Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Szerintetek mennyi idős...

Szerintetek mennyi idős kortól normális kávét inni?

Figyelt kérdés
Van előzménye a kérdésnek, de persze nem befolyásolt semmiben: egyszer erről volt szó az asztalnál, és apám halál komolyan megkérdezte (19 évesen), hogy nem vagyok-e fiatal a kávéhoz? Szégyen meg szánalom, de én úgy leálltam, mint egy gép amit kihúztak az áramból, tehát nem válaszoltam. Ugye ezt nem kell komolyan vennem? Nem vagyok koffeinérzékeny természetesen, ha valaki ezen gondolkodna.

2020. júl. 8. 19:20
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Az ötös, hatos, hetes kommenteket miért kellett lepontozni? Teljesen korrekt válaszok voltak!
2020. júl. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Általában azt szokták mondani, hogy kávé vagy alkohol 18 éven felül mehet, mert akkor már az ember önmagáért is képes felelősséget vállalni. Napi 1-2 csésze kávétól nem lesz az embernek semmi baja, HA nem koffeinérzékeny, de ez nagyon hamar kiderül.

Én 17 évesen kezdtem el kávézni, mert a város túlsó végébe jártam iskolába, és képtelen voltam reggel fél hatkor segítség nélkül felkelni. Azóta eltelt harminc év, és a napi két-három kávémmal elvagyok, nincs vele gondom.

Apád megjegyzése arra utalhat, hogy nem nagyon tudja elfogadni, hogy felnőttél.

2020. júl. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
24%
Kisgyerekek simán adnak teát, kólát, csokit- a kávé se rosszabb. Az én gyerekem pl kicsi kora óta kávézik. Először a cikória kávé ment, ahogy viszont idősebb lett, rendes kávé. Konkrétan tejeskávét ivott, iszik, télen melegen, -nyáron hidegen. Kólát, teát nem iszik, csokit nem eszik, ez az egyetlen koffein amit a szervezetébe bevisz
2020. júl. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
3%
Great job
2020. júl. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Én 13-14 évesen már kávéztam. Bár nálunk senkit nem érdekelt. Midig is cukor nélkül ittam, hol több, hol kevesebb tejjel.
2020. júl. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Trevor. ***** válasza:

14 évesen ittam először 3in1 instant kávét, majd átálltam a feketére, azóta is cukor illetve tej nélkül iszom. Megszerettem az ízét, így 21 évesen napi 2 kávét iszok, nem tervezem se csökkenteni se növelni az adagot. Mondjuk megvolt a családban a példa, anyukám minden reggel kávéval indítja a napot, én viszont dél előtt képtelen lennék kávézni.


Szóval magamból kiindulva 14 éves kor alatt nem ajánlanám. Egyébként a gyerekek nagy része már jóval fiatalabb korban találkozik a koffeinnel, csak általában kóla formájában, érdekes az sokakat nem zavar.

2020. júl. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

#4 Nem csoda hogy ez történik, ha literszámra iszod napi szinten (esetleg agyon cukrozva), illetve ha kelésnél sem tudod hanyagolni és/vagy koffeinérzékeny vagy (bár ez hamarabb kiderül elv.). Vagy tán azt állítod, hogy a napi maximum 2-3 kávé úgy, hogy legalább egy órával kelés után iszod ezt okozza mindenképp? Ugyan már...

[link]

[link] - jó origo, de talán ez még hihető :D

A kávéivásnál két szabályt érdemes jól megfogadni:

1) NEM iszod keléshez. Ezzel csak szétbarmolnád a tested természetes ébredési mechanizmusát, helyettesítenéd azt a kávéval ami azt eredményezné, hogy nem tudnál kávé nélkül kelni. Adj magadnak egy órát, kell annyi a testnek, míg felébredsz igazán. Ha kávéval kelsz, eleinte jobb lesz a kezdés érzetre (amíg tart a kávé), de ha már hozzászoksz, utána már mint egy zombi úgy fogsz sóvárogni a kávé után minden ébredéskor, ez pedig nem jó. Totál szétbarmolódik a természetes ritmusod így, mint mondtam.

