Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Hauser CE-934 kávéfőző jó...

Hauser CE-934 kávéfőző jó erős kávét főz?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy mások arra panaszkodnak hogy túl "hideg" a kávéja. Ha megvásárolom a gépet nekem ez nem lényeg sőt utálom a forró, túl meleg kávét. Nekem az a lényeg ha használom a normál kávés részét egy sima őrölt kávéval üssön :D köszi a válaszokat

2020. szept. 14. 07:35
A kérdező szavazást indított:
Gyenge víz ízű
Olyan erős mint egy kotyogós
6 szavazat
 1/6 Mr.Q77 ***** válasza:
49%

A kávé erőssége nem a kávégéptől hanem a lefőzőt kávé minőségétől/típusától függ.


Rákerestem a gépre, szerintem nem vedd meg. az hogy 4 eltérő szabványú

kávé rendszerrel működik abból az jön le nekem hogy igazából egyikkel se fog jól működni pláne hosszútávon.


Inkább találd ki melyik rendszert preferálod és válasz egy olyan gépet.

2020. szept. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jelenleg egy olyan kavegepem van ami az auchanbol van qailive asszem így van írva... Filteres kávéfőző na én nem tudtam hogy mi a különbség este vettem 9 órakkor sürgősen kellett valami ami nyitva van és reggelre főz valami erőset nekem, 8000ft volt mondom ennyiért biztos jó szarvasi 15e Ft volt mondom jó lesz ez is🤦. 25dkg-s kavenak a felet bele kell rakni és úgy van valami kávé íze amúgy vizet fozz le undorító. Jacobs kávét veszem nem a legolcsóbb, Pellini topot és David offot. Ezeket szeretem! mióta ez az undormany gép van a legolcsóbb kávét veszem mert ezeket a minőségi kavekat nem fogom elpocsekolni jacobs különleges íze nem jön át a gépen. Kotyogoson viszont igen. De kotyogossal utálok bajlódni alig bírom lecsavarni :(. Néztem amúgy róla egy teszt videót ott nagyon szép kávét főzött amit az enyém fozz annak tea színe van....sajna megkostolni neten keresztül nem lehet de a csávó fel horkantott ahogy bele kóstolt. Majdnem megrendeltem de mondom ki írok ide egy kérdést :D köszi a véleményed egyenlőre még várom a többi valaszt. Nekem külsőre nagyon tetszik. Azt tudom hogy a tejkapszulat nem főzi le de nem is érdekel aza része tej nélkül iszom a kávét. Inkább őrült részét használnám de kapszulas részét is előszeretettel használnam:)
2020. szept. 14. 12:09
 3/6 Mr.Q77 ***** válasza:

Huh hát sok mindent lehetne írni


A géppel kapcsolatban: miért ne vedd

DolceGusto párna egy vicc (kb~kv tartalmú italt készít nem kávét)


Lavazza (modo mio) rendszer jó kávét készít, de Magyarországon nem elérhető (csak korlátozottan és drágán) régen volt nekem ilyen gépem én Olaszországból vagy Amazonról rendeltem.


E.S.E pod (ez adja a legjobb minőséget) de ennek beszerzése is macerásabb (csak online tudsz rendelni ha normális áron akarsz) nekem ez van most, de eleve ez már egy normális gépet "érdemel"


Nespresso: ez is elfogadható minőség, és könnyen beszerezhető Magyarországon. Ez az egy a 4 közül ami számodra jó lenne, mert úgy vettem ki nem nagyon akarsz a dologgal szüttyögni. DE akkor már vegyél egy dedikált Nespresso vagy Krups gépet, ne ezt a noname vackot.


Darált kv + Szarvas: felejtsd el.

Tudom a többség így kávézik hogy megveszi a darált kv- és a legolcsóbb karos gépet és lesz ami lesz.


De darált kv kb percekig őrzi meg az eredeti aromáját zacskó kibontása után, tehát a 2. kv zásnál már messze kerülsz a kiindulási kv minőségétől.


Itt jön a kébe a szemes kv, és az otthoni darálás (1 kv 1 adag darálás) ez lenne az üdvözítő, de tudom ezt sokan se anyagilag (jó daráló + jó karos gép... jó kv, $$$$ határ a csillagos ég) nem engedhetik meg maguknak, se igényük idejük rá. Ezt láttam be én is és ezért van ESE pod-ot.


Szerintem vagy vegyél egy Nespresso kapszulás gépet vagy


még is csak használd a filteres kv gépet.


Nyugaton (Skandinávok/németek) szinte csak ilyet isznak. Tök egyszerű szerkezet a felforralt víz kicsapódva átfolyik a kvfilteren (én csöpögős kv nak hívom) és egy hígabb viszont nagyobb mennyiségű kv-t kapsz. Reggel míg teszel veszel pár perc alatt lefő. vagy este lefőzöd reggel csak felmelegíted, bár időben nem nagy a különbség


Nem tudom mit értesz "erősség" alatt a kv intenzitását (ízét) vagy a koffein tartalmát? Mert a 2 nincs közvetlen összefüggésben.


Filteres előnye a kicsit könnyebb íz, de cserébe nagyobb mennyiséget tudsz elkészíteni/meginni. (tehát a koffein adagod is meglesz)

2020. szept. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Félre érthetően írtam most ez a szar auchanos filteres undormany van nem a szarvasi azon elfiloztam de hagytam
2020. szept. 14. 20:15
 5/6 Mr.Q77 ***** válasza:

Leírás szerint használod a filtere kv gépet? :)

(sajnos közvetlen tapasztalatom nincs, de már sokszor ittam filterest, nem volt gond vele)

2020. szept. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Persze, de borzalmas se ereje se íze.

Ha a 25dkg-s kávé felét bele rakom akkor van valami íze....

Mind1 végül [link] ezt vettem meg :D másikat letettem kuka mellé egy órája már valakinek biztos főzi a kávét...... Dobozzal garancia papírral meg Auchan blokkal de rá írtam papírra hogy gyenge kávét főz 😂 remélem valaki örült neki :)

2020. szept. 15. 09:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!