Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért van az hogy akár családt...

Miért van az hogy akár családtagot, akár barátot vagy szaktársat, bárkit kérdezek meg, senki se akár 1 sakk meccset se játszani?

Figyelt kérdés

Volt aki csak annyit mondott hogy most nem , vagy majd máskor, volt aki olyat mondott hogy ő csak az apjával szokott sakkozni, volt hogy "úgyis nyernél " inkább nem játszott, de volt hogy "én nem tudok" , hiába mondom elmagyarázom mi hogy lép, de úgy se.

Pedig én is vagy 10 éve játszottam utoljára.



Miért nem akarnak az emberek sakkozni ?


2019. jún. 28. 00:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Mert unalmas. És amennyire unalmas pont olyan bonyolult. Anno 1-2 alkalommal próbáltam megtanulni, de egyáltalán nem érdekel. Hamarabb porszívózok ki, az is unalmas de legalább haszna van.
2019. jún. 28. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Sakkoz géppel.
2019. jún. 28. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
#2, a gépnek nem tudok a szemébe nézni egy elb-szott lépés után és közölni vele hogy ó b-zdmeg :D
2019. jún. 28. 00:46
 4/13 A kérdező kommentje:
#1 , de ha azért nem játszanak mert szerintük unalmas , akkor miért nem ezt mondják? Elfogadom teljesen ha valaki így gondolja, csak miért nem ezt mondják?
2019. jún. 28. 00:56
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Engem picit megijesztene, mert utoljára szerintem általános iskolában sakkoztam ha eltekintünk 1-2 online játéktól és persze akkoriban sem voltam kifejezetten jó, csak átlagos.


Így ha valaki sakkozni hívnak nekem is játszódna le a fejembe, hogy "Úgyis te nyernél" és így már nem lenne olyan jó tudva hogy esélytelen nyernem vagy elvárni a másiktól hogy szándékosan bután játszon hogy legyen esélyem.


Ez kb olyan mint egy testépítővel elmenni konditerembe. Vagy te ölöd meg magad és akkor sem fog tudni vele súlyokat emelni vagy ő játsza el az edzését és csak neked segít.


Olyan furcsa.

2019. jún. 28. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert ha azt mondanák, hogy unalmas, akkor elkezdenéd magyarázni, hogy dehogy is az, nagyon komplex stratégiai játék stb stb. Vagyis lehet, hogy nem magyaráznál, de ezt nézik ki belőled.
2019. jún. 28. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
94%
Ha az a lényeg, hogy emberrel csináld, miért nem ajánlasz fel másféle játékot?
2019. jún. 28. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hol laksz báttya? Én játszok veled, sőt én tudok is sakkozni, bár fene bele, én se tegnap játszottam utoljára.
2019. jún. 28. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 nemaRendőrség ***** válasza:
62%

Mi anno végig sakkoztuk a szakmai gyakot, rendszeresen játszom a családdal is, 7 éves unokaöccsém imádja.

Asszonnyal is szoktunk néha játszani, de ő szerintem csak az én kedvemért, mert általában megverem

2019. jún. 28. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
9%
Nézz körbe, miből áll ma egy ember "szórakozása". Beül egy gép elé, ami filmet, zenét, vagy épp játékot rak elé két kattintásból. Ezek nem igényelnek agyi tevékenységet, nem kell erőfeszítést tenni a sikerélményért, stb. Egyszerűen ellustultak az emberek szellemileg.
2019. jún. 28. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!