Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Az emberek alapjáraton mitől...

Az emberek alapjáraton mitől ennyire zárkózottak?

Figyelt kérdés

Nem értem miért ennyire közvetettek.Mondok néhány példát,hogy mire gondolok:

1.)Sétálok az utcán.Meglátok egy régi ismerőst akivel nem beszéltem mondjuk 1-2 éve,de azért ennyi idő után nyilván még felismer.Ráköszönök:'Na,hello'.Látom az arcán a nagy döbbenetet,hogy most mégis miért köszöntem neki.Talán,mert ismerem,és beszéltünk már korábban.De vagy nem köszön vissza,vagy jobb esetben riadtan vagy flegmán kibök valamit.

2.)Az emberek akiket számtalanszor látunk hét közben,de sose beszéltünk még.Példának okáért nekem vannak évfolyamtársaim.Járok kondizni és közülük is sokan.3 csajjal futottam valamelyik nap össze a bejáratnál,egyikkel már váltottam néhány szót,másik kettővel még egyszer sem beszéltem,de tudják ki vagyok,hisz közös óránk is volt már.Rájuk köszönök,ránézek ilyenkor mindegyikükre,akivel beszéltem az vissza integetett,a másik kettő meg csak nézett,mintha nem mertek volna köszönni,vagy zavartak lettek volna.Miért nem lehet lazábbnak lenni?


Én mindig mindenkinek mosolyogva visszaköszönök,meg pl.suli folyosón előfordul,hogy köszönök nekik,aztán megszólítom őket egy két közhely kérdéssel,hogy 'mi a helyzet?'hogy ment az érettségi stb.'annak ellenére,hogy még nem is beszéltem az illetővel előtte.De értitek nem idegen.Tudja,hogy ki vagyok,honnan jöttem stb.Mégis látom a gátlást bennük.Miért nem lehetnek extrovertáltabbak?Nyitottabbak?Én örülök,ha bárki megszólít valami érdekes témával,mert így új embereket ismerhetek meg.18/F



2019. júl. 2. 15:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
78%
Én alapvetően kíváncsi vagyok az emberekre, ha valaki leállít az utcán, akkor beszélgetek vele, de általában elég meredek dolgokkal szoktam kezdeni a beszélgetést, amire ha vevő valaki, akkor jót fogunk beszélgetni, ha nem vevő, akkor meg legalább nem köszön rám többet.
2019. júl. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Sokan félreértették a kérdést!Én nem a járókelő emberekkel állok le beszélni.Az utcán nem állítok le senkit azért,hogy beszélgessek vele.Max,ha közeli barát,vagy jó nő és vonzónak tartom,de amúgy nem.Utóbbi is csak egyszer fordult elő életem során.Az ilyeneknek kedélyesen köszönök,persze belenézek a szemükbe is meg minden a kontakt kedvéért.


Suli folyosó,na szóval járó-kelőket ott sem.De ha mondjuk azt látom,hogy valaki ül a kanapén ami a zsibongóban/aulában van,és nem csinál semmit,nyújtozkodik,unatkozik,egyedül van vagy akár többen ilyen helyzetben akkor szeretek szívesen bájcsevegni,nevezzük így,tetszik ez a kifejezés :D.Várnak tanóra előtti szünetben,hogy elkezdődjön az óra,ezzel nem hátráltatom őket+ismernek látásból,ilyen esetben nem értem miért nem lehet lazán nyomni a haverkodós vakert xD.Én azért örülnék ennek,mert alapjáraton szeretek nyitni a világ felé,akármilyen hülyeségeket hallok,több ember pedig több hülyeséget jelent xD.Néhány jó sztori ami lehet emlékeztet korábbi élethelyzetemre,vagy pusztán unaloműzéshez jó.Emellett szeretem azt a látszatot kelteni,hogy én sosem vagyok egyedül,sok haverom van,meg,hogy én egy olyan ember vagyok akinél nem kell aggódni,hogy mi lesz a beszédtéma.Lehet engem is zavarna néha,pl.tz előtt,vagy mikor egyik barátommal épp fontosabb dolgokról beszélek,de ez nem gyakori.Barátaimmal sulin kívül úgyis találkozok,a cink dolgokat úgyis csak akkor beszéljük meg :,D.Szóval akkor is jó néven veszem,ha valaki akkor szólít meg amikor velük vagyok.Emellett kondis dolog.Egy köszönésbe szerintem senki sem hal bele.Nem nyomultam rájuk,ez egy átlagos emberi gesztus,illem.Jó,lehet épp máson gondolkoztak,elbambultak és én pont akkor,oké ezt megértem.Velem is fordult már elő ilyen.


Összességében vannak olyan emberek akik olyanok ,mint én.Pl.valamelyik nap megismertem a boltból kijövet egy csávót aki félig roma volt.Nem tudom,hogy elegyedtünk szóba,ő szólított meg,de egész jól összehaverkodtunk.Beszélgettünk a főtéren vagy 1 órát.Bejelöltük egymást fb-n is.Látjátok,ez az ember vadidegen volt,képzeljétek,ha egy évfolyamtárssal,vagy olyannal beszélek akivel egy suliba járunk.Mennyivel biztonságosabb érzetet ad egy olyannal beszélgetni az utcán.Nem egy olyannal akiről azt se tudom ki,és akár meg is lincselhet xD.Vagy lehet épp most szökött a börtönből xD. Persze én nem vagyok ennyire paranoid.:D Más nem érzi azt,hogy jó lenne,ha sokkal több ismerőse/haverja lenne?Sokan panaszkodnak,hogy magányosak(hány ilyen kérdés van ezen az oldalon,legalább 1000),meg gonoszak az emberek meg jajj mit tudom én.Nem nyitnak azért gondolják ezt.Másrészt a sikeres emberek nyitottabbak,ez nem egy halott gondolat amúgy.Lehet van idejük erre,meg energiájuk.

2019. júl. 3. 01:00
 13/13 anonim ***** válasza:
A cigányok mondjuk alapból bizalmaskodóbbak idegenekkel, vagy nemtom, de velem is többször előfordult már, hogy csak úgy leszólítottak cigányok, én meg elbeszélgettem velük, mondjuk mindegyik 30 40 év fölött volt. Ha egy fiatal cigány szólítana le attól inkább tartanék. Valaki hátsó szándékot sejtenék mögötte, persze nem homoerotikus értelemben...
2019. júl. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!