Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Szerintetek 16 évesen napi...

Szerintetek 16 évesen napi egy kávé az nagyon egészségtelen?

Figyelt kérdés
Az a helyzet,hogy sajnos az ízét is nagyon szeretem,meg enélkül nem tudom elkezdeni a napomat.Ennek később lehet valami negatív következménye?

2021. jan. 11. 00:42
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Nem. :)

Én 16 évesen napi 3-4 kávét ittam, semmi bajom nem lett tőle szerencsére. Most próbálok (22 évesen) leszokni és napi 1 kávéra csökkenteni a napi bevitelemet.

Azoknak, lehet problémája, akik vagy 5 kávét megisznak 1 nap és ezt folytatva minden egyes nap...

2021. jan. 11. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
A napi egy kávé mit jelent nálad? Egy bögrényi? Bolti? Vagy otthon csinálod géppel? Amúgy nyugi, semmi bajod nem lesz. Ha bolti kávé, avval az a baj, hogy sok benne a cukor. De amúgy ne aggódj, napi egy kávé nem baj, ha kettőt innál, az se lenne feltétlen baj. A lényeg, hogy mértékkel idd, szóval ne több liternyit naponta, mert nem jó a túl sok koffein.
2021. jan. 11. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Semmi gond nincs vele, tévhit. Állítólag még jópár évtizeddel előttről egy koffeinmentes kávé gyártótól származik az fiatalkori egészségtelenségességének elterjesztése.
2021. jan. 11. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
23%
Nem egészséges, de jobb, mint a cigi!
2021. jan. 11. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
83%
Én úgy tudom hogy napi 2 belefér, és nem igazán lehet tőle bajod.
2021. jan. 11. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
43%
Én 14 évesen már napi 2-3-at ittam minden nap. Nem lesz bajod. Még mindig jobb mint az energiaital
2021. jan. 11. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
83%
Nem.
2021. jan. 11. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%

Én is nagyjából ebben a korban kezdtem kávézni.

Ilyen mennyiségben még talán egészséges is, ha nem teszel bele sok cukrot.

2021. jan. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Semmi bajod nem lesz a napi egy kávétól 16 évesen.
2021. jan. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem a kávé egészségtelen, hanem a koffein hatása, ha túlzásba viszik. Ilyenekre gondolok, hogy pl. este iszik kávét a gyerek és nem tud miatta aludni, ezért másnap félholtan megy iskolába. Elkezdenek romlani a jegyek, elkezd rossz irányba tolódni a napi ritmus, éjszakázások kerülnek előtérbe, stb.
2021. jan. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!