Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Alapjáraton mi értelme az...

Alapjáraton mi értelme az életnek?

Figyelt kérdés
Én nem igazán látom értelmét,és ennek a világnak se. Beleszülettem egy világba,amiben nem tudok se boldog lenni,se élni. Csak szenvedés,és boldogtalanság. Ennek így nagyon nincs értelme. És hiába próbálok tenni ellene,nem megy.
2019. máj. 10. 20:29
 1/10 anonim ***** válasza:
25%
Alapjáraton a szaporodás és létfentartás.
2019. máj. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
Semmi. Pont olyan vagyok mint te. Es szr munkam is van. Szoval tenyleg semmi.
2019. máj. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

Az értelmét te teremted meg magadnak, csak finoman jelezném.

Szerintem is sz-r a mai világ úgy, ahogy van. Úgy nagyjából az én létemnek se sok értelme van. De a fenébe is, ha míg itt kell lennem, dögöljön meg a világ, én akkor is jól fogom érezni magam. Megkeresem azt, ami legalább örömöt okoz, ha boldogságot nem is. Kell hozzá persze kis szerencse, de sok ész és tolerancia is, na meg az elengedés művészete.


"Az élet sok dolgot hozhat, úgyhogy tartsd meg a jót és engedd el a rosszat!"

Ha mélységében érted ezt az idézeted, akkor még van remény. Ha nem, akkor még sok-sok önismeret és érzelmi mélység hiányzik belőled. Törekedj ezekre első körben. Vaaaagy sírj és pusztulj bele. Nekem mindegy, számomra bárki, aki ezeket a sorokat olvassa, csak egy ismeretlen bit-tömeg.

2019. máj. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Csatlakozom a ketteshez.
2019. máj. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%

Nem jó a megközelítésed, ha így gondolkozik az ember, hogy “beleragadt ebbe a világba” az elég lehangoló. Az élet sokkal sokszínűbb, persze tud unalmas és rossz is lenni, de pl egy Szomáliánál csak fényesebb a helyzetünk.

Viszont, gondolj bele abba, hogy az élet egy ajándék. Van kb +/- 70 éved a Földön, utána fogalmad sincs mi lesz, de visszatekerni nem lehet. Élvezni kell az élet ajándékait, mint az utazásokat, ételeket, barátaidat, csajokat/pasikat, kihívásokat, sportot, tudományt, technológiát stb, úgy az izgalmas, ha minél több tapasztalatod van.

2019. máj. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%

"Megjöttem és lettem egy kisgyerek,

Nem kértem csak kaptam egy életet,

Lett vágyam, lett álmom, bár céltalan,

Mert térkép nincs hozzá, hogy merre van." (Hooligans: Szabadon)


És mi a célja? "Küzdj az álmodért" (Hooligans)

2019. máj. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%
Az enyémnek semmi értelme.kár hogy meg születtem.
2019. máj. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha megérted a fizikát, kémiát, ne adj Isten a matekot (bár ez elengedethetetlen hozzá) Szóval, ha megérded mire törekszik az atom, és az ott nyüzsgő elektron,proton,neutron. Nagyon közel kerülsz az élet értelméhez, de inkább a nagy összefüggéseken keresztül értheted meg. Ha érdekelnek a miértek, ne azt kérdezd mi értelme a neutronnak, minek megy balra, semmi értelme, hanem MIÉRT megy balra. Fontos ez, mert a letört ember egy részét hamar az ezotéria szippant magába, és minden áltudományos maszlagra pazarolja az idejét.
2019. máj. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nincs értelme. Neked kell értelmet csinálnod neki
2019. máj. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Csak annyi, amennyit értelmet te teremtesz benne.
2019. máj. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!