Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit tehet egy olyan ember,...

Mit tehet egy olyan ember, akinek nincsenek igazi barátai?

Figyelt kérdés

A párommal jól elvagyunk, teljes életünk van egy dolgot kivéve: mindkettőnk mellől eltűntek az évek alatt a barátok. Otthonról dolgozunk mindketten, nem járunk munkahelyre. Így kicsit kezdünk magányosak lenni.

A testvéreink és az ő párjaik is jól elvannak magukban, nekik amúgy is még megmaradtak régi barátok (mi elköltöztünk, azóta kb senki). Régi osztálytársakkal, egyetemi szaktársakkal próbáltam tartani a kapcsolatot, senki nem volt rá vevő hosszú távon. Ha valakivel összefutok az utcán, maximum annyit mond, ha gondolom, keressem majd... hát kössz. Ő véletlenül sem keresne.

Szomszédok közt sok a korunkbeli, de nekik is mind megvan a maguk társasága, mivelünk maximum néha elbeszélgetnek, de pl a buliikba már nem hívnak el, míg más szomszédokat igen. Ha elköltözik innen egy kedves szomszéd, akivel előtte jóban voltunk, többet nem keres, csak amíg haszna lehetett belőlünk.

Azt látom, másoknak mind megvan a fix baráti közössége, akikket évtizedeken át számíthatnak egymásra. Minálunk meg mindenki lekopik pár év után. Még a régi legjobb barátnőim is csak arra használnak, hogy évente egyszer összefussanak velem, akkor is csak ha én megyek hozzájuk, ők már energiát nem fektetnének a kapcsolatba.

Mivel eléggé kilógunk a sorból, jólmenő vállalkozók vagyunk, ez csak még nehezíti a dolgot, mert elég nagy lábon élünk (szeretjük élvezni azt, amink van). Gyakran kapunk megjegyzéseket, hogy milyen sokat utazunk, minek ennyit pl. Szóval még az irigyeket is ki kell szűrnünk, bár idővel úgy látom, mindegyikük inkább másokkal barátkozik, akikkel hason anyagi szinten vannak.


2019. jún. 21. 10:47
 1/4 Halmai Annamária ***** válasza:
85%

Szerintem változtatni kellene a hozzáállásodon. Te szeretnél barátokat, úgyhogy ebbe is energiát kell fektetni mint minden másba. Akivel összefutottál az utcán és mondta hogy keressed majd, azt keressed nyugodtan, ha barátkozni akarsz. Az elején neked kell belefektetni energiát, aztán ha már összebarátkoztok, akkor lehet ő is fog. Aki nem fektet energiát a kapcsolataiba, és csak arra vár, hogy mindig őt keressék, előbb utóbb barátok nélkül marad. Ha sok pénzetek van elmehetnétek társasutazásokra is, ahol új emberekkel lehetne megismerkednetek. Persze barátságokat kialakítani itt is viszonylag nehéz.

De az is lehet, hogy valamiért nem vagy szimpi az embereknek például. Ha sok pénzed van, keress fel egy pszichológust, hátha választ kapsz erre a dologra. Bár szerintem alapvetően csak rossz a hozzáállásod, azt hiszed az emberek majd akarnak veled barátkozni csupán azért mert létezel, de az emberi barátságok nem így alakulnak ki. És barátai mindig annak vannak/maradnak hosszú távon, aki energiát fektet ezeknek a kapcsolatoknak a fenntartásába. Ez ilyen egyszerű.

2019. jún. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kérdésre válaszolva menni kell és barátkozni kell :D

Persze, nem túl egyszerű, de igazából igazi baratsagokat, mint amilyeneket fiatalon megtapasztalt olyanokat már nem nagyon lehet találni x évesen.

Nekem egy barátom monda régen mikor voltunk 18 évesek kb, hogy néhány év múlva tuti teljesen elfogunk tavolodni, mert az idő változik és vele együtt az életünk is megvaltozik. És akkor nem gondoltam komolyan, de igaza lett. Már senkivel nem beszélek azokkal, akikkel mondjuk az első osztályban is már barátunk voltunk, és egészen 20 koromig napi kapcsolatban voltunk.

2019. jún. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Én már azzal sem beszélek 28 évesen, akivel 21 évesen jóban voltunk.


Egyébként ezt az egyoldalúságot nem értem. Hogy az emberek 80%-a vagy azzal hagy ott, hogy "jó, majd beszélünk" - és soha nem keres többet, vagy max. akkor, ha nagyon unatkozik. Vagy azzal hagy ott, hogy "majd írj/hívj te". Közben meg másokkal jóban vannak, más kapcsolataikba fektetnek energiát, csak a miénkbe nem.


Jó példa egy régi barátnőm. 30 km-re lakik tőlem. Ha én megyek hozzájuk, szívesen fogad, amúgy néha rámír, de ő maximum akkor jönne hozzánk, ha épp dolga van a városban. Csak úgy nem jön el hozzám, direkt hozzám. Más barátnőihez viszont akár 100 km-eket is utazik, hogy találkozhasson velük.

Szóval valahogy mindenkinél ebbe a "pótbarát", "ha ló nincs, jó a szamár is" kategóriába kerülünk. Én is és a párom is.

2019. jún. 21. 11:39
 4/4 Halmai Annamária ***** válasza:

Nézd, el kéne dönteni hogy neked van szükséged barátokra / te akarsz barátkozni, vagy arra van szükséged hogy veled barátkozzanak, hozzád járkáljanak? Mert itt úgy látszik hogy az utóbbi áll fenn inkább. Mások is elmondták, hogy mit lehet tenni. Azt hiába várod, hogy úgymond körberajongjanak. Valószínűleg még nem nagyon volt baráti társaságod, ezért nemtudod hogy működik ennek a dinamikája. Egy baráti társaságban mindig van 1-2 ember aki amolyan titkár szerepet tölt be és összekürtöli a többi embert pl egy hétvégi összejövetelre. Ha ez a titkár szerepet betöltő ember kiesik a társaságból, akkor sokszor a többi tag nem tesz semmit és nem találkoznak, a társaság széthullik. A legtöbb energiát az fekteti bele a barátságokba aki intézi, szervezi a baráti kapcsolatokat, de ha jobban megfigyeled, ugyanez az ember nyeri a legtöbbet, hisz ő is irányítja, hogy egy találkozó mikor, hol legyen, és ő válogatja meg ki legyen ott.

Mivel neked nincsenek ilyen jellegű barátaid, ezért vagy magad veszed kézbe a dolgokat, feccölsz energiát, szervezkedsz, kapcsolatokat építesz, vagy a B verzió hogy sértődötten keseregsz, hogy veled nem akarnak barátkozni. Én inkább szervezkednék és kapcsolatokat építenék.


Tudom még ajánlani Dale Carnegie: Hogyan ​szerezzünk barátokat és befolyásoljuk az embereket című könyvét, de igazából kb. bármelyik könyve jó!

2019. jún. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!