Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit gondoltok: el lehet...

Mit gondoltok: el lehet küldeni a vendéget, ha úgy gondolod elég időt töltött nálatok és amúgy is "kicsit már sok belőle"?

Figyelt kérdés

Voltak olyan vendégeink, akikkel úgy belejöttünk a beszélgetésbe hogy nem is néztük mennyi az idő, és még ők mondták hogy késő van már és elnézést is kértek (pedig gyakran látott vendégek és érdekes volt a téma is).

De bizony bőven vannak olyanok amikor nem szól semmiről a "társalgás" vagy azt veszed észre hogy csak ő beszél. Két esetben viszont én is hazaküldtem az illetőt, mivel a többiek jóval előbb elmentek és ők már nagyon sokáig maradtak. Ebből az egyik esetben az illető másnap elnézést kért és mondta hogy máskor nyugodtan szóljak mert ő sajnos ilyen hogy ha belekezd akkor egy idő után nincs vége. A másik az egy pár volt akik kissé meglepődtek mikor szóltam nekik de nem sértődtek meg és velük is tartjuk a kapcsolatot.

Az a kérdés hogy mit tennétek: szóljunk nekik vagy ne, illetve hogy ti vendégként emiatt berágnátok-e vagy sem.

Amikor mi vagyunk vendégek akkor mi úgy szoktuk, hogy a többiekkel megyünk el.


2019. jún. 24. 12:43
 1/5 A kérdező kommentje:
Annyit még hogy a kérdés értelemszerűen csak az előre megbeszélt vendégekre vonatkozik, a hívatlanokra nem, akik amúgy majdnem mindig a legrosszabb időpontokban tudnak megjelenni.
2019. jún. 24. 12:45
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A vendégnek saját magának kellene tudnia, hogy meddig illik maradni. Ha nem veszi a lapot, finoman jelezd neki, hogy "na jó, későre jár..", és akkor általában veszi a lapot.
2019. jún. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt ilyen. Társaságot hívtunk szülinapra. Mindenki hazament egy ember kivételével. Próbáltunk célozni. Kezdtünk elpakolni. Mondtuk, hogy most már álmosak vagyunk. De nem akart menni. Konkrétan kellett szólni neki, hogy menjen el, de még azután is majdnem egy órát maradt. Nem érdekel, ha megsértődött, bunkó volt, nem illik ottmaradni, amikor mindenki elment már. Egyébként többet nem is hívtuk :D
2019. jún. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nekem az a külön kedvencem, amikor már kikísérem aztán beül a kocsijába és a lehajtott ablaknál még mindig magyaráz...
2019. jún. 24. 13:24
 5/5 anonim ***** válasza:
Anyámnak van egy ilyen volt kolléganője, akit alig lehet lerázni, nála az a legjobban bevált trükk, ha semmi más nem működik, hogy "menjünk el valahova", és akkor elindulnak a szüleimtől, vissza meg már nem jönnek együtt. :-)
2019. jún. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!