Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Csak szerintem rossz a mai...

Csak szerintem rossz a mai világban élni?

Figyelt kérdés
Egyszerűen utálom a mai világot. Undorító, hogy mindenki állandóan a telefonját nyomja, hogy az emberek a közösségi oldalakon és a videojátékokban élik az életüket, nincs is valódi társasági életük. Teljesen felesleges a 8K-s TV, meg az egyéb baromságok amivel beetetnek mindenkit. A környezetszennyezés szintén gusztustalan, hogy arra lusták az emberek hogy kidobják a szemetüket, az erdőirtás szintúgy.

2019. jún. 21. 20:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Régen minden jobb vót!
2019. jún. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Vannak rossz dolgok manapság, nem is kevés, de örülök, hogy mostanság vagyok fiatal.

Nem éltem át háborút. Nem éltem át éhséget. Nem éltem át járványokat. Nem voltam még szegény. Nem kötnek olyan szigorú szabályok, mint pl egy középkori embert. Könnyebben utazhatok. Több egyetem, munkahely közül választhatok. Ha nem most élnék, nem ismerném a kedvenc együtteseimet, íróimat, rendezőimet. Nem kell félnem, hogy mikor jönnek az uzsorások vagy portyázók. Szabadabban dönthetek az életemről.

Az a te bajod, ha szerinted minden virtuális, mert nincs így. Pontosítva, aki akar, az el tud szakadni ettől.

2019. jún. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

Nem, szerintem is.


De minden kornak megvoltak és megvannak a negatív oldalai - talán a mennyországban jobb lesz! :)

2019. jún. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%

Hasonlót tapasztalok én is, így inkább totál nagy magányban élek. Sajnálom, hogy pl.: nagyon kevesek segítenek egy, az utcán eleső emberen (helyette megy a szövegelés, hogy "biztos drogos"), vagy ha egy utcát keres az ember, akkor már egyből "ja, kéregető", így elküldik őt is. És hiába történik 1-1 nagyobb horderejű dolog, pár na múlva minden folytatódik tovább.

Régen jobb volt, mert jobban számíthattak az emberek egymásra, figyeltek is egymásra.

2019. jún. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem is. Még azt hozzá tenném, hogy mindenki mindenkivel össze-vissza szexel és ez is undorító szerintem.
2019. jún. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Huu de jó is, hogy van neted amin ezt percek alatt elpanaszolhatod az egész országnak, mi?


Amúgy nem tudom, szerintem mindig is erre felé haladtunk, csak most legalább kényelmesebben élünk mint a történelemben bármikor bárki.

Ne érts félre, én is szeretek elégedetlenkedni, de nem mindegy hogy azért elegedetlenkedek, mert a huszadik gyerekem meghalt koleraban, a férjem elment haboruba és a helyi földesúr elvitte az utolsó szem gabonamat is, és már csak 1-2 evem van az életemből mert 25 éves koromra úgyis meghalnek, VAGY amiatt hogy amikor hajnal kettőkor beesek a mekibe egy duplatripla mekflörri csokiorgazmusra, amiben van vagy 4000 gramm cukor, akkor a helyi fuvesek a telefonjukat nyomkodjak ahelyett hogy a pillanatnak élnének.


Amúgy meg persze szar dolog a környezetszennyezes, de a gáz az, hogy nem mi, magánszemélyek tehetünk a nagyjáról, hanem a gyárak, olajmágnások, meg a kereskedők, szóval ha nagyon változást akarsz akkor gyk-zás helyett élezd inkább a pengét a bitófádon, és keritsd elő azt a 20-30 ceo-t akik miatt tonkremegy a bolygó.

2019. jún. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
96%

Régen is ugyanúgy szennyezték a környezetet, mint most, ha nem jobban. Ugye nem képzeled, hogy az utóbbi 5-pár évben keletkeztek a több ezer m2-es szemétszigetek az óceánokon? Ohh és a rengeteg, nem túl távoli múltban hozott szennyezőanyag-kibocsátásra vonatkozó törvényről ne is beszéljünk..

A 8K-s tévé is olyan felesleges, hogy le merném fogadni, a te nappalidban is befigyel egy.

És amúgy érdekes, annyira imádja a sok szerencsétlen ezt hangoztatni, hogy "A mai embereknek nincs társasági életük, blablablaa", biztos én élek fura helyen, de senkit nem látok ÁLLANDÓAN a telefonján csüngeni. Azt viszont kifejezetten jó dolognak tartom, hogy azzal az ismerősöddel is bármikor beszélhetsz pl. videóhívásban, aki a világ másik felén él. Amúgy ha annyira irritál ez a közösségi oldalas dolog, miért írogatsz ki ide kérdéseket, amiben megpróbálsz magadhoz hasonló gondolkodásúakat keresni? Miért nem mész ki az utcára és keresed meg a többi embert, akinek van társasági élete és nem közösségi oldalak böngészésével meg videójátékokkal üti el az idejét?...

2019. jún. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
32%
Én teljesen megértem a problémádat, butaság itt most a középkorral jönni, nyilván a kérdező sem arra gondolt. Elég csupán a 80-as évekig vissza menni, akkoriban nem úgy ítélték meg a fiatalok egymást, hogy hány lájk van a profilképén, vagy instagramon hány követője van. Akkoriban mélyebbek voltak az emberi kapcsolatok, rá volt utalva mindenki a személyes kommunikációra, mert máshogy nem működött. Ebben szerintem jobb volt. Környezet szennyezésben nem biztos, akkoriban nem igazán számított mi mennyit fogyaszt, minek mi lesz a következménye.
2019. jún. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
96%

#8 Igazad van, a 80as évek simán visszajöhetnének, ott legalább nem voltak földesurak, csak szocializmus, és vasfüggöny, és ha mondtál valami rendszerelleneset, meg lett keserítve az életed (anyámnak pl "rejtélyes okok miatt" kirugtak az egyetemről egy nem jó elveket valló évfolyamtársát.)

Meg aztán az akkori idősebb generáció nem hisztériázott a fiatalok szokásai miatt. De nem ám....


Egyébként nem tudom; szeretem azt hinni, hogy egészséges közösségi élettel rendelkezem, és vannak ismerőseim is és barátaim is, de nem látom azt a hatalmas problémát amit sokan fekhoznak a telefonokkal.

A beszélgetés nem halt ki. Az együtt töltött idő nem csonkult meg. Szórakozni még mindig lehet együtt...

Annyi változott hogy ma ott van egy majdhogynem varázslatos eszköz az emberek zsebében, amivel a világ minden tudásához hozzáférnek, az összes hírt azonnal kézhez kapják, és aminek a segítségével azzal kommunikálhatnak az emberek, akivel csak akarnak. De ja, ez rossz, és ezt el kéne dobni, mert pl ahelyett, hogy a buszmegállóban mindenki nézne maga elé, mint egy döglött hal, az emberek a telefonjukat nyomkodjuk, és azért, mert egy unalmas ember társaságában sokszor akaratlanul is ranezunk a telefonunkra.


A világ manapság olyan gyorsan fejlődik amihez evoluciosan nem vagyunk hozzászokva, ezért tudat alatt a változásokat rossznak és ijesztőnek élik meg egyesek. Ez érthető, viszont nem túl jó dolog, ha engem kérdeztek... És nem is vezet sehova.


[link]

2019. jún. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Természetesen én sem a középkorra gondoltam, hanem inkább a 80-as, 90-es évekre, hogy akkor jobb volt élni.
2019. jún. 23. 20:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!