Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mit lehet tenni olyankor,...

Mit lehet tenni olyankor, amikor egy esküvőn a nyitótánc közben eg másik pár is feláll, és elkezd táncolni?

Figyelt kérdés

A bált megnyitó tánc egyedül az új házasok tánca. Ilyenkor nem illik másoknak is táncolni, hagyni kell őket a saját magánszférájukban csk egymással foglalkozni.

Lehet szólni azoknak, akik ezt nem tudják vagy nem tartják tiszteletben?

Arról nem is beszélve, hogy ezzel más párokat is magukkal vonnak, így a meghitt pillanat elvesszti varázsát.

A muri a nyitótánc után úgyis elkezdődik, hogy lehet udvariasan szólni nekik, hogy hagyják abba?

Ti mit tennétek ilyen helyzetben?



2017. dec. 7. 19:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
60%
Egyrészt ahány esküvő annyi szokás. Sokszor eleve a tánc közepe felé bevonják a násznépet, pont azért mert nem szeretnek/tudnak táncolni, vagy nem szeretnek annyira a figyelem középpontjában lenni, másrészt pedig az amikor a magánszférájukban csak egymással foglalkoznak az a nászéjszaka, nem a lakodalom, harmadrészt pedig erre való a ceremóniamester. Elmondja mi lesz, levezényli a lagzit. Simán leülteti azokat a párokat akik nem azt csinálják amit kér tőlük. Amúgy a CM elmondja általában a nyitótánc előtt, hogy a végén csatlakozzanak be a násznép tagjai, különben, hogy indulna be másképp a buli?
2017. dec. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
42%
Amúgy ha ennyire szerepelni akarsz és ennyire félsz, hogy ellopják tőled a show-t, akkor lehet, hogy nem a legjobb esküvőt tartani. Az esküvő a párról és a pár öröméről szól, de nem arról, hogy Te kiállsz és huszonnégy órán keresztül mindenki téged néz és csodál.
2017. dec. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Nagy tévedésben vagy, második válaszoló!

Nem rólam van szó, én már régen férjnél vagyok, két gyerekünk is van.

Tanú leszek a keresztlányom esküvőjén, és már két olyan esküvőn is voltam, ahol ez történt.

A rendező megkért mindenkit, hogy üljön le, kicsit elsötétült a terem, és egy pár mégis táncolni kezdett.

Véletlenül mindkét esetben ez történt, és nem szeretném, ha a keresztlányom is így járna.

Látod, semmit nem tudsz, csak okoskodni vagy kötözködni akarsz, anélkül, hogy ismernéd a részleteket.

Nyilván nem voltál még házas, különben tudnád, miért esett ez olyan rosszul a fiatal párnak.

2017. dec. 7. 22:55
 4/16 anonim ***** válasza:
71%

Mindkét válaszoló én voltam. Házas férfi vagyok a harmincas éveim elején és esküvőkön dolgozom, több mint száz esküvővel a hátam mögött. Szerintem ennyit az okoskodásról. Szerintem egyébként a nyitótánc alatt táncoló párnál sokkal rosszabb egy hülye keresztszülő aki mindenbe beleugat és a saját vélt illemszabályai alapján meg akarja határozni, hogy ki, mit és mikor csinálhat a keresztgyereke esküvőjén, mert "úgy illik".


Fogadj el egy tanácsot és ne Te akard meghatározni, hogy mi az illetlenség. Az ifjú pár is el tudja dönteni, hogy mi esik rosszul nekik és felnőtt emberek lévén képesek kezelni egy ilyen helyzetet. Neked már nem kell.

2017. dec. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Megint mellélőttél!

Ezt a kérdést a vőlegény tette fel nekem, mert fél, hogy a menyasszonyával ugyanaz történik, mint az ő egyik barátja esküvőjén.

Egyébként nem Magyarországon élek, és itt rendkívül komolyan veszik a nyitótáncot, mégis vannak, akik megszegik az íratlan szabályokat, a rendező kérésének ellenére.

Köszönöm, hogy válaszoltál, de hagy abba; süt belőled a rosszindulat.

2017. dec. 7. 23:48
 6/16 anonim ***** válasza:
55%
Nem tudom, hogy mikor lesz az esküvő de aki előre ezen problémázik, az nem érti az esküvő lényegét és ezzel visszatértünk a második válaszomhoz. Szívesen.
2017. dec. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
42%
Egyébként mi az, hogy az történik a menyasszonyával? A nyitótánc nem a menyasszony csodálatáról szól basszus!
2017. dec. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk a nyitótánc azért nyitótánc, mert a legfontosabb első tánc, amit az új házasok nyitnak meg. Ez nem azt jelenti, hogy az 4-5 percig tartó tánc alatt más ülve kell maradjon - ez groteszkül hatna. Három-négy fordulat után a többiek is bekapcsolódnak.
2017. dec. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
22%

Ezt inkább megelőzni kell, ha ennyire fontos. Gondolom lesz valami bejelentése a pár táncának, ennek során konkrétan tájékoztatni a társaságot, hogy ez csak az ő táncuk. Aki esetleg mégsem fogja fel, azokat gyorsan le kell állítani. Szerintem.

Amúgy mi ez a nagy értetlenkedés a válaszolók körében? Nem értem.

2017. dec. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

#9, az volt a baj a két előző esküvőn, hogy hiába szólt a rendező, valamelyik pár mindig felállt, és nem törődött a kéréssel. Az egészből nem is csinálnék ilyen problémát, ha az ifjú asszonyok nem fakadtak volna sírva.

Megértem őket is, az egész napi izgalom után könnyen elsírja magát egy nő, ha nem úgy történnnek a dolgok, ahogy ő elképzelte.

A válaszolók meg azért értetlenkednek, mert szeretik osztani az észt anélkül, hogy a valós helyzettel tisztában lennének.

Én csak annyit szerettem volna tudni, hogy milyen udvarias szöveggel lehetne helyükre tessékelni az ilyen párokat, hogy sehol ne legyen sértődés, ergo rossz hangulat.

Azt gondoltam, nem lesz nehéz választ kapnom, de úgy látszik, a szidalmazás és az értetlenkedés könnyebb.

Hagyom is az egészet a fenébe.

Én csak akkor válaszolok egy kérdésre ezen az oldalon, ha segíteni tudok valamiben. A tapasztalat szerint ez nem mindenkinek sikerül.

Köszönöm a hozzászólásodat!

2017. dec. 8. 10:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!