Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Mennyivel van több termék a...

Mennyivel van több termék a kólásüvegben?

Figyelt kérdés
Régen volt erről egy teszt a tévében, hogy a két literes kóla az akár 2,1 liter is lehet a valóságban. De most nem találtam erről semmit. Valaki azt mondta egyszer nekem, hogy egy multi cég megteheti azt, hogy egy decivel többet rak bele, de azt nem, hogy fél decivel kevesebbet, mert abból botrány lenne. Szóval mennyi lehet bennük, 1,75l, 2,25l, 2,4l? Nyilván le tudnám mérni, de nem akarok most pancsolni.
2020. ápr. 4. 17:57
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
Pontosan annyi van benne, amennyi rá van írva.
2020. ápr. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Mindenhol van egy mengedett tűréshatár, de ez cégenként és termékenként változhat.

Palackozott űdítőknél szerintem centiliteres eltérésekről lehet szó, plusz egy decit már nem tartok valószínűnek.

És igen, az tuti hogy fontosabb hogy a megadott súlynál kevesebb ne legyen, minthogy több ne. Mert ha egy kicsivel több, annak max örül az ember, de ha a csomagoláson feltüntetett 850 gramm helyett a még bontatlan termék bizonyíthatóan csak 840, abból pl az Egyesült Államokban tuti egy jó kis pert akaszthat valaki a gyártó nyakába.

2020. ápr. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
24%
Egyes, biztos, hogy nem annyi van benne. Valamennyivel több van. Ez olyan, mint régen a VHS szalagok, a 180 perces kazetta valójában 185 perc volt. Persze ezt te nem tudhatod, mert még egy kisgyerek vagy.
2020. ápr. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
25%
Több van benne valamennyivel.
2020. ápr. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
76%
A palackokat a gyárban a gépek töltik meg ami be van állítva hogy az adott soron az adott palackokba mennyit töltsön bele. Olyan van hogy eltérhet tehát hajszál pontosan nem feltétlen lehet benne a 2 liter például tehát lehet több is, lehet kevesebb is. Ezek centiliterben vannak ha jól tudom 2-3 centiliter eltérés akár pluszba akár mínuszba még belefér. Egyébként az üzletek is így kapják meg ahogyan kijön a gyárból. A gyárba ezeket ellenőrzik egy erre való mérőeszközzel hogy stimmel-e a mennyiség vagy sem.
2020. ápr. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!