Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nálatok is szokás gyerekközöss...

Nálatok is szokás gyerekközösségben, hogy egy gyerek elkéri a másik dolgát?

Figyelt kérdés

Magyarán a kunyerálás. Nem nagy vagy értékes dolgokra gondolok. Pl. karkötő, ceruza, radír, stb. Vagy étel...


Ti mit tanácsoltok gyermeketeknek ilyen helyzetekre?


2018. jún. 18. 17:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Játszótéren játékot, teljesen természetes. Nyilván haza nem viszi.
2018. jún. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem így gondoltam, hanem, hogy örökbe kéri el. És nem játszótéri összefutásokra, hanem egy fix közösségben, ahova nap mint nap jár.
2018. jún. 18. 17:21
 3/15 anonim ***** válasza:
87%
A lányom és a barátnőm kislánya szokott apróságokat "adni-venni", de otthon 10 percig sem érdekli őket a szerzemény, így vissza szoktuk csempészni.
2018. jún. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
49%

Ti nem csináltatok ilyet gyerekként?


Mi állandóan tollakat/ceruzát/radírt cserélgettünk.


Ez miért olyan rossz? Ez egyszerű gyermeki adok-veszek játék.

2018. jún. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Általában nem adnak/ajánlanak semmit cserébe.


Én amúgy nem emlékszem, hogy gyerekkoromban ezt csináltuk volna. Mai napig sose jutna eszembe elkérni valakinek a dolgát és hazavinni, csak mert nekem megtetszett.

2018. jún. 18. 17:42
 6/15 anonim ***** válasza:
83%
nalunk nem szokas, szerencsere. annak idejen a mi idonkben sem volt szokas, ami az enyem , az az enyem, nem akarom elcserelgetni masra, es azt se szerettem volna, ha tolem probalnak elkunyeralni valamit. ha teged zavar , mondd meg a gyereknek, hogy ne cserelgessen, ne adjon oda ilyen cuccokat.
2018. jún. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
53%

Szoktak csere berélni főleg ilyen kinderes dolgokat, slime ragacs vackot. My little pet figurákat

Szerintem ezt minden gyerek csinálja :)

Lányomnak van egy kis fiókja ilyen "kincseknek" nem rég pakolta rendszerezte de az biztos 30 radírja biztos van nem veszek egy jó ideig.

2018. jún. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk visznek egymásnak :) Nem elkérik a másét hanem beviszegetnek ezt-azt xy-nak meg yz-nek mert "biztos tetszene neki".
2018. jún. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
71%
Mondd meg neki, hogy "ezt anya,apa,nagyi,akárki szeretettel vette NEKED, nem más kislánynak. Kérlek, vigyázz rá és ne add oda másnak. De ha Katicával ennyire szeretitek egymást, akkor NÉHA (mondjuk havonta) vehetünk neki valami ajándékot, HA cserébe ő is hoz neked valamit. " (Ezt mondjuk másik anyukával érdemes lenne megbeszélni. De semmi komolyat, hajcsatot, hajgumit, ceruzát, radírt, kinderfigurát, istentudja mit... Tényleg valami apróságot. És tényleg csak akkor, ha a lányok valóban jó barátnők. )
2018. jún. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is elkezdte az egyik kisgyerek a csere-berét, de leállítottam. Nincs még értékrendjük az 5 éves gyerekeknek (legalábbis nálunk) - egy neki tetsző kinderfigurát cserélt volna el egy drága legofigurára a készletből.

Aztán megjelentek a kisautók az oviban, szóltam az ovónőnek, hogy mondja meg a szülőknek hogy nincs csere-bere.

A kérdés a válaszodra, én nem találkoztam ilyennel hogy kunyeráljon, olyan van hogy átjön hozzánk játszani és amig itt van szivesen játszik vele mert nekik nincs otthon.

2018. jún. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!