárítják át a kezdeményezést, az érdeklődést a másik félre? Csak szerintem illetlenség?


2019. jún. 18. 22:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor én szoktam mondani, hogy te is írhatsz. Ugyanezt tapasztalom , hogy többnyire passzívak a potenciális barátaink, nem hívnak sehova, mindig várják, h mi hívjuk őket.

Legjobb lenne pedig a kölcsönösség.

2019. jún. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kérdés, hogy ez az érdektelenség jele-e.
2019. jún. 19. 10:47
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet az is, hogy nagyon elfoglaltak, vagy mindig halogatják, mindig azt gondolják, hogy majd holnap, majd holnap keresnek..
2019. jún. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehet hogy én gondolkodom túl egyszerűen, de szerintem aki akar tőled valamit az keres, a többi csak kifogás. Azért nem kezdeményeznek mert elvannak nélküled, de ha már így írtál miert ne találkoznátok. Az elfoglaltság pedig nem kifogás, arra hogy dobjak egy üzit, felhívjalak, neadjisten elmenjünk meginni egy kávét és fél órácskát beszélgessünk arra MINDIG van idő. Illetlenség amit csinálnak, de az ő sajátos gondplkodásuk szerint mégnagyobb illetlenség lenne megmondani hogy "köszi a szép emlékeket, de innentől nem tartok igényt a társaságodra". Pedig ez lenne a legtisztább. Annyit tehetsz, hogy hagyod az ilyet. Gondolom vannak más barátaid, van életed, nem szorulsz az ilyen emberek társaságára. De ha te se szorulsz rá, láthatóan ő se rád, akkon minek erőlködsz?

Ugyanez a szomszéddal. Nem kell mindenkinek mindenkivel jóban lenni, összejárni, ha olyan embert találsz akivel tényleg nagyon kedvelitek egymást akkor fel sem fog merülni ilyen kérdés, a többit pedig "le kell szelektálni", mert üres, udvarias, "bájcsevely" kapcsolatok nem kellenek (legalábbis az én életemben).

2019. jún. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Mikor egyszer felajánlották, hogy akár azonnal is megihatunk valamit együtt, akkor mi nem értünk rá. De ettől függetlenül van abban valami, amit írsz. Akit érdeklek, az keresni fog. Bár ilyen alapon anyámon kívül kb senkit nem érdeklek, mert magától elég kevesen és ritkán keresnek. Mintha mindenki ellenne a kis világában.


Mondjuk ott van pl egy messzebbi rokonom, aki volt, hogy le is cseszett, hogy miért nem keresem őt évek óta. Ő sosem keresett. Nem értettem a kérdőre vonását. Azóta sem keres. Szóval ilyenek is vannak.

2019. jún. 21. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!