2) NEM viszed túlzásba. Elég az a napi 2-3 maximum, illetve nem kell szirupként inni, annyira felcukrozni sem, sőt. Az a legegészségesebb, ha minőségibb kávét veszel és cukor nélkül iszod.

(+1) Aztán ha már minőség: igenis érdemes legalább kipróbálni a jobb minőségű kávékat, ugyanis az igazán jó kávét úgy is élvezet cukor nélkül inni, ha egyébként soha nem innál cukor nélkül kávét. Volt alkalmam már kipróbálni, csak igazolni tudom. Jó, én mondjuk szeretem is a kávét, a tényleg jó kávét főleg, de hát ezt ugyebár szeretni is kell ahhoz, hogy finomnak érezd. Nem is veszek Tchibo-t, attól hányni tudnék, a maradék maradéka, ráadásul robusta amit önmagában egyébként sem szeretek, mert keserű. Inkább arabica, vagy ha már mindenképp robusta, akkor arabica-robusta keverék ilyen 60-40% arányban keverve. Ez igazából olyan, mint minden más. Lehet egészséges is (ugyanis a kávénak vannak jótékony hatásai), de ahhoz nem kellene mindenféle szir-sz*r minőségű kávét megvenni és sokat inni belőle. Ennyi az egész.

2020. aug. 6. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

#17 vagyok. 17-18 évesen kezdtem el kávézni rendszeresen, de jóval előbb kipróbáltam már még gyerekként (elől hagyott maradékba suttyomban belelefetyeltem, de nem ízlett akkor még). Sosem éreztem a szükségességét, ismerősök miatt kezdtem el csak inni, de nem bánom mert finom. Nem a kávé határoz meg, nem leszek nyúzott, ha egyszer netán szándékosan nem iszok egy nap, vagy ha elfelejtem. Érzem az élénkítő hatását nyilván, de megvagyok nélküle is (fel sem tűnik a hiánya).

Szerintem olyan 16-18 éves kortól már nem gáz kávézni, hisz nem egy ördögtől való szer ez. Én tuti furán néztem volna apámra, ha ilyet kérdez majd mondtam volna neki, hogy "nem, nem érzem úgy". Nem tudtam volna őszintén komolyan venni ezt a kérdést 19 éves létemre, az is biztos.

Amúgy meg oly mindegy, csak legyen mértéktartó az ember.

2020. aug. 6. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
Én 14 éves vagyok és imádom a kávét...nem iszok túl gyakran de azért szoktam,leginkább jegeskávét,mást nem nagyon.
2020. aug. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Jelenleg 27 éves vagyok. Már gyerek koromban imádtam a kávé illatát, amikor főzték, magam is fogyasztottam maci kávét, illetve a nagyszülőket néha meg tudtam győzni arról, hogy egy kis kanálnyit bele kóstolhassak az övékébe, vagy az alján hagyjanak nekem egy fél kortyot, majd tejet ittam egy mini löttyintésnyi kávéval. Ettem a kapuciner csokit, és hangoztattam úton útfélen, hogy ha felnőtt leszek, biztosan fogok kávét inni. Úgy gondoltam rá, mint egy kiváltságra, amit a felnőtteknek szabad és a gyerekeknek nem, egy rituáléként fogtam fel, amivel a környezetemben napi kétszer éltek. 14 éves koromban még csak rendszertelenül ittam kávét, nem is volt napszakhoz kötve, csak amikor eszembe jutott, mert vendégségben voltunk és kínálták, vagy az iskolai autómatából apró pénz ellenében, otthon akkor még kávé főzőnk sem volt, mivel a szüleim egyáltalán nem fogyasztottak és a mai napig sem fogyasztanak kávét, viszont a családban rajtuk kívül mindenki. 15 éves koromban kezdtem el rendszeresen inni, amikor egy héten kétszer elájultam 89/70-es vérnyomás miatt. Akkor beálltam napi kettő csészére, azóta 100 fölött tudom tartani a vérnyomásom.
2023. nov. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